May 30, 2011

Fear is the mother of morality

Kuidas sooritab Mannu suulist saksa eksamit?
Põhimõtteliselt ma jutustasin pildi kohta mingeid lauseid ja Hallik piinas mind küsimustega. Et mis on iga liikme kohustused meie peres ja millised traditsioonid meil peres on ning millised iseloomustavad sõnad sobivad iga pereliikme kohta ning millist karakteritüüpi nad esindavad. Whaaat? Ma ei oska seda eesti keeleski. Hakkasin oma venda iseloomustama. "Mein Bruder ist sehr neugierig und... oh, see oli küll selline hea sõna siia. Aga mida veel? MIDA?! Ma juba ütlesin "und" ära, ma pean siia midagi panema nüüd. Hallik hakkab kahtlustama kui ma midagi ei ütle. Eeee... kuidas on "tüütu" saksa keeles? Külma närviga? Üsna kahtlev? Pühendunud? Andekas mitmel alal? Põdev? Liiga murelik? Agar? Ülihea suhtleja väikeste lastega? (Ainult pealtnäha) kinnine? Lennukate ideedega? Hmmmm... MA EI TEA. Teeks kindla peale mineku. Teen jah! "...und freundlich," lõpetan lause rõõmsalt peale kahte ja poolt sekundit kestnud pausi.
Aga kirjaliku eksami kuulamist?
Richtig, rictig, rictig, richtig, falsch... woops, liiga palju richtig´eid, muudame selle teise richtig´i falschiks. :DHallikule piisas vist, igatahes sain 50,5 punktiga viie! WOHOO! Ja Hallik kannab isiklikult hoolt selle eest, et ma kindlasti järgmisel aastal ka valikainena saksa võtaks. Yeah, näeme veel. Lugemine ja grammatika olid perfektsed, kirjas kaotasin pool punkti. Aga see on hea, sest mul oli ka üsna pikk kiri. 260 sõna 120-st. Yeah, sellest kirjast oli mulle endale küll kõvasti kasu, sest hullult mulle tuleb ka kunagi vahetusõpilaseks üks šveitsi poiss, kes soovib teada, mida ma teen tavaliselt nädalavahetusel ning kuidas oma vaba aega sisustan. Kindlasti tuleb. Siis saan selle kirja näidiseks võtta. Aga ma ei vingu, jäin väga-väga rahule endaga. Liisu sai ka viie, PALJU ÕNNE!

Ja et homme on Laural sünnipäev, soovin talle juba hästi palju õnne ära!
Ma kirjutasin megapika sarkastilise luuletuse Laurale. Ja võib-olla ma panen mõne parema salmi siia üles ka. Võib-olla, sest ilmselt ma ei jõua homme arvutisse. Aga vahet pole, PALJU ÕNNE ikkagi!

xoxo

3 comments:

 1. peamine on see, et ME TEGIME SELLE ÄRA IKKAGI ja saime viied ka :)

  ReplyDelete
 2. see luuletus oli epicosity, Mannu :D

  ReplyDelete
 3. Liisu: JUST, nüüd Hallik jälle armastab meid aasta otsa ning järgmisel aastal eksamil pigistab minu kohutavate vigade juures ka silmad lahkelt kinni. :)

  Paula: Ainult Frank on pime lind, tema sebib hoopis mind. :D:D

  ReplyDelete