May 26, 2011

That woman speaks eight languages and can`t say "no" in any of them

Mul oli klaverieksam eile. Ja ma olin nii-nii uskumatult närvis. Pmst kui teha minu ajust läbilõige klaverimängu ajal, oleks see umbes selline:

Nii. Kohe sa esined. Huh. Ei ole närvis, ei ole üldse närviiiis. Nad plaksutavad. Kohe ma lähen. Tõmban saaliukse lahti ja kohe lähen. Kohe! Siis istun klaveri taha ja naeratan ja mängin oma kolm pala rõõmsalt ära. Publikut ei vaata, sest nad ajavad mu närvi. Kohe! Nii. Lähengi. Astun. Oih, ma vaatasin publikut! DAMN! Mis seal siis ikka, astun klaveri juurde. Sätin tooli paika. Istun. Hingan sisse. Hingan välja. Ja ükskõik mis juhtub, ma ei hakka mõttes laulma "who lives in a pineapple under the sea". Ei hakka! Esimene pala. Mhh, hea algus. Nii, nüüd häääästi suur crescendo! Piano. Pedaal. Hingan sisse. Pedaal ära. Piano. Pianissimo. Hingan välja. Pedaal. Aeglustus. Kiirendus. Pedaal. Tunnetan pulssi! Forte. Fortissimo! Diminuendo. Hoian pedaali. Pedaal ära. Huvitav, mis kell on juba? Pedaal. Pulss! Vasak käsi! Bass. Saade. Viis. Forte ja... kõik! Mis see kell siis on? Tahaks ära. Teine lugu. Piano. Piano. Piano. Kerge vasak käsi. Tempo! Viis. Vaikne saade. Who lives in a pineap.... Pedaal. Forte. Hingan ja... kõik. Kolmas. Pedaal. Forte. Fortissimo. Pedaal. Diminuendo. Piano. Crescendo. Pedaal. Fortissimo. Diminuendo. Piano. Pedaal. Crescendo. Forte. Fortissimo. Pianissimo. Pedaal. Pedaal. Pedaal. Diminuendo. Kordus. Piano. Crescendo. Hingan. Pedaal. Forte ja... kõik!
Pingelangus, pingelangus, pingelangus. Mul nagu reaalselt terve keha tuksus, sest pulss oli kahtlaselt kõrge. Hoopis teistmoodi kui peale jooksimist. Hinde ootamist sisustasin sellega, et käisin närvi maandamseks jooksmas. Peale kuut kilomeetrit julgesin õpetajale helistada. Seitsme sain! Päris koolis oleks see umbes parem kui neli, kuid viiest veidi halvem. Niisiis olen ma äärmiselt rahul. JESS. :)

2 comments: