October 26, 2011

I can't cook. I use a smoke alarm as a timer.

Hola!

Vaheaeg saab läbi varsti, niuniuniu. Aga see on mul üsna tegusalt möödunud, ei saa kurta... ühel hommikul tegin voodiga lõpparve ja ronisin kastepiisku pildistama. Ma rahule ei jäänud päris, aga proovin kindlasti veel. Mul on hull plaan varahommikul rattaga Ihastesse sõita, aga ma olen suhteliselt kindel, et vot SELLE jaoks olen küll liiga lazy. Kuid iial ei või teada, äkki siiski tabab mind homme hommikul hullumeelne maailmaavastamise kihk. Panen akud igaks juhuks laadima...

Vahepeal olen oma haigusega möllanud... kolm korda päevas antibiootikumi, kaks korda köhasiirupit, määramatu arv kordi köhakommi ja kõige tugevamat halls´i, megapalju kuuma teed, kuuma kakod ja kuuma Knorri juustusuppi, lisaks veel mitu korda päevas kurgupeegliga kontrollimist ja lõputut köhimist. Vähesed tagasilöögid ilmnesid millegipärast peale ujumistrenni, kaht jooksukorda ja mitmeid palja peaga linnaskäike, aga lõppkokkuvõttes olen tõusulainel, rõõmus ja jälle valmis lõputult rääkima! Muidugi on haigusel ka positiivseid külgi: ma olen megapalju kudunud. Mul on mingi graafik oma peas tehtud, tulen vast enam-vähem toime... kahju, et klaveriga sama ladusalt ei lähe. Kuna ma esinen praktiliselt kohe peale vaheaega, pani õpetaja südamele, et ma megapalju klaverit mängiksin vaheajal. Mannu tõlgendus: ära puutu isegi sõrmeotsaga mitte! Täna koukisin klaveri tolmu alt välja ja proovisin natuke... MU ÕPETAJA LÖÖB MU MAHA KUI MU TAGASIKÄIKU NÄEB!

Kinos käisin ju ka esmaspäeval oma kalli gängbängiga, õige jaa. Johnny English oli awesome, soovitan soojalt. :) Lauraga käisime Ülikooli raamatupoes Kaare ja Halliku tundideks raamatuid otsimas, lahkusime paksude raamatupakkide ja tunduvalt kergemate rahakottidega... nii üliõpilase tunne tekkis korraks. :) Tegime tavalist E-kunstisalongi tiiru ka, põhjus lihtne: "kui Treffi vestlusele võetakse, oleme piisavalt kultuursed ning huvitavad". Ma tahaksin niiii väga reaali minna, aga Raatusest ei saa keegi kunagi sinna sisse. Mul on teiseks veerandiks eesmärk: mul on mingi füüsika tark taskuteatmik, hakkan füüsikat juurde õppima. Küsin Vällikult lots of eelmiste aastate eksamilehti ja sisseastumiskatsete küsimusi. Küsin isalt abi. Ma ei tea, räägin karjäärinõustajaga. Konspekteerin. Õpin valemeid. Usaldan pigem õpikut kui Vällikut. Googeldan lisamaterjali. Ja kui teise veerandi lõpuks midagi välja ei tule, panen kõik lootused sajaprotsendiliselt humanitaarile. Finito.


Teisipäeval deeptalkisime Liisuga Cafe Truffes, jõime kakaod vahukommidega. Mingi hetk kaldus deeptalk kõrvale, sest mulle tuli meelde, kuidas me seitsmendas klassis koos ziletiterasid ostmas käisime. :) Ja mulle meenus nüüd, et Liisule ei meeldi blogis mainimine. Aga see ei olnud ju väga hull? Ma ei rääkinud vähemalt sellest kõige hullemast...


Ahjaa, Tartut käisin ka pildistamas, täpselt nagu lubasin. Laura tuli kaasa, nii armas temast. Kuna Plaskusse ei lubatud, ronisime sisse Tigutorni. Ooo kui rebel! Tegin pilte seal, mitte midagi ei tulnud välja. Laura täiega naeris mu viletsate skillide üle. Aga mingi pildi peaks siia ikka üles panema, seega saate selle tulukesepildi, mis talle kõige rohkem vaadatav tundus. Tulukesed päästavad alati päeva! Ja ühe lollaka pildi veel, et talle minu üle naermist natukenegi tagasi teha:

Ahjaa, mul on võimalus Marilinnuga lisaraha teenida. Homme läheme mingeid lepinguid allkirjastama, oleme Lille Jõulumaal sel aastal näitlemise asemel päevajuhid. Kaks päeva ja nelikümmend eurot, pole sugugi mitte paha. :) Kogun Pariisi tripi jaoks raha, mis VÕIB-OLLA toimub siis, kui põhikooli ja muusikakooli ilusti ära lõpetan. Mul on täitsa ilus fond juba, peaks vist mainima, et ma juba uurisin netist piletite hindu ka... mu vanemad millegipärast (siis juba) kuueteistaastast üksinda lasta ei taha, aga sel juhul ootab mind ja issit koos äärmiselt kvaliteetne aeg. :) Pole sugugi kõige hullem. Ta on viimasel ajal kahtlaselt lahke. Täna andis näiteks mulle ja vennale heldekäeliselt raha, et me ikka ilusti Trehvis kõhud täis saaksme süüa ajal mil tema tööl on. Pole nagu harjunud sellise hoolitsusega... tavaliselt on küll nii, et mina täiega kokkan ning siis süüakse kõik lihtsalt eest ära.

Kui ma kooli lähen, paneb kunstiõpetaja minu ja Liisu ja PJ fotodest näituse ka üles. WOHOO. :) Vaheajal tundub, et elu ei olegi kõige viletsam, aga kohe, kui jälle argipäeva rutiini sisse elan, vasardab peaks ainult üks mõte: KUI MA KOHE MAGADA EI SAA, KUKUN SIIASAMASSE KOKKU.Ootan endiselt lõbusaid, vaimukaid ja südantsoojendavaid kommentaare,

xoxo


8 comments:

 1. Niii mõnusad/ilusad ja ägedad pildid ;) SA EI MÕTLEGI HUMANITAARI MINNA,MA EI LUBA! :) Reaal sobib sulle, ma olen 100% kindel :P Kusjuures võtame ühendust, sest võibolla äkki teeme midagi pühapäeval :)?

  ReplyDelete
 2. Ma ei oska väga südantsoojendavaid kommentaare kirjutada, aga eks ma siis proovin.
  Eem...hmm, et siis... Ah eks sulle kõlbavad mu tavalised kah.

  Füüsika katsed, ma võin sulle eelmise aasta omad anda, mul peas. Ja sa saaaaad sisse, ma tean. Mul on veel aega direga rääkida kah ;)

  Ja kuidas sa julgesid ilma minuta vahukommidega kuuma šokolaadi juua?? Me pidime seda ju koos tegema :( Ega siis järgmine kord pead mu kaasa võtma, treffneristidega pikka nalja pole (pikka pidu tegelt, aga see ei lähe treffneristiga samasse lausesse kuidagi :D)

  ReplyDelete
 3. Aitöh Mannu, aga ma olen füüsikas tõesti loll. :) Sinu tasemele jõuaksin äkki seitsme aasta pärast või nii...
  Muidugi teeme, ma olen juba väga elevil. :) Mul ükskõik, peaasi et midagigi!

  ReplyDelete
 4. Johanna: Oi, sa kirjutasid üks sekund enne minu kommentaari, ma ei näinudki. :) Ära muretse, see on piisavalt südantsoojendav...
  Räägi jaa juba varakult direktoriga, ma saadan pendli sulle hüpnotiseerimiseks..
  Ja eks ma siis viin sinu ka vahukomme kakaoga (mitte vastupidi) lürpima! :)

  ReplyDelete
 5. Kallis Mannu, kui juba sina oled füsas loll, siis mis mina veel olen? -.- Ja treffi saad sa ka 99,9% kindlalt sisse(noh alati võib midagi juhtuda, magad sisse ja ei jõua kummalgi päeval katsetele vm)
  Mis teema selle Pariisiga on? Niuniu, miks ma midagi ei tea? :d

  Seda ka, et sa oleks ikka pidanud täpsustama seda žiletiteemad :d, muidu arvatakse, et meil olid emohetked ja me lõikusime ennast..

  ReplyDelete
 6. Kallis Liisu, sa pole mind füsas näinud sel aastal... nojah, ega sinna taha väga ei paista ka. :)
  Keegi ei teadnud, ma ise otsustasin ka selle alles postitust kirjutades täielikult ära :) Mul on pandud kõrvale raha, loodetavasti kaks ilusat lõputunnistust ja kuueteistaastase vaidlusvõime, vanematel pole võimalustki...

  Oi fuck... TÄHELEPANU kõigile, ma rääkisin ikka raseerimisvahenditest! Me ei lõikunud ennast, ausalt! Kuigi 27. märtsil 2010 enne Moekest lõikas Liisu žiletiteraga jalga, seda ma tean küll. :) Aga ta sai plaastri peale, pole põhjust muret tunda!

  ReplyDelete
 7. Väga ilusad pildid on. Mulle nii meeldivad need õrnroosad ja helesinised toonid selle teise pildi taustas.
  Ja sinu blogi lugemine tegi mu tuju praegu palju paremaks, kui ta seda hetk tagasi oli. Aitäh, Mannu. :)

  ReplyDelete
 8. Suur-suur aitäh armsa kommentaari eest! :)
  Kusjuures, teise pildi taustal on üks maja... ma olin alguses täiega närvis selle peale, aga lõpptulemus polnudki nii kohutav. See sinakas toon on aknen ja see roosakas-oranžikas on majasein... :)

  ReplyDelete