October 6, 2011

Last night I dreamed I ate a ten-pound marshmallow, and when I woke up the pillow was gone (Tommy Cooper)

Bonjour!
Võtan täna veidi korralikumalt ette. Tegin teile mõeldes pilte isegi. :) Nagu näha, kajastub mu piltides põhiliselt sügis sügis sügis sügis sügis. Mulle meeldib sügis, tõsiselt. See ilus ja värviline ning veel üsnagi soe ja päikseline aeg. Kui see ära lõppeb, siis läheb külmaks, pimedaks, sopaseks, masendavaks... ja niimoodi kestab see kuni kevadeni välja. Niuniu, ma ei taha!
Igatahes kavatsen ma teile mingeid fakte ka nuputada, panen nad vist randomilt igale poole läbisegi keskele. Olge siis hoolikad.
Fakt:Mul pole enam aimugi, mida ma oma eluga edasi tegema peaksin. Mul on tunne, et seitsmendas klassis olin ma palju otsustusvõimelisem ja mõistlikum kui praegu. Miks ma peale seitsmendat otsustada poleks võinud? Vähemalt oleksin ma praegu KUSKIL. Hetkel pole mul lihtsalt aimugi, kuhu minna ja mida teha. Okei, mul on alates kuuendast eluaastast üks siht: Treffner. Aga enam ei tea ma isegi seda, kas ma ikka tahan humanitaari minna. Mulle täiega meeldib üheksanda klassi matemaatika. Ja ma tajun füüsikat ka juba täitsa okeilt. Reaal, kallikene, miks sa pead nii kättesaamatu olema?
IGATAHES. Eile oli täitsa tore päev, väärib vist isegi mainimist. Koolis oli õpetajate päev, mis oli mõttetuse tipp. Plussina saime aga kaks tundi enne tavalist päeva lõppu ära, nii et kell üks jõudsin juba koju. Jändasin natuke piltidega, kudusin, kuulasin kõvasti muusikat. Käisin jooksmas. Harjutasin kehalise reedeseks 2000´ks meetriks enda moodi aka jooksin 8000 meetrit. Nagu tavaliselt, ei midagi erilist... kodus käisin pesus ja sättisin täiega. Näiteringi ei jõudnud. Õhtuks jõudsin teatrisse, kus mul oli väga tore tegelikult. :) Trenni ka ei jõudnud. Üks väike poiss laulis teatris ühes kohas täiest kõrist mööda ning meil kõigil oli väga kriipspunktkriips nägu ees. :) Pool üksteist saabusin koju, lugesin Laura õe klassiõe raamatut (haha, pidin mainima) ja laulsin Mariile unelaulu. Hiljem vaatasin issiga Tuvikesi ja kunagi öösel vajusin oma pehmete patjade vahele. Hommikul rebisin ühiskonda ettejuhtuvast ajalehest kõige suvalisema uudise ja jooksin kooli. Küsimus laiale ringile: miks kõik koolipäevad ei võiks sellised olla? Helged ja ilma klaverita?

Fakt: Ma ei joo kohvi. Ma ei söö seeni. Ma ei joo piima. Ma ei söö kala (ükskord olen nüüd elus proovinud, tegelikult oli täitsa okei). Ma ei joo kisselli. Ma vihkan vahukoort. Paljas mõtegi krabidest ja vähkidest ja muudest mereandidest ajab südame pahaks. Mitte mingit tomatimahla. Viinereid põhimõtteliselt olen valmis sööma, aga mitte just kõige suurema entusiasmiga. 90 protsenti suppidest ei jõua kunagi minu suhu. Krõpse pole söönud üle kahe aasta (kui mitte arvestada viimast korda juunis, kui Laura poolvägisi oma sünnipäeval seitse tükki süüa käskis...). Üldse on rämpstoit viimastel aastatel väga-väga-väga välistatud olnud. Selline tervisesõber et ise ka ei usu. :)
Täna tegid kolm poissi/meest intervjuu minuga tänaval. Küsisid tuleviku ja muu sellise kohta, mis tuletas jälle meelde, et mul pole oma edasisest elust aimugi. Ega ma väga vastata ei osanud, üritasin lihtsalt siiras olla. Põhimõtteliselt peaksingi nüüd jälle oma kalli google´i taasavastama ja nende tulemuse välja googeldama.

Fakt: Ma tahaks kunagi mõne kokaraamatu jaoks pilte teha. Tõsiselt ka, kui mõni kokk küpsetaks mulle pildistamiseks iga päev valge glasuuriga muffineid ja kui mul fotograafina oleksid peaaegu piiramatud võimalused, siis... oi milline raamat. Igatahes oleks asi mingitest suvalistest kortsus laudlinadest ja puhastamata kahvlitest kaugel. Olete kunagi "Oma maitse kokaraamatu" kaanepilti tähelepanelikumalt jälginud? SEAL ON JUUKSEKARV SEES.
Fakt: Ma tahaks sel aastal näiteringiga kooliteatrite festivalile midagi ülisuperlahedat teha. Minu kujutlus asjast: mingi hetk võiks saalis olla kottpime ja me võiksime lasta valgele linale fotosid/videosid. Meil võiks olla pimedas sellised helendavad kostüümid (Angela idee). Tegelikult umbes sellised, nagu Step up 3´s seal lõpus... see oleks üliefektne pimedas. Me võiks visata rahva sekka vett. Me võiks lasta hästi palju suitsu. Me võiks puhuda seebimulle. Keegi võiks istuda rahva seas ja mingil hetkel püsti karata ja midagi lahedat teha. Ohh... me võiks ronida rahva sekka ja midagi taskulampidega otsida. Võiks mingi generaatoriga tuult lasta. Võiks, võiks võiks... võiks lasta mingit creepy´t õudukat sinna linale. Ringi näiteks. Võiks vista rahva sekka palle või midagi. Ma ei tea, võiks õhupallid lakke saata. Võiks.... aga kuna me peame võimaluste piiridesse jääma, siis ma tõmban ennast nüüd kohe tagasi.
Muusikakoolis avastasin, et muusikaloo lõpueksamil küsitakse KÕIKI VARASEMATEL AASTL ÕPITUD LAULE. Kuulasin täna oma lõpueksamiks valmistumise plaati. Mozart 40. sümfoonia g-moll 1. osa Molto Allegro. Beethoven 9. sümfoonia c-moll 1. osa Molto eeee.... ma ei tea. Schuberti lõpetamata sümfoonia. Tšaikovski aastaajad. Mingid vanad keskaegsed laulud. Megapalju Liszti, veel Beethovenit, Mussorgskit, Rimski-Korsakovi, Mozartit, Bachi, Schubertit, Saebelmann-Kunileidu, Hermanni, Koidulat, Griegi, kahe- ja neljahäälseid organume, isamaalisi laule, Mussorgskit, mingeid lühipalasid, erinevaid etüüde ja sonaate... I´m gonna die.

Fakt: Ma käisin peaaegu kaheksa aastat fa-dieesis. Läksin kolmeselt, tulin ära viiendas klassis, sest solvusin oma juhendaja peale. Kuulsin kuskilt kõlakaid, et ta loodab, et ma tulen tagasi. Nägin linnas teda, jooksin kohe vastassuunas ja ei mõelnudki tagasi minna. Aeg-ajalt silman teda Auras, aga ta ei märka mind kunagi ja nagunii ma olen palju muutunud ja mida mul öelda olekski peale "tere"? Enam pole ma muidugi ammu solvunud, aga lõpuks oleks kõik sinna nagunii välja viinud. Hiljemalt kuuenas klassis oleksin nagunii ilmselt pinge tõttu ära tulnud. Korra Marii mängis empsi telefoniga ja helistas talle kogemata, siis ma pidin vabandama ilusti ja värki. Tundus täitsa tore. Ma loodan, et kõik on okei nüüdseks. :)

Lõpetan tänaseks siis. Nautige, sest ei või kunagi teada, kuna uus postitus ilmuda suvatseb!
xoxo

11 comments:

 1. Ma ei joo kohvi. Ma ei söö seeni. Ma ei joo piima(sest ma ei saa seda juua, muidu jooks). Ma ei söö kala. niiet.. suht sarnane olukord minupool. :D

  ReplyDelete
 2. Ma armastan neid pilte, seda esiteks. teiseks, sügis on Üks Ülimalt Mõnus asi. ja kolmandaks, kõige söömine on liiga mainstream:D

  ReplyDelete
 3. Keith: Wohoo, viska viis! :) Ma unustasin veel mainida, et sült on ka selline asi, mille nimel mina oma suud lahti ei tee!

  Tuule: Ma tulin tegelikult ise ka selle peale, et sulle sügis meeldib, sest miks muidu oleks su blogi pealkirjaks "Sügistuultes hõljumas". :)Aga jah, sügis on tõsiselt hea!
  Kõike süüa-MILLEKS? :)
  Ja suur-suur-suur-suur-suur-suur-suur-suur-suur-suur-suur-suur aitäh sulle! :)

  ReplyDelete
 4. Maris, samasugune segadus tulevikust painab ka mind!! See on masendav, äkki läheks Treffneri asemel hoopis kuskile maximasse tööle.. Ma ei tea. :(
  JAA, MEIL VÕIKS OLLA SELLINE ETENDUS!!!! SEE OLEKS ÜLIVÕIMAS. Kõik need efektid,, See oleks lihtsalt SUPER. :)
  Mul on sama asi selle söömisega: piim on rõve, pole seda umbes 10 aastat joonud,ainult kukeseened ja marineeritud šhampinion on head, vahukoor ajab südame pahaks, tomatimahl on kõige õudsem asi, sült ei näe kõige parem välja. :D Okei, kisell nii hull pole ja ma arvan, et ma söön ka krõpsu rohkem, aga ikkagi leian ma, et meil on ühised toitumishäired" :)
  SINU PILDI ON IKKAGI KÕIGE-KÕIGE ILUSAMAD NING SILMAKÖITVAMAD!!!!!!!!! :)

  ReplyDelete
 5. Marilind: Jess, ma pole ainus toitumisprobleemidega imelik! :) Ma arvan, et kuna ma saan varsti kuusteist, siis piima pole umbes neliteist aastat joonud...
  Võiks jaa võiks jaa võiks JAAAAA selline näidend tulla. :) Aga ei, teeme ilusti hoopis oma herneseemne lugu.
  Suur-suur-suur aitäh kommentaari ja kõige eest! :)

  ReplyDelete
 6. HAHAHHA et kohe mainimist väärt neljapäev jah :D *kulm*

  Aga ma võin sulle muffineid ja kooke ja torte teha iga päev!! Diil?

  Ja kolmapäeval tahtsid mingid 2 välismaalasest üliilusat poissi vahetunnil Kohvipausi ees minu ja mu klassiõega pilti :D

  MA TEAN MIS ASI ON ORGANUM! See on nii ulme, et ma mingit sellist asja tean...

  Ja sügis on niiiiiii hea, mõnus!! Enam pole tarvis mainidagi, et sul on eluilusadkenadmõnusadkaunidsügisesedmarisestiilismaailmaparimad pildid!!! :)

  ReplyDelete
 7. P.S., lisa oma nimekirja hapukurgid ja jäta välja krõpsud, rämpstoit ja vahukoor, siis on meilt täpselt sama never-gonna-eat-that list.

  ReplyDelete
 8. Hahahahaa, teeme jaa koos kokaraamatu! M&J´s chocolate book. See tõrjuks kindlasti poeriiulitel troonides kõik juuksekarvapildid nurka.

  Ah et siis sellepärast sa levist väljas olidki vahepeal... välismaa, muidugi-muidugi. (Temperatuur) tõusis kohe nii, et telefon ütles üles? :)

  Suur suur suur suur suur suur suur suur suur suur suur suur aitäh sulle! Sa kohe oskad põnevaid eee... metefoore luua. :)

  Ja anna andeks, aga ma ei suudaks kunagi hapukurke sinna listi toppida... upsii.

  ReplyDelete
 9. Ma ei tea kas sa juba leidsid, aga oled siin videos:
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=isdH2UQF_W4#!

  ReplyDelete
 10. APPIKENE, seda asja me nüüd küll levitada ei tohi. :D:D
  Videod ilmselgelt pole ikkagi minu jaoks...

  ReplyDelete