November 19, 2011

Son, if you really want something in this life, you have to work for it. Now quiet! They're about to announce the lottery numbers. (Homer J. Simpson)

Tsauki kõigile!
Tegin uusi jõuluseid pilte eile, selline jõulumeeleolu tuli peale et... appi.
Täna tuleb pisikene faktipostitus, pole juba kohutavalt ammu seda teinud!

*Mulle hullult meeldib kloori lõhn. Näiteks mu ema vihkab seda, ma absoluutselt ei saa temast aru. Kuidas. See. Võimalik. On? Sellega seoses meenuvad kohe vägaväga ammused (10 aastat tagasi?) perega Kuremaal basseinis käimised, erinevate laagrite ujulad ja esimesed ujumistrennid, ammused Arenas peetud sünnipäevad, seitse aastat tagasi Aura riideruumis Katiga peetud gossip´id ja toona pidevalt Aurasse kaotatud käterätid. Mingid Saksamaa troopikasaared ega Läti Jurmalad mulle klooriga ei meenu, aga vot just sellised nostalgilised mälestused tulevad alati meelde. :)

*Vahepeal on mul nii kahju, et üheksakümnendatel polnud fotograafia veel sugugi hästi arenenud. Võrdlen vanu pilte endast ning praegused pilte Mariist ja... MIS KEEGI MINUST KVALITEETSET PILTI EI TEINUD, KUI MA MÄNGUMAJAKESEST VÄLJA VAATASIN?!

*Ma kirjutasin jõuluvanale kirja umbes seitsmeselt ning mis te arvate, mis oli esimene asi nimekirjas? Aga muidugi täiesti tavaline VATT. Tahtsin vatiga nägu tupsutada. :)
*Mul on üks laul, mida ma kuulan õhtul hilja peale eriti rasket ja pikka päeva. Geniaalne viis, kuidas juhe jälle lahti harutada. Põhimõtteliselt saatis Laura kunagi mulle "maailma kõige vaiksema veebilehe" lingi ja see laul oli seal taustaks. Kohutavalt mõnus lehekülg, soovitan proovida. Kõik oli põhimõtteliselt lumivalge kui välja arvata erinevad inspireerivad lausekatked, mis seal taustal vaheldusid. Aga kuna ma alati ei viitsi minna internetimaailma seda lehekülge
taga ajama, tõmbasin lihtsalt muusika telefoni ja ajab asja sama hästi ära. :)

*Mul on tunne, et fotograafia arendab täiega mu loovust ja mõtlemisvõimet. Et saada head pilti, pean ma tegema vahel mingeid täiesti x-asju. Näiteks selle postituse tulukesepiltidega oli juba üsna suur jamamine. Võttekoht: aknalaud. Taust: must värviline paber. Kuna mul olid kõik paberid mingid rebitud ja augulised, läks mul kokku vaja NELJA musta paberit, et normaalne taust saada. Riputasin tulukesed akna kohale teibiga rippuma ja mõnest kohast köitsin nööriga, et need koos seisaks ega laiali valguks. Tassi tõstsin vähemalt pool meetrit ettepoole, et pildile jääksid ainult TULUKESED, mitte TULED koos juhtmetega ise. Hullult keeruline oli jätte muljet, nagu tulukesed kerkiksid tassist, aga peale mässamist sain hakkama. Noh, tegelikult polnud see väga hull. Aga ma olen pildi nimel palju imelikumaid asju teinud: klaverile markeriga kirjutanud, arbuusist piparkoogivormidega kujundeid lõiganud, potililli potist välja võtnud, kirsse jääkuubikusse pistnud, raamatukuhja metsa tassinud, heinanohu käes vaeveldes põllupilte teinud, lillepottidele aforisme kirjutanud... oojaa. :)

*Ma pole kunagi tuulelohet lennutanud, niuniuniu. See asi tuleb ära teha!
*Ma kirjutasin ükskord nimekirja asjadest, mis ma tahaksin enne surma ära teha... vot SEE tuli küll pikk. Kõik need langevarjuhüpped ja Pariisi külastamised ja vahetusõpilaseks kandideerimised ja viinamarjaistandustes käimised ja sukeldumised ja õhupallisõidud ja uue aasta vastuvõtmised ilutulestikumaal (Hiinas) ja tähtede all magamised ja sõpradega reisimised ja raamatu kirjutamised ja ise koduse jäätise tegemised ja päikesetõusu vaatamised mererannas diivanil istudes... Põhimõtteliselt on mul kolm asja juba ära ka tehtud: olen õppinud mängima ühte pilli, kõndinud üle kaarsilla kaare ja hankinud kirjasõbra.

*Mulle meeldivad vanad romaanid. Tekib nii kultuurne tunne alati. Nüüdseks olen siis läbi lugenud näiteks "Tuulest viidud", "Hüljatud", "Vihurimäe", "Jane Eyre´i" ning "Uhkuse ja eelarvamuse". Way to go, Mannu!

Hmmm.... rohkem fakte ma vist välja mõelda ei suuda täna.
Näitan oma koduaknast tehtud miljonivaadet ka teile:
Aga kommenteerige ikka ja olge lõbusad,
xoxo

6 comments:

 1. Sellise raamatufriigina nagu ma olen , pean ütlema, et viimane fakt meeldib kõige rohkem :).
  Ise pole ma veel 'Vihurimäe' ja 'Tuulest viidud' lugenud . On need head ? :D

  Jõulumeeleolu kohapealt pean nõustuma.

  ReplyDelete
 2. Norm, ma kirjutan teist päeva saja fakti postitust ja siis tuleb Mannu oma faktipostitusega lagedale. U mean girl.

  ReplyDelete
 3. Ennu: On küll head, loe mõlemad läbi. :) Uskumatu, on midagi, mida Ennu lugenud ei ole...

  Paula: Sneaky Mannu viskas paar haledat fakti nii muuseas kokku ja Paulake kardab, et need pakuvad tema hästi läbimõeldud suurpärastele faktidele konkurentsi? Haha, ole päris rahulik, kõik on okei. :)

  ReplyDelete
 4. Tõesti, miks ei saanud need üheksakümnendate leiutajad välja mõelda, kuidas teha kvaliteetsete piltidega kaamerat.. ja kui see olemas oligi, siis miks ei ostnud seda minu vanemad?!! Kui vaadata minu ja mu väikse õe pilte... minust on vast mingi paar pilti, nii juhuslikult tehtud, ja mu õest on nagu sadade kaupa.. videosid kah. :D Ebavõrdsus.:)
  TULE KOOS MINUGA LOHET LENNUTAMA!!! Mulle keegi kinkis sünnaks, aga ma pole seda lennutanudki.. :/
  SUPER MÕTTED ON SUL , MIDA ELUS VEEL TEHA.. ma tuleksin koos sinuga kaasa.. :D

  ReplyDelete
 5. PILDID ON KENAD!!! As always.. :(

  ReplyDelete
 6. Marilind: Lähme jaaaaa koos lohet lennutama! Ma ju ometi ei lisanud seda peale pisikest järele mõtlemist ka oma before-i-die-nimekirja, mkmmm....:) Niisiis tuleb ära teha!
  Suured tänud kommentaari eest ka, pole sind nii ammu siin näinud juba! :)

  ReplyDelete