March 18, 2012

The cleverer you are the more you have to study

Terekest kõigile!
Pole terve sajandi kirjutanud, aga vahepeal on lihtsalt niinii kiire olnud. Ilma naljata. Viimane nädal koosneski põhiliselt näiteringist ja klaveritundidest. Ahjaa, koolis käisin ka, ups. See nädal oligi teisipäev ainus päev, mil ma klaveris ei istunud kusjuures. Neljapäeval ületasin ennast veelgi ja olin korraga kohal klaveris JA solfis. See nägi välja umbes nii, et mängisin solfiklassi kõrval klaverit ja iga natukese aja tagant kandis hoolitsev solfiõpetaja mulle mingeid lehti sisse. :) Enne seda veidrat topeltmuusikakooli veidi varem toimus muidugi ka tavapärane näiteringi proov ja kohe peale seda näiteringi peaproov teises linna otsas. Kool toimus nagunii, pole mõtet mainidagi...
12. märts kell 7. 51 hommikul:
Reedel tõttasin samuti peale kooli kohe näiteringi ja sealt rallisin klaverisse, kus istusin kõigest kaks ja pool tundi. Mu õpetaja on võtnud endale pähe, et ma olen viletsam õpilane läbi aegade. Tal oli kindel plaan mulle kohutav veerandihinne panna, kuid nõustus kompromissiga, et kui ma pühapäevani kohal käin ja suurvormi selgeks õpin, siis saan enda poolt ihaldatud hinde kätte. Kuueleheline suurvorm, millest viimase kahe kuu jooksul sain õpitud kaks lehte (kõlab haledalt, aga mul on kolm pala veel ikkagi!). Ja viimase nelja päeva jooksul õppisin pähe kolm lehekülge!! Pisike eneseületus. Vaheajaks veel üks leht ja.... ja siis ma pean seda kõike JÄRJEST mängima!
Sama päev kell 16.55: (samast aknast tehtud isegi!)
Laupäeval toimus kooliteatrite festival, kus pidime Marilinnuga väikeste proovis juba kell 8.45 kohal olema. Tegime väikestega proovi, jooksime nendega esinema, seisime lava taga ja kamandasime neid, sest ise ei suutnud keegi õigest kohast peale minna! See oli masendav, ausalt. Peagi tuli meie kord ja... meil läks väga hästi. :) Jooksin ajaga võidu klaverisse ja piinlesin seal, siis rallisin täiega tagasi, sest festivali autasustamine oli pool tundi varasemaks lükatud. ME. EI. VÕITNUD. Saime ainult mingi mõttetu eripreemia. Aga pole hullu, nagu näha, ei kandnud me linnukesega üldse viha ega olnud pettunud!
Kui peale festivali Aulile tema nelgi lille majja viisime, polnud meil seda kuhugi jätta, sest Aulit polnud ja vaase samuti mitte. Hüüdsin Marilinnule: "Ma tean, mis me teeme" ja asusin tegutsema. Marilind tuli ja küsis: "Noh, panid märjad salvrätid varrele ümber, jah?". Mannuke was like: "Eeeem..." Nimelt toppisin kraanikausi põhja haigelt salvrätte, mis tekitasid ummistuse. Seejärel lasin kraani vett täis ja pistsin lillekese sinna sisse. Close enough!
Sest õppimine on elu:
Kokkuvõttes ongi mul kriitiliselt vähe aega õppimiseks jäänud. Eile öösel õppisin matat ja täna oma kolmetunnises klaveris füüsikat, plaanis on hakata veel hummi aineid kordama: ajalugu ja ühiskond, siit ma tulen! Tõmbasin endale telefoni Mozartit ka, sest teadlased on välja selgitanud, et Mozarti kuulamine muudab targemaks. Mina igatahes kavatsen homme gümnaasiumisse katsetele minnes ainult seda kuulatagi!

Soovin edu kõigile oma saatusekaaslastele,
xoxo

4 comments:

 1. Mannukene!!! KÕIK läheb HÄSTI, maailm ei ole nii ebaõiglane, et laseb minusuguse Treffnerisse ja sinusugust mitte... Maailm ei tööta nii ;)
  SA.SAAD.HAKKAMA. :)

  ReplyDelete
 2. Kullakene, ma ütleksin sulle aitäh, aga... see pole ju ebaõiglus, et nad sinu sisse lasid!! :) Aga pisikene aitäh ikkagi, üks tund veel ainult! :(

  ReplyDelete
 3. Mannnnuuuunukene, anna andeks, ma ausõna ei saa blogida.... :( Tundub väga feik?:/ Mu arvuti on minust hetkel väga kaugel, kaks korrust allpool ja ma ei saa seda kasutada.. Ja ma üritasin ka telefonist kirjutada, aga mu kokkujooksev nuti-telo ei lase postitust teha.. Ära ainult pahane ole. Heastan selle homme ühe pika ja asjaliku postitusega! I promise. :)
  OLE KATSETEL TUBLI, PALJU TARKU MÕTTEID NING HEAD PEAD! Edu. :)

  ReplyDelete
 4. Appikene kallikene, kas ma tõesti mõjusin postitust nõudes nii karmilt? Upsii. :D:D POLE HULLU!
  AITÄH SULLE, ma olen nii palju korranud, et... info üleküllus täielik.

  ReplyDelete