March 1, 2012

It is almost impossible to watch a sunset and not dream

Bonjour!
Laura saatis mulle kunagi Jared Leto poolt kokku pandud hunniku pilte tema pildistatud päikeseloojangutest. Neid oli ikka... HAIGELT PALJU. Pole kindel mitusada, aga väga-väga palju igatahes. Ma siis üritan oma väikese haleda koguga võistelda... naer tuleb peale. :) Aga päikeseloojanguid on minu jaoks alati tore vaadata, nii et ega see vast midagi kurja ei tee... niisiis, nautige (ja ärge Jared Leto omasid välja googeldage, palun!)! EDIT: Nagu preili Randoja meeleheitlikult täpsustas, polnud see kollaaž tema tehtud piltidest, vaid fännide omadst. Häh, no big deal. :)
Mida šokeerivat mul siis teatada on? Homme toimub eesti keele olümpiaad, mille jaoks olen viimased sada aastat haigelt õppinud. Ja kuna Kaar avastas, et mu nõrgim koht on võõrsõnad, tuubin neid lihtsalt kuivalt pähe. Nojah, päris märgatavaid tulemusi on esinenud: võin une pealt öelda, mis on atentaat, dekadents, degenerant, nihilism... aga nii paljud lollakad sõnad lihtsalt ei jää meelde. Näiteks šarž-karikatuurne, liialdatud kujutis. Kes sellist sõna kasutab?! Kahe nädala pärast on kooli kõnevõistlus ka, edu mulle.
Meil lõppes eile teine trimester koolis (sest meie kallis koolike kasutab normaalsete veerandite asemel mingit x-süsteemi), sain kõik viied!! Ja olen nii-nii-nii uhke enda üle. :) Fun fact: eesti keele õpetaja paneb viie keskmise hindega 4,5. Mata õpetaja vaatab 4,5 puhul kontrolltööde hindeid ja langetab selle põhjal otsuse. Enamik õpetajaid on viie nõus panema nelja koma kuuega. Saksa keele õpetaja paneb viie nelja koma seitsmega. Ja kallis ühiskonnaõpetaja pani nelja koma kaheksaga mulle viie ja Fredile nelja. Nagu... KAS MEIL EKSISTEERIB SIIN ÜLDSE MINGI SÜSTEEM KA VÕI?! Kas see ei ole kuskil kirjas, et ümardamine käib viiest ülespoole või nii...?
Kooliteatrite festival toodi nädala võrra ettepoole, mis tähendab juba 17. märtsi. Meil on aega kaks nädalat! Ja tahate nalja kuulda? Oleme põhimõtteliselt skaalal nullist kümneni kuskil kahe juures. Või kolme. Meie arust vähemalt. Juhendaja käib naerdes ringi ja kinnitab, et kõik on suurepärane, meie samal ajal pole kordagi isegi selgust saanud, mis järjekorras see toimub. Teeme kogu aeg mingeid suvalisi etüüde ja mul puudub igasugune pilt. Aga noh... järgmisest nädalast algavad kolmetunnised proovid!
Homme õhtul peame trenniseltskonnaga Maali pool minu ja Maali topeltsünnipäeva! Söögid on paigas ja see on väga hea. Kunagi peaks Eneli ja PJ´ga selle suure sünnipäeva ka korraldama, aga noh... aega on! Nagunii on vaid kaks nädalat möödunud. :)
Tõmban siis vaikselt otsad kokku, lähen ja õpin oma kalleid võõrsõnu edasi. Kas teadsite, et žiiro on vekslile antav allkiri? Nagunii teadsite, aga noh... mina igatahes mitte!
Olge mõnusad ja võtke kõigist päikseloojangutest viimast,
xoxo

6 comments:

 1. Ma rõõmustan sind, 10.klassis läheb täpselt neidsamu võõrsõnu vaja... Ehk selleks ajaks sa oskad neid ja esimesed 2 perioodi eesti keeles lähevad sul lihtsalt :)
  Ja ei, meil ei peeta ka skaaladest kinni, harju ära ;)
  Oooh mulle meeldivad su pildid kaa!

  ReplyDelete
 2. meie näiteks pidime koolis kunsti tunnis kunagi ammu JOONISTAMA ŠARŽi.. tglt oli päris lahe seda joonistada. :D

  Kas teil ka kool stregib? Kaua laseb ka!? :d

  ja ma võin sulle öelda seda, et meie koolis pannakse näiteks hindeid näo järgi. :D et noh. :D mida ilusam oled ja mida rohkem poed, seda parema hinde saad. :D

  ReplyDelete
 3. kkena , (kk...) (l) hoolin mmus , (l)
  kõigeparem mmul oledd , ;** (L)
  tipzuuu . (Y)
  hooolin liigapalju ,, megakkenad picid ! ! ! (k) (k) (k)
  ok ma nüüd vetsuu ,, (A); ok dzauu .

  ReplyDelete
 4. Johanna: Vaene palavikus vaevlev Johanna, sul on vist ikka väga halb et sa niiiii sõbraliku kommentaari kirjutasid! :) SAA RUTTU TERVEKS! Aga eks ma võtan viimast ja naudin su ilusaid kommentaare, suur aitäh! :)

  Keith: ŠARŽ oli ainus võõrsõna, mida minult küsiti!!!!!!! Ja tänu sellele, et ma blogis vingusin, et ma seda ei oska, siis seal ma seda oskasin!
  Üks päev, sest meil lastakse ainult toetusstreiki teha. :(
  Ja väga hea on teada, et kõigis koolides ebavõrdsus valitseb, aitäh! :)

  Anonymous: thx . xDD ;* (l)(l)(kk...) hoolin liigapalju (a) südamesse pugenud ml ! (Y) kiiiiiizo ,, ;** meie ssõprus on hindamatu tibuuu (k...) ok ddsauu, ma nüüd atti, <33
  /Appikene Maali, MIS MEIST SAANUD ON SELLE ÜHE ÖÖ JOOKSUL?!?

  ReplyDelete
 5. Mulle eriliselt sümpatiseerivad need päikeseloojangud, mis taeva ereroosaks teevad. ja oranžiks. ja lillaks. ja punaseks ka. (tundsin vajadust seda infot maailmaga jagada tänan tähelepanu eest sau)

  ReplyDelete
 6. Ohoo, sel juhul oleme nii sarnased. :D
  MA NÄGIN SIND OLÜMPIAADIL!!

  ReplyDelete