March 30, 2012

The seasons are what a symphony ought to be: four perfect movements in harmony with each other

Hallo meine liebe Freunde!
Sõidan tunni aja pärast bussiga Elvasse koos oma toreda näiteringitrupiga esinema (kooli ajast, uiuiui), aga teen pisikese postituse ikka ka. Ahjaa, pealkirja kohta ütleks selgituseks, et täna toimus saksa olümpiaad koolis. Aga alustagem nüüd postitusega (kodanikud Maali ja Johanna, ma loodan, et tabasite viimases lauses mu peene huumori ära...)!
Asusin usinalt oma muusikaloo lõputööks õppima lõpuks ometi, sest avastasin, et sinna on alla kahe nädala aega. See on kohutav! Mul on lõputöö plaadil 78 pala varasematest aastatest ning kõik see peab idee kohaselt mu peas asetsema. Aga noh... viiendas ja kuuendas klassis oli meie õpetaja üldse lapsepuhkusel ja meid asendati. Eee, üsna halvasti asendati. Me kuulasime tegelikult nii vähe ja nüüd suurte silmadega avastan plaadilt lugusid, mida ma kunagi kuulnudki pole. Oleks see veel mingi Mozarti ja Beethoveni peale, aga ei. Võtame ikka keskaegsed organumid ja missad sisse, see on nüüd küll hea mõte! Aga pole hullu! Ma avastasin, et mulle meeldib Vivadi "Aastaaegadest" kõige rohkem "Talv" 1. osa-allegro non molto. Parem oleks, kui see sees oleks nüüd, sest 3/4 ajast ainult seda kuulangi!!
Mis veel? Mu klaveriõpetaja (jälle see jutt, ma tean) vist lihtsalt otsustas, et ma olen nagunii läbikukkunud ja et tema mulle lihtsalt enam tunde ei anna, sest tema on hingeliselt sügavalt solvunud. NOJAH. Kolmapäevaõhtusest karjumisest ja ähvardustest hoolimata sain eile õhtul kell pool kuus sõnumi, mis kutsus mind muusikakooli harjutama. Ilmselt korjas mingid auriismed kokku... ma tundsin end lihtsalt niiiiiii halvasti, kui ma helistasin vastu ja ütlesin, et mul on samal ajal direktori vastuvõtt. Olen vist tõesti läbikukkumise äärel. Aga jõudsime kompromissini ja ma saan minna homme, laupäeval kell 09.00 muusikakooli, JESS!! (sarkasmilevel over 10000). Aga ma tõesti ei kavatse läbi kukkuda!
Piltidel võib terasem silm kevadlillekesi leida. Teate ikka, et lumikelluke on mu lemmiklill? Esiteks armastan ma väga kevadet ja just lumikelluke on (minu jaoks vähemalt) esimene märk talve lõpust. Teiseks on mu lemmikvärv valge. Kolmandaks pole see lill ära leierdatud (see pole õige verb, aga mul ei tulnud paremat väljendusviisi pähe) nagu roos või gladiool või midagi sellist. Neljandaks on see praktiliselt esimene asi, mida ma peale pikka talve jälle õues pildistada saan. Ja minimalism on ka mu suur lemmik! Nii et jah. :)

APPI, ma jooksen bussile (aga enne tuleb Bachi orkestrisüit nr 3 D-duur-Aaria näbi kuulata)!
Nautige KEVADET,
xoxo


7 comments:

 1. Tere Maris! Olen juhtumisi sinu esimene kommenteerija. :3 Yayyy! Aga, mul on järjekordne armas, kevadine postitus läbi loetud. :) Ilusad pildid nagu alati, suht kadestan siin, eksole! Aga, oleme uhked oma preemiate üle, eksole? :)
  Kirjutan võib-olla täna väikse kokkuvõtte kah. :)
  Ole tubli oma klaverit õppides, sest ma olen aru saanud, kui tüütu see on! :/ "
  Don't worry, be happy" :)
  xoxo
  (ISSAND, KUI PALJU SMAILE... -.-)

  ReplyDelete
 2. Ihihiihii, oleme jaa oma ilusate preemiate üle õnnelikud! Ma kortsutasin ära selle ainult...
  KIRJUTA JAA POSITUS PALUNPALUNPALUN, MA RAUDSELT KOMMENTEERIN (mitte nagu tavaliselt, eks).
  Suured tänud julgustamast! :)
  Tsipake smaile vastu (et ma kuri sulle jälle ei tunduks)- :):):):):):):):):):):):)

  ReplyDelete
 3. Oma eelmise, barokk-muusikale keskendunud muusikaajaloo seminari kavast kuulasin ma ka vist Vivaldi "Talve" kõige rohkem, aga muidu meeldib mulle tema aastaaegadest "Suvi" kõige rohkem. :)
  Järgmine seminar on mul ka umbes vähem kui kahe nädala pärast ja see on ainult Bachi ja Händeli loomingu peale ja ma pole veel julgenud vaadata, mitu lugu seal on.
  Aga edu sulle kuulamisel! Klassikaline muusika on võrratult ilus. :)

  ReplyDelete
 4. "Suvi" on jaa väga ilus! Aga kui ma peaksin valima, kuulaksin neist kõigist võib-olla "Kevadet" hoopis. :)
  VÄGA PALJU EDU KUULAMISEL SULLEGI!! Kusjuures avastasin täna, et kõigist heliloojatest ajan ma sassi just Bachi, Händeli ja Hayidn´i. Nii et jah... ma ei kadesta sind absoluutselt (aga olen kindel, et sa sooritad kõik perfektselt). :)

  ReplyDelete
 5. Jaaaa Marisekesekesekene ma sain su khmm... peenest huumorist aru.
  Aga MärisMärisMäris(tead-küll-mis-aktsendiga seda lugeda tuleb), sa saad oma kläveri 10 ja kuulamise 32, ma tean küll seda muusikat. Ma ei suutnud oma muusikaajaloo arvestuseks 40 lugugi pähe õppida, vahet pole et ma ei teadnud et kuulamine sees on... Ja sa võid ette kujutada mida ma sinna kirjutasin, arvestades mu tohutut kogemust muusikaga :D:D
  Pildid kaaaa muidugi, ei unusta kiitmast eiei :)

  ReplyDelete
 6. mina isiklikult ei saanud sinu huumorist aru Mannu, aga jahh, ägedad pildid...(siit tuligi see kaua tagaigatsetud kommentaar :D)

  ReplyDelete
 7. Johanna: KÜLL ON TORE! Aga miks sa enne sõna "peen" khmkhmkhmm tegid? Köhahoog, jah? Oh sa vaeseke. :)
  Ära oota minult midagi, mida ma täita ei suuda, kullake. :) AGA NIII SUUR AITÄH IKKAGI!

  Maali: "aga alustageM nüüd postitusega"-kas ma saaksin seda veel puust ja punasemalt teha?! :D:D (vaata m-tähte palun ja meenuta neljapäeva, eks). AITÄH!

  ReplyDelete