April 25, 2012

You've got to crack a few eggs to make an omelette

Hallo Freunde!
Kuna kahel preilil olid vahepeal sünnipäevad (mõlemad supertoredad), siis pole pikka aega jälle tavapärast postitust ilmunud. Kohe muudame olukorda!
Koolist. Eile käisid sakslased meie tundi uurimas ja tegid mõningate õpilastega intervjuud ka, zum Beispiel minuga. Rääkisid põhiliselt DSD´st ja võimalustest seoses sellega, aga midagi väga uut ma teada ei saanud. Täna toimus PISA test, kust võtsid meie koolist osa kõik 1996. aastal sündinud õpilased. Nagu selgus, oli erinevaid variante väga palju, mistõttu ainult vähesed sooritasid samasugust testi. Minu test oli üsna... jah. Esiteks oli ta paljude omadest veidi pikem (68 lk) ja koosnes 4/5 ulatuses ainult "pangandus, laenud, intressimäär, hüpoteek, intress, tagasimakse, laenutähtaeg" stiilis ülesannetest. Oskasin neid sooritada küll, aga oleksin palju meelsamini midagi muud teinud. Testi lõpp oli juba põnevam õnneks! Sain kasutada oma kiirte teoreemi ja arvutada protsente ja O.Wilde´i teksti lugeda. Jäin rahule.
Minu uued lemmikud:
Muidu on mul koolis küll tunne, et kui ma nüüd lihtsalt kolmenädalase pausi teeksin, siis ega ma millestki olulisest maha ei jääks kah. Me lihtsalt passime ja istume tundides, mis on surmigav! Viimasel ajal jäävad ka järjest tunnid ära, õpetajad haigeks... näiteks eelmisest kolmapäevast reedeni sain erinevatel põhjustel kõigil kolmel päeval juba kell üks lahti. PISA testi tõttu ei pidanud täna tundidesse minema, eilse intervjuu tõttu jäi lõpust ajalukku minemata, reedel toimub saksa olümpiaad ja ma olen vabastatud terve päeva, lisaks veel need muusikakooli saali- ja peaproovid, mil ma jälle end päeva lõpust ära küsida saan. Aga süümepiinu mul ei ole, sest ainsad tunnid, kus me reaalselt iga tund õpime on eesti keel, ajalugu (enam-vähem) ja Halliku saksa keel. Varem oleksin siia ka matemaatika ka lisanud, aga praegu... mitte nii väga.
Käisime Ragne ja Eveliniga veepiiril:
Muusikakoolist. MA LÄHEN TÄNA OMA KÕIGE-KÕIGE-KÕIGE VIIMASESSE MUUSIKALOO TUNDI!!! Appi, ma olen nii õnnelik! :D See-eest jätkuvad hoogsalt klaveritunnid ja hoogu võtavad ka peaaegu igapäevased solfitunnid. Meil on nüüd, loetud päevad enne solfi eksameid, võimalus käia ka teistes seitsmendike ja isegi kuuendike tundides endale mingit kindlustunnet sisendamas. Mu nö paralleelklassis käib üks poiss, kelle nimetame mr X´ks (mitte et ma ta nime ei teaks...). Igatahes ei suhtu ta üldse asjasse mõistusega ja tõmbab terve klassi tempo maha ning närvid sõlme. Isegi õpetaja käskis tal lõpetada, sest "teised hakkavad juba närvi minema". Niuniu. Solfi eksamid toimuvad 3. ja 4. mail muidu.
JÄLLE SEE AKEN, aga meh:
Trennist. Ihihihiii, mul tulid eile ekstra lollid mõtted pähe ning niisiis läkski umbes nii, et võtsime Maaliga basseini äärelt kaks valget tooli ja istusime nendega vette. Vähemalt nägi see teoorias nii välja. Praktikas oli asi natuke kehvem. Asetasime need vette, kus need kohe uppuda üritasid. Hüppasime vette järgi ja sumasime elu eest nendeni, istusime peale ja vajusime koos toolidega. Liigutasime jalgu ja käsi, toolid üritasid pidevalt haardeulatusest kaduda ja põhja vajuda. Lõpuks suutsin klammerduda raja külge, hoida veel ühe käe ja kahe jalaga toolist tugevalt kinni ning mitte kunagi seda lahti lasta. Või noh... kümme sekundit hiljem kuulutasin missiooni edutuks ja sumasime välja tagasi. :)
Ehitasime liivakooke Mariiga:
Mäletate, et ma lubasin teile kunagi ammu, et aprilli lõpus tuleb superhea uudis? Hoidke laupäeva õhtu paiku kõrvad (või blogi puhul siis silmad) lahti. :)
Ja ilmselt tuleb enne seda ka veel postitus, sest mul on kavas täna öölaulupeol pilte teha!
Ahjaa, üks asi veel: PALJU ÕNNE, mu armaskallis Kristi! Meist saavad paralleelikad!
xoxo

3 comments:

  1. Palju õnne LAF'i ühe kategooria esikoha puhul ! tubli töö-tubli töö :)

    ReplyDelete
  2. ... ja kolmanda koha puhul ! :D

    ReplyDelete
  3. Aitäääh kallis Janekene! :)

    ReplyDelete