July 4, 2012

Ujumislaager ´12

Olen elusana laagrist tagasi ja vägagi rõõmus, õnnelik ning täieliku parmupäevitusga. Eluski ei jõua kõigest rääkida, aga pööran tähelepanu olulisematele punktidele. Postitus tuleb sellest hoolimata pikk, andestust!


Veetsime koos Kelli, Maali ja Johannaga vägagi kvaliteetselt aega. Nagu sõna "trennilaager" eeldab, tegime trenni. Põhiliselt sõitsime jalgratast, mis mind haigelt palju tugevamaks muutis. Võin öelda, et Otepää on ee... noh, kergelt mägine. Esimese trenni ajal mõistsime, kui nõrgad tegelikult oleme. Kuid areng oli siiski tohutu, näiteks sõitsin juba teise trenni ajal vilistades üles rõvedast mäest, kus eelmise trenni ajal võitlesin kiusatusega rattalt maha astuda. Tore asi see tugevaks saamine.

Lisaks trennile leidsime aega, et vähemalt neli korda päeva jooksul ujumas käia (peale jalka finaali tegime Johannaga ka kesköise supluse). Kahel õhtul tegime sauna, kusjuures neist esimesel grillisime ka vahukomme. Teisel saunaõhtul korraldati segasaun, mis tähendab, et kõik läks tsipa käest ära. 30 inimese pisikesse saunanurka mahutamine pole naljaasi. Kaotasime kopsiku ära, mis tähendas, et leili tuli valada otse pangest. Ja. Seda. Tuli. Liiga. Palju. Kolm sekundit püsis vaikus, seejärel hakkasid kõik karjuma ja jooksid saunast välja. Kuna seisin üsna ukse kõrval, sain selle lahti lükata ja väikseid tüdrukuid kaasa tirides põgeneda. Aga näiteks Kellil ja Johannal, kes püsisid sees umbes 6 sekundit kauem, koorus nahk maha ja tõmbus punaseks. Kuid kui see väga kohutavat ning valulikku juhtumit poleks toimunud, oleks siiski äärmiselt kordaläinud õhtuke olnud!

Õhtuti korraldati meeleahutust. Meie, suured tüdrukud, saime grupid endale, mille juhid olime. Minu rühmakese nimeks jäi lõppkokkuvõttes Simpsonid. Võistlesime gruppidega jalgpallis ja rahvastepallis, lisaks 7-võitlusel, laulu mõtlemises, tantsimises (meie kallis rühmake pidi esitama kõhutantsu, mistõttu tegime pluusidest nabakad ja taidlesime "Palmisaare" taustal) ning isegi näitlemises. Lahutas meelt tõesti. :)
Õhupallide puhumise võistlus, oranž pall kuulub meie rühma Jakobile:

Saage tuttavaks-minu dream team:

Ülevalt paremalt: blond poiss on 6-aastane Tim, kes jalkas pidevalt värava ees istus ja endale liiva pähe kühveldas. Ma ei imesta, miks me Notsudele (Maali dream team) 9:1 kaotasime. Poiss valges- laagri kurikuulus kurjuur Martin, kes kõigile LOL-režiimi paigaldas ja elu põrguks tegi. Aga ma sain temaga hästi läbi, zum Beispiel korraldasime koos muru-ja veesõda. Blond paljas poiss- kõigi lemmik Georg, kes haigelt Maasenit meenutas. Pisike tüdruk- Getriin, kes jagas poiste kohta gossipit ja kellega ma megahästi läbi sain. All valges- Jakob, kes omas kõige armsamat naeratust. Tema kõrval nokatsiga- teine Martin, kes minu tähelepanu nimel mind palliga viskas ja muru sõi. Dream team missugune!

Esiplaanil sõbrakas, tagaplaanil kukkus Johanna just pisikesele poisile otsa:


Mainimata ei saa jätta ühiseid suurepäraseid jalkaõhtuid, mil kogu laager kogunes suure teleka ette, näksis rämpstoitu ja kommenteeris mängu. Kõige pingelisemaks ja närvesöövamaks kujunes meiner Meinung nach Hispaania ja Portugali mäng. Võitjaga jäin rahule, kuigi ma ei saa seda tuliselt väita, sest pole nii andunud jalkafänn. Siiski olen Hispaania üle õnnelik.
*
Ja nüüd... damdidam... TRIATLONI PÄEV. Pühapäeval sooritasime triatloni, mis koosnes järjest ujumisest, jalgrattasõidust ja jooksmisest. Olin juba peale ujumist surmani läbi, kuid vedasin end ratta selga ja suundusin ringile ümber Pühajärve. Apppi... sealne Pohlamägi! Nii kohutav lihtsalt, et sure maha, kuul pähe ja anna alla. Isegi Kristjan tunnistas, et see on raske! Slaalomis otse üles, nice. Kuid suutsin vältida rattalt mahatulekut ja rebisin kaheksaks kilomeetriks end ette isegi. Noh, lõpuks sai Johanna minust siiski ette ning Kelliga sooritasime fotofiniši. Jagasime teist ja kolmandat kohta, palju õnne meileeeee :)


Viimasel ööl saime Kelli ja Johannaga olla terves majas kolmekesi, sest...
1. Maali lahkus 2 päeva varem,
2. Stina ja Maris lahkusid õhtul vastu viimast päeva,
3. Poisid kõrvalt sõitsid oma autoga ära,
4. Treenerid olid nagunii oma majas koos väikestega.
Oli väga lõbus õhtu, naersime ja lollitasime. Vajusime väga saladuslikult magama ka. Hommikul käisin kastepiisku pildistamas.

Tagurpidi maailm:
Kokkuvõtteks: laager oli väga-väga-väga fun. Kõik need trennid, see ilus ning soe pruunistav päike, toidud, ujumised Käärikul, Annimatsil, Pühajärvel ja laagrikohas, inimesed, rattasõidud ja kaardimängud... ma ei unusta teid kunagi, sest 50 aasta pärast loen teist siit uuesti ja uuesti!

7 comments:

 1. :(:(:(:(:(:(:(:(
  Ma tahan tagasiiiiiiiii
  Muide, Maasen* ikkagi :D
  Appi kuidas ma naeran siin :D
  Maasikas, küpsis, traumapunkt, pesus hängimine, ja need 10000 märksõna mida ei suutnud tunni ajaga ära nimetada :(
  Ma loodan et see väike Marko mind enam ei vihka, muide sinu pärast kukkusingi ju otsa talle :D
  Need väikesed tüdrukud ja Georg jne.. tuleks see talv juba kiiremini :D

  ReplyDelete
 2. Ohsa Mannnu!
  Sa olid Veski spordibaasis laagris? Ma armastan seda kohta! :)
  Läksite ikka ratastega kohale ja Tartu? Me peame vähemalt niimoodi! Ära nende mägede pärast ka põe, iga aastaga lähevad , vähemalt minu arust, aina väikesamaks. :D
  Leidsin piltidelt ka peale sinu veel ühe tuttava näo - selle suusaklubi jakiga poisi :D .
  Seda sauna asja , tean, mida sa tunned. Seal saunas ikkka suuuht kitsas :D
  Ja nüüüd kui mul see väga pikk kommentaar tehtud..

  ReplyDelete
 3. Johanna: mis, ma küll ei taha tagasi, mkmmmmm, kohe üldse mitte, eiiii. :)
  Kohutav kui palju infot, ma ei suudaks kunagi nende märksõnadega hakkama saada!
  Šallallalaa, mis talv, teeme sügislaagri. :)

  Ennu: MINA ARMASTAN KA, käisin seal fa-dieesiga ka kunagi. :)
  Minu meelest on ka mäed aina väiksemad, sest see oli mul kolmas suvelaager juba.
  SEE SAUN ON MEGAVÄIKE LIHTSALT!!
  At least sa mõikad, mida ma tunnen!

  ReplyDelete
 4. Teil paistis päris lõbus olevat... Kas see Georg on see palja ülakehaga? Tundub nunnu... :D:D
  Päris kenad pliksid. ;) Ja mulle meeldib alt 3. pilt!!!

  ReplyDelete
 5. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 6. mulle meeldib äraspidine pilt, sest sellel on juures see tagurpidine kiiks, mdia ma ise polekski tähele pannud. Veel meeldib mulle nimi Ida Tuule.. või Ida Tuul? Igatahes, see on vahva!
  JA OMF NEED PILDID PÜHAJÄRVEST ON NII ILUSAD!!

  Naudi sulnist suve edasi!

  P.S. ja ma kustutasin oma esimese katsetuse kommenteerimises ära, sest ma ei oska kirjutada, veel vähem type'ida, ja need kirjavead riivasid lihtsalt silma..

  ReplyDelete
 7. Marilind: paistis ainult PÄRIS lõbus?!?!? :)
  Georg on jah see palja ülakehaga, nagu öeldud, siis kõigi tüdrukute lemmik!
  Aitääää(veel miljon ä-d)äh. :)

  Tuule: Suur-suur aitäh, Tuule! Tegelikult oli selle tüdruku terve nimi Ida Tuule Jõgi, mis meeldis mulle ka kohutavalt. :)
  Ja teinekord võid kasvõi saja kirjaveaga kommenteerida, ma ei ole vastu. :)

  ReplyDelete