September 3, 2012

Life is too complicated in the morning

Olen nüüdseks juba kolm päeva Hugos käinud ja siiani väga-väga-väga rahule jäänud!! Kuigi kool polegi nii hull labürint kui kartsin, on segadust oh-kui-palju. Seetõttu koostan Maalile ja Marilinnule ja ülejäänud üheksandikele mõeldes väikese nimekirja, et nende tulevast elu lihtsustada. Ma arvan, et osa asju kattuvad ka teistes gümnaasiumites, nii et lugeda võib ikka. :)

HTG ÕPILASE MEELESPEA:
*Kooris käimine on rangelt vabatahtlik. See tähendab, et sul on võimalus valida, kas teed endal elu täielikuks põrguks sellega, et kohale ei ilmu.
*Arvesta vähemalt esimesel päeval sellega, et oldfagid naeravad sinu kui newfagi üle ja naudivad su segadust. Sellest hoolimata saad neilt alati nõu ja abi küsida... kui nad sind just meelega valesse kohta ei juhata.
*Kui näed koridori peal inimest, kes oma lillelise särgi ja punaste juustega näeb täpselt välja nagu su loodusklassi semu Anu, siis PALUN ära hüppa talle selja tagant kaela ega karju talle kõrva: "Siin sa oledki!".
*Sööklasse tuleb joosta kohe pärast kellahelinat, eeldatavasti koolikotiga, et see bossilt üle mitme pingi visata ja alles seejärel järjekorda suunduda (nagu seda tegi kari oldfage). Söökla on väike, järjekorrad pikad ja koha leidmine võimatu.
*Kui saad endale kapi, siis jäta number ka meelde. Võtme peale seda märgitud ei ole ja kapid näevad välja kõik täpselt samasugused. Ja neid on üle viiesaja. Sa ei taha hakata pärast kõiki ükshaaval läbi proovima.
*Hilinemine on pühadusteotus. Ära hiline.
*Ole tundi minnes valmis selleks, et õpetajad hakkavad juba kümnenda klassi esimesel päeval lõpueksamitest ja -tunnistusest rääkima.
*See on sinu süü, et sa ei teadnud, et koolil on olemas tegelikult ka sisehoov ja et sisenemine toimub sealt. Öeldi ju selgelt, et peaust ei kasutata. Kuidas sa ei taibanud, et Jaani kiriku poolse kõrvalukse kasutamise asemel (mis oleks ju väga loogiline variant) pead sa leidma üles sisehoovi, millest sa kuulnudki pole?
*Kas sa tõesti lootsid, et geograafiatunnis jääb hindamisjuhend samaks, mis riiklikult paika on pandud? Noh, siis arvesta sellega, et 95% on viimane viis ja 90% viimane neli...
*Vahet pole, kui suurepärane sa oma vanas koolis olid, nüüd oled sa heal juhul keskpärane. Lepi sellega.
*Sa pead panema paberi ümber kõigile oma õpikutele. Õpikuid tunnis ei praktiliselt kasutata.
*Ole valmis esimesse muusikatundi astudes, et õpetaja laulab koos klassiga kolm korda "Mu süda, ärka üles" ja seejärel laseb sul klassi ees kõigi pilkude all ükski laulda, et näha, kas oled kõlblik koori võtmiseks või mitte.
*Kui füüsikatunnis küsimusi pole, hakkab õpetaja Reemann rääkima anekdoote.
*Teisel päeval sööklas oleksid sa pidanud teadma, et tavatoidu sööjatele on supid juba lauda kantud ning seda järjekorras seistes kätte ei saa. Jälle sinu süü.
*Tundub, et koolis on kaks kolmandat korrust, mis pole omavahel ühendatud...
*Tunnid kestavad 75 minutit, sest 45 on liiga vähe ja 90 liiga palju. Mina jään rahule.
*Su klass on ilmselt täis muusikuid, sportlasi ja filosoofe. Silmapaistmiseks tuleb ränka vaeva näha.
*Õpetajad küsivad kursuse alguses, kas sind tuleb sinatada või teietada. Muidugi on asjal ka väikestviisi irooniline alatoon ("kes vajab teietamist, pangu endale rinda silt, kus seisab peal TEIE").
*Mis tahes hetkel segadusse satud, just go with the flow. :)

10 comments:

 1. neid kappe päris niiii palju pole, meil all on ju kahepeale kapid.. muide peaaegu õige meelespea. lisades veel selle, et austada vanemaid ja targemaid, eriti neid kes sind retsivad :):)

  ReplyDelete
 2. Okei, aga las see viissada jääb, ilus number. :)
  Selle teise osa kohta... täpsustaks, et katsu olla nähtamatu, sest kui leiad head semud retsijate hulgast, saad topelt. :))

  ReplyDelete
 3. Hahahhaaahahha, väga kasulik ning sisukas meelespea! Ole sa selle eest tänatud, enne Hugo katseid loen need uuesti läbi ja veendun, kas ikka tahan sinna... :D
  Hmm, mulle kohe üldse ei meeldi see klassi ees laulmise värk... Mina küll ÜKSINDA ei laula.. :S Ja, lollakas, pidid sa mainima, et anekdoote hakkab rääkima Reemann, miks mitte füüsikaõpetaja??? Loll. :D:D
  Aga suured tänud selle kokkuvõtva meelespea eest!
  xoxo

  ReplyDelete
 4. HAHHAHHHHAA, ma tahaks näha, kuidas sa muusikaõpetajale ütled, et ei laula. Väga tahaks näha. :D:D
  Mis? Ah? Oiiiii, sinu perekonnanimi on ju ka Reemann, kas te olete sugulased? :))
  Bitte schön!

  ReplyDelete
 5. reemann on meie mõlema, minu ja Linnu sugulane! Tead, kui awkward on oma vanaonu tunnis olla ?!?!
  aga ma tahtsin mainida, et ma oleksin seda meelespead soovinud ise näha enne 10sse minemist.. ning ei, sa ei saa minu kui tuttava retsija käest topelt.. vaid hoopis tripelt ;)
  Ja edu sulle! ma olen õnnelik, et sa oled õnnelik!

  ReplyDelete
 6. HAHAHHAHAAA, ma tean seda ammu, sest ega ma ju ei ole creeper, kes teisi armutult stalkib.... aga usun sind täitsa. :))
  Ma ise oleks ka tahtnud kusjuures seda nimekirja näha, siis oleks ehk ära jäänud see ühelt jalalt teisele tammumine ja närvilised pilgud esimesel päeval...
  AWWWWYEAAAAAH, oh, aitäh, nii lahke sinust!! Lase veel Johannal ka tripelt teha ja... :D:D:D:D APPI millesse end mässisin kui teiega tuttavaks sain...
  Eks me katsume Bkaid mitte häbisse jätta!!!!

  ReplyDelete
 7. Päris lõbusalt kirjutatud meelespea. Ütleme nii, et on, mida meelde jätta teiste jaoks.;)

  ReplyDelete
 8. Tore, kui meeldib ka teistele! :) Suured tänud!

  ReplyDelete
 9. Mannu, ma tänan sind, aga seda kolmandat teeksid küll ainult sina (tegelt sa juba tegidki seda ju :D. Aga jah, edu siis treffis! :D

  ReplyDelete
 10. Mine sa tea, aasta pärast tuled ise kohale ja vaatad, et OHHH ANU!!
  Aitäh, Maali, ja aastakese pärast loe see uuesti läbi. :)

  ReplyDelete