September 15, 2012

Winter is an etching, spring a watercolor, summer an oil painting and autumn a mosaic of them all

Mulle meeldib sügis.
Väikeste laste juures on vinge see, et kui ma midagi iseenesestmõistetavat ütlen või täiesti läbinähtava võlutriki teen, vaatavad nad mulle otsa, nagu oleksin üleloomulike võimetega superkangelane. Mõnikord tekib soov siis natuke veel juurde mõelda (näiteks Marii puhul). Kuna katsun olla armastusväärne õde ning ikka oma õega tegeleda, esitlesin talle täiesti tavalist ja küllalki igavat kustutuskummi. Joonistasin kassi ja kustutasin ära, sõnades, et kass läks kustutuskummi sisse. Siis joonistasime koos sokid ja kustutasime ära, et kassil ikka kustutuskummi sees soe oleks. Saatsime järele maja. Kolm kala. Kaks sõpra. Ja et kass saaks kustutuskummis oma semudele uues majas võõrustuspidu pidada, joonistasime igale kassile õuna ja piimakausi. Iga kord, kui Mariilt küsisin, kas ta ikka näeb, kuidas kassid pidutsevad, tõstis ta kustuka näo juurde, üritas sellest läbi piiluda nagu oleks see läbipaistev ja peale mõningast juurdlust vastas: "Ikka!" :)
Muidu tegime eile klassiga retsi jaoks tantsu. Mõtted on iseenesest väga-väga head, kuid tants ise on täielik puder ja kapsad veel. Pole hullu, aega veel natuke on! Hiljem käisime väga pisikese seltskonnaga pizzat söömas ja päris õhtul idee kohaselt terve klassiga (loe: seitsmekesi) piljardis. Oli väga vinge (mu parasiitsõna ilmselgelt)! Täna tegin sügispilte, lisaks veetsin kvaliteetaega linnu ja Lauraga.

Kuna mul on siiski kõige veidram aju ja kõige imelikumad unenäod, siis mõtlesin üht neist jagada:
*Emps segas kokku pannkoogitaigna, et pannkooke küpsetada. Küpsetas ja küpsetas, kuid peagi hakkas pannkoogitainas kausi sees kerkima. Niisiis küpsetas ta veel. Ja veel. Ja veel. Mina laususin, et ta võiks pannkoogitaigna lihtsalt ära kallata, sest köök on juba pannkooke täis. Tema vastu: "Mõtle Aafrika lastele, toit pole raiskamiseks!". Niisiis küpsetas ta veel ja veel ja veel. Lõpuks kolisime korterist välja, sest me ei mahtunud pannkookide kõrvale ära. Varsti varises see kokku ka.

Homme kooli! Millalgi katsun näiteringi ka jõuda, sest meil algab uus hooaeg, jehuuu!

5 comments:

 1. Sügisesed pildid on jaa väga ilusad. Eriti need ilusad värvilised lehed oleksid justkui ühed olulisemaid osi sügisest. :)
  Väga kenad pildid igaljuhul!
  Mind ka üsna häirib kui keegi ütleb nt vahel asemel vahest ja ei tehta vahet ennem ja enne vahel. Näiteks, tv1000'ndes tõlgitakse neid sõnu alati valesti. Lihtsalt häiriv.
  Aga, toredat rebastepäeva sulle siis! :)

  ReplyDelete
 2. Awwwwwwwww see Marii jutt on nii armas.. aga see esimene lause ei läinud edasise jutuga kokku ja ma sattusin segadusse :D
  Head pildid ja su unenäod on jah, küllaltki huvitavad. Ilmselt näitavad tulevikku.
  Ja ahahahahaahahahahahahahahhahahahahahahahahahaha rets ahahahahhahahahhahahaahahahhaaha
  tahaks tantsu näha juba

  ReplyDelete
 3. Kristiina: Tore, kui keegi veel sügist hindab! :)
  Suured tänud!
  Häiriv tõesti, kõik läks hullemaks pärast üheksanda klassi eesti keele õpetajat, kes neid kogu aeg noris. Ma ei saa paronüüme peast enam.
  Suured tänud, eks ma katsun ellu jääda. :)

  Johanna: Uiui, aitäh, ma tean küll, et esimene lause on kergelt lambikas. :D
  Raudselt näitavad tulevikku!! Kas ma juba rääkisin unenäost, kus hiigelsuur kari pisikesi kurvailmelisi mutantpingviine mind vahistama tuli?
  Ma loodan, et sa tantsu veel niipea ei näe...

  ReplyDelete
 4. Really pretty photos ! I like the focus & soft tones on the flower pictures :)


  http://ievishhh.blogspot.com/

  ReplyDelete