November 27, 2012

Finlandia 2012

Tähtsad asjad kõigepealt, seega palju-palju-palju õnne ning rõõmu, kallis Karina!!
Ülejäänud postituses saate kokkuvõttekese meie pisikesest Soome-tripist, mis kujunes palju vingemaks kui Linnuga algul arvasime. National Geographicu tasemel pildid ei ole, sest suurem osa ajast läks esinemisele, näidendite vaatamisele või lollitamisele, suured vabandused!
Nagu juba märgata võis, on soomlased kuidagi väga jõulune rahvas. Kõik letid olid täis topitud päkapikke, jõuluehteid, kulda ning karda, kesklinnast ei puudunud suur jõulukuusk ning ega jõulukaunistustegagi vähem priisatud. Minule kui lõunast tulnule tundus see keset novembrit äärmiselt võõras, aga kui põhjarahvas soovib, siis ega neid takistada saa. :)
Kuna reisi idee seisnes siiski näiteringiga esinemisemises, tuleks vist sellegi kohta paar sõnakest poetada. Olime ainsad külalisesinejad ning lisaks veel kõige esimesed, mis tähendas, et saime rahvast täis saali. Purssisime oma esto-suomi-englishit ja rahvas sai tegelikult isegi aru, sest naerdi küll ja meid plaksutati isegi lavale tagasi!! Muidugi naerdi kõige rohkem meie soomekeelsete kohtade peal, kusjuures ma ei taha isegi ette kujutada, kui jubedalt see kõlada võis. Teisel päeval tutvusime õhtusöögil ühe korraldusmeeskonnast (?) pärit tüdrukuga ning vestluse keskel üritasin talle natuke soomekeelseid repliike edastada, kuid... noh, oleks võinud siis mitte nii avalikult minu üle naerda. :) Muidu läks meil positiivselt, kuigi teiste näidendid olid tunduvalt pikemad ja efektirohkemad. Sellegipoolest sain kriitikult kiita, mistõttu võis kogu etenduse ja ühtlasi ka päeva kordaläinuks lugeda!

Käisime vähemalt kaheksa korda ühes videolaenutuses, kus lahtiseid komme müüdi, sest ei suutnud ühelgi korral otsustada, mida võtta. Lõpuks oli küll imelik minna, sest müüja vaatas juba kolmandal korral imeliku pilguga, ent õnneks seitsmendal tiirul vahetati müüjat ning saime kaheksandal tiirul oma kommidki ostetud!
Pärast enda etendust käisime ka teiste omasid kaemas. Kõik soomlaste etendused kestsid keskmiselt poolteist tundi, mis andis ikka päris hea teatrielamuse. Isiklikult suutsin ajada sassi oma piletid, mistõttu ma ei pääsenud järjest kahele etendusele, kuid sel ajal käisime Mattiasega linna pildistamas. Need üürikesed poolteist tundi pidas ta end isegi hästi üleval, ülejäänud reisi vältel käitus küll nagu viimane hullumeelne (hullumeelsus sisaldab näiteks mööda koridori huilgamist, mu kohustusliku kirjanduse rebimist ja samuti riiete varastamist). Kahtlase vanamehe soovitusel tekkis meil kange tahtmine koske näha ning me ei pidanud pettuma! Samuti kolasime mööda väiksemaid tänavaid ja tegime ikka korraliku ringi linnale peale.
Päris toredalt möödusid ka ööd hotellis. Oma juhendaja asemel saime kaasa Prantsusmaalt pärit vabatahtliku Marioni ning väikeste näiteringi juhendaja Helena. Võib öelda, et valitses väga vabameelne õhkkond. Millegipärast (MA EI TEA, MIKS!!) pani Marilind laupäeva öösel ette ette kõigiga koos pornofilmi vaadata, aga üritus kukkus haledalt läbi, kuna me ei suutnud õiget valida. Sellegipoolest möödus lahe öö koos hotelli voodil lösutades ning projektoriga seinale youtube´ist klippe lastes. Võib öelda, et algse kavatsuse asemel vaatasime tegelikult klippe naljakatest kassipoegadest ja Oprah´st, aga ega naerda vähem ei saanud.
Saingi pardukesega sõbrapildile!
Viimane päev kulus suures osas tagasi saamisele. Pidime lahkuma enne autasustamist, mistõttu me ei teagi, kes võitsid. Loksusime bussis Tamperest Helsingisse, laevaga Helsingist Tallinnasse, seejärel ööliiniga Tallinnast Tartusse. Tee peal ma küll üritasin õppida, aga esimene ots bussis läks suures osas magamisele, ots laevas pudelikeerutamisele ning sukulaku ostmisele ja teine ots bussis täielikult lobisemisele Annaga. Laisk laps on laisk, no mis sa teed. Koju jõudsime kell kolm öösel, tuttu sain pool neli läbi. MA MAGASIN HOMMIKUL TUND AEGA SISSE, mis tähendab, et ärkasin seitseteist minutit enne tunde (minu majast normaalses tempos kooli kõnnib üksteist minutit), aga jooksin maailmarekordi ning jõudsin ikkagi õigeks ajaks kohale, kusjuures kümme minutit enne Laurat!!
Muidu olen üleväsimusest täiesti lolliks (noh, lollimaks kui tavaliselt) läinud, sest iga arginädalaga kuivavad unetunnid üha rohkem kokku. Hästi imelik tunne tegelikult, sest otsest väsimust polegi, energiat tundub kuidagi väga palju ning ma tõmblen veel rohkem kui muidu. Kui veel kaks nädalat tagasi sain igal ööl kuus tundi magada, siis eelmisel nädalal kahanes see arv viieks ning sel nädalal tegin otsa lahti neljatunnise ööga. Sel nädalal katsun alla kuueseid mitte sisse lasta, sest nii jätkates ei saa ma kuu aja pärast enam üldse magada!

Ma tean, et lõpp läks lohisema ja polnud enam informatiivne ega reisiga seotud, aga HÄSTI-HÄSTI TORE REISIKE OLI! 

9 comments:

 1. Mattias ja suutis rahulik olla, vot see on ime:D
  Too mullle kommi!!!!! :)
  Muidu hea postitus. :)

  ReplyDelete
 2. Mind ka pani haigelt imestama! :):)
  No kes teab, vot äkki toongi...
  Danke schön :)

  ReplyDelete
 3. Mitte, et su ülejäänud blogipost oleks mage või midagi. AGA kiidan kõige rohkem seda paadipilti, miskipärast nii südamelähedane :D.

  ReplyDelete
 4. Ma tahtsin ka just kirjutada, et paadipilt meeldib. Härmakatel sarnane maitse I guess :D

  ReplyDelete
 5. Mannu: Suured tänud sulle! :)

  PJ: Eks härmakas hoiab ikka härmakat! Tegelikult olen ise ka vist paadipilduga kõige rohkem rahul, mistõttu on treffneristid ja härmakd sarnasemad kui arvatagi oskame :):)

  ReplyDelete
 6. joujoujuo maris :)
  kuidas sul lähebb ?
  tead, ikka veel armastan su blogi, nagu tegelt ka.
  ja tead, et soome pole ainuke riik kus juba j6uludeks valmis ollakse. sessuhtes et saksamaal on aachenis juba j6ulumarket :D
  ja nagu ma loodan et sa reedel sinna yfu värgile et saad mulle ka kunagi rääkida mis seal austria kohta räägitakse :D

  ReplyDelete
 7. Oi mis üllatus, Eneli! :):)
  Kuule, mul läheBB päris okeilt, ei kurda väga millegi üle praegu...
  Suured tänud sulle!!
  Seda ma usun, et Saksamaa täiega valmistub, nad on hullud ka oma Nikolaustagide ja Weihnachtsmannide ja Pfefferkuchide ja Kirchedega :D
  Oota... KAS SA TAHAD AUSTRIASSE MINNA?!?!

  ReplyDelete
 8. see jäätisekujuline komm on ka vastupandamatu, kui piltidest veel rääkida:)

  ReplyDelete
 9. On tõesti, kahjuks mina seda maitsta ei saanudki :(

  ReplyDelete