November 13, 2012

Iga kord, kui abiellud, pannakse üks sõrmus sõrme - nii et abielluda saab ainult kümne mehega (lapsesuu)

Pühapäeval toimus YFU sponsorluse koolitus, mis tekitas nii palju motivatsiooni, ent ajas ka juhtme lühisesse. Ma ei tea, kuidas on need kaks vastandlikku tunnet korraga võimalikud, aga olgu. Mulle jõudis lõplikult pärale, et ega need 6500 eurot ikka ise taskusse ei potsata, mis tähendab järgneva kaheksa kuu jooksul haiget tööd sponsorite otsimisega. Me küll Eveliniga kirjutasime üles märksõnu nagu "hääleta" (lugu tüdrukust, kes hääletas Tallinnasse ja sattus ärimehe autosse, kes oli heldelt nõus talle raha jagama) ning "vaata voodi alla" (uskumatu lugu poisist, kes vanaema korterit koristas ja voodi alt rahakirstu leidis), aga kahjuks arvan, et raha nii kergelt ikka kokku ei kühvelda. Üks ime-ime-imepisike lootuskiir on hetkel stipendium, mille kallal praegu vaeva näen ja mille jaoks projekti koostan.

Samuti pandi meid mõtlema, kuidas oma avaldust isikupäraselt koostada, ise seejuures ametlikuks jäädes. Tundub kerge, aga NO EI. Leidsime Eveliniga, et kõige õigem oleks teha avaldus stiilis: "Kui sa seda avaldust lõpuni ei loe ja kolme sekundi jooksul viieteistkümnele kolleegile edasi ei saada, ootab sind hirmus õnnetus. Hitler sai säärase kirja ning ignoreeris seda. Kolm päeva hiljem ootas teda surm. See on kõik tõsi!" Samuti oleks huvitav alustada suurte tähtedega boldis hullude roppustega ning seejärel edasi pisikeselt alla kirjutada: "Kui juba lugema hakkasid, siis..."

 Fun fact: Sain pühapäeva õhtul teada, et mu isa tuleb Tartu Tamme Gümnaasiumi vilistlasorkestriga meile HTG ballile pillimeheks! Huvitav on muidugi esiteks see, et mu isa omal ajal hoopis Härmas käis... ja teiseks veel see, et ta oma 5 aastat enam trompetit mänginud pole. Ning nüüd äkitselt figureerib ta kuskil Tamme gümnaasiumi orkestris, päris põnev. Ise on ta muidugi väga sillas ("tead, Maris, kõik pillimehed peavad panema mustad ülikonnad ja valged sokid, saad aru!"). Muidu esineb meil lisaks neile veel Vennaskond ja kui joppab, siis isegi Tõnis Mägi.
 Tegelikult peaksin hoopis saksa keelt õppima, aga mida teeb Maris kolmandat õhtut järjest saksa keele asemel? Istub Mariiga keset pisikesteks tükkideks lõigatud roosat vahtkummi, viskab seda õhku ja topib Mariile krae vahele, ise koos õega õnnelikult "lumi" hüüdes. Järjekordselt muutsime elutoa elamiskõlbmatuks, nojah. 
Üks hea dialoogike meie vahel ka veel:
Marii: "Mängime nii, et mina olen ämblik ja sina oled aken ja mina teen sinu ette võrgu!"
Maris: "Oota... mida?!"
Marii: "Šhhh, aknad ei räägi!"
Näiteringis avastasime, et meil on ainult kaks proovi Soome-tripini veel jäänud. Mis Marisel kahest leheküljest soomekeelsest tekstist peas on? "Taivas millainen mies" ja "kirjottaisinko sille?" (võib esineda vigu õigekirjas, aga meh). LÄHEB ÕPPIMISEKS!

13 comments:

 1. ma võin moraalselt su sponsor olla :):)
  lisaks veel, et otsi jopetaskutest ka raha..
  pole paha mõte ka tänavale klaverit mängima minna

  ReplyDelete
 2. Nõustun Johannaga! Ning kui peaksin rikkaks saama ( sinna alla kuulub ka rikka kavaleri leidmine), siis annetan sulle kogu vajaliku summa! :)

  ReplyDelete
 3. Johanna: No tänud, aitaks see mind ainult lennuki peale...:)
  Päris hüva idee, lisan selle oma nimekirja!
  Kuule, ma siiski tahan raha, mitte mädasid tomateid, nii et pole väga hea mõte...

  Mari-Ann: Palun saa sel juhul hästi ruttu rikkaks! :)

  ReplyDelete
 4. mis sul mädanend tomatite vastu on? ;s

  ReplyDelete
 5. Ära saa minust valesti aru, sa võid ikka nendega loopima tulla kui soovid :):)

  ReplyDelete
 6. kõigepealt lennukile ja siis tänavale klaverit mängima, saab kiiremini summa kokku..
  aga muidu edu nende värkidega:)

  ReplyDelete
 7. Saab kokku tomatid, sa tahtsid öelda...:)
  Aga suur-suur aitäh!

  ReplyDelete
 8. oh, sa andsid mulle mõtte! tuleks neist tomatitest kodust ketšupit teha ja koolis aatriumis müüma hakata :):)

  ReplyDelete
 9. aega tuleks ka efektiivselt ära kasutada, mängid klaverit -> kogud annetusi -> samal ajal müüd tomateid&ketšupit :)

  ReplyDelete
 10. See on tegelikult väga paradoksaalne mõte, sest klaverit mängides saan küll juurde tomateid, ent peletan eemale inimesi, kes tahavad ketšupit osta. :):) Tänud plaani eest!!

  ReplyDelete
 11. no ehk tõesti... :) aga kitarr läheb küll ju kõigile peale...tagasi muusikakooli?

  ReplyDelete
 12. kuule, päris hea mõte, ega seitse uut aastat tükki küljest võta :D:D

  ReplyDelete