November 6, 2012

Sõprus kestab seni, kuni teine hakkab karates käima (lapsesuu)

Sain lõpuks ometi informaatikatunnis millesti aru, halleluuja! Suutsin oma mõistuseraasukesega kokku klopsida programmi, mis küsib kasutaja käest kahe muutuja väärtusi, seejärel liidab need ja nõuab vastust. Vale vastus võtab maha punkti ja õige liidab kaks. Aega läks ikka kõvasti selle niivõrd titeka asjaga, ma ei kujuta ette, kuidas oleks keerulisi programme teha. Nojah. Füüsikast ei jaga jälle mitte mõhkugi, aga matemaatikas naudin kerget teemat. Ajalugu on lahe ja selle nädala kohustuslik kirjandus meeldib mulle ka. Üsnagi positiivne.
Täna sain näiteringis kätte oma soomekeelsed repliigid. MA. EI. TEE. SEDA. ÄRA. Kaks A4 lehekülge täiesti arusaamatut teksti pole just kõige lahedam asi maailmas. Mõned mahedad näited mu lausetest: "Kanssasi tulen kaikialle, oma ristiritaini" ja "Minä en ehtinyt tänään kouluun, istuin koko päivän facebookissa, tykkäilin kavereiden kuvista ja pukeuduin pari tuntuia, viimeiset kolme ja puoli tuntia olen nyt kierrellyt täällä Taskussa". Väga teostatav, eks. Väga lohutab veel muidugi tõsiasi, et kuuest näitlejast peavad ainult kaks soome keeles rääkima, teistel avaneb palju aktsepteeritavam võimalus inglise keelt praktiseerida. Maris, sul ikka veab.
Feilinurk: Lähen mina hoolitsevalt oma õekesele lasteaeda järele. Kõik on tore, laps silkab õnnelikult vastu ja nõuab ka koheselt sülle. Leian vaevata üles õige kapi ning samuti riided! Mässin lapse sooja, sikutan kätte isegi kindad ja viitsin mässata soojade sokkidega. Kõik korras, aeg lahkuda. Tõmban Marii energiliselt kättpidi juba ukse juurde kui ta mind mantlist sikutab ja vaikselt sõnab: "Äkki paneme ikka saapad ka..." APPI. Tõesti, lapsel on ju jalas vaid sokid. Muidugi jälgib Simoni isa mind äärmiselt huvitava pilguga. Minust saaks kindlasti suurepärane ema.
Mu ängi täis pilt: 
 Pommuudis: Nagu paljudele juba juubeldanud olen, valiti mind YFU valimispäeval välja, mis tähendab, et pärast lepingu sõlmimist saan 2013/2014 vahetusaastale!!! Veel ei tea, kuhu mind suunatakse, sest kahjuks on Austria täis. Ilmselt Šveits või Saksamaa. Olen meeletult uhke ja õnnelik, ent samas kohutavalt kurb, sest kuidas peaksin mina, Maris, aasta otsa ilma oma kallite lähedasteta hakkama saama? Oma üllatuseks avastasin, et semud on ärasõidule nii tuliselt vastu, et paneb lihtsalt kohutavalt heldima! 
Praegu olen imelikus tujus ja kuulan juba vähemalt kümnendat korda "Meil on elu keset metsa", huvitav eks. Teate küll, mõni laul on selline, mis kohe väga hästi enda tämbriga sobib. Eelpool nimetatu on minu puhul just üks neist.

6 comments:

 1. ma olen ikkagi kohutavalt kurb, et sa lähed ja sa pole isegi läinud veel :(( aga jah, tead küll mis ma arvan, ei hakka seda deep talki siia ümber kirjutama :D
  Ja sina oled üks neist kahest, kes soome keelt peab rääkima etenduses onju? Muideks, kuna te lähete sinna?
  Ja ängi täis pilti vist polegi su blogis enne olnud :D
  xoxo

  ReplyDelete
 2. Ma tean jah, ma ise olen ka ette nii-nii-nii kurb juba :(( Kuule, ära parem hakka jaa, muidu see tuleks liiga pikk ja ma ei jõuaksi "Noore Wertheri kannatusi" homseks läbi :D
  Pean jah, niuuuu. Oli 23.-25. novembril vist, aga ega ma kindel ei ole.
  Hehehehee, kui lahkumismõtted peas, tulevad ka pildid siuksed masendunud. :)
  xoxo

  ReplyDelete
 3. Rääkisin just sõbuga,et paljud lisavad mingeid vägaväga mitte fotograafilisi pilte fb'sse ja panevad albumi pealkirjaks "FOTOGRAAFIA". Kui tulen sinu blogisse ja näen lihtsalt üli super pilte siis,mida selleks peaksin nimetama? :D Mingi ülimfotograafia? Loodan et mõistad mind. :D
  Ja tõesti väga väga kahju oleks kui ära läheksid aga kui peaksidki minema siis too mulle midagi. :D

  ReplyDelete
 4. Ükskõik kui vahva su peakeses see mõte välismaale aastaks minna ka ei ole ( tegelikult ikka on ka, aga ma nimelt ei seedi seda ära...), AGA sa ei tohi minna, lihtsalt ei tohi!!!!!!! Mul pole enam isiklikku profifotograafi, kedagi tarka, keda piinata 10. klassi matemaatika/füüsikaga ning kui see kõik ei tee asja dramaatiliseks, siis mina ei tea mis teeb. Ainuke juhus, et sina lähed Saksamaal ja et mina nõus oleks, oleks nii ,et pakid mu kohvrisse ning liitun sinuga! :D
  xxxx

  ReplyDelete
 5. Ootasingi juba päevi, et millal Maris uue blogipostituse teeb.:)
  Ja vahetusõpilase asi on kindlasti pommuudis. Aga palju õnne selle puhul! Saad kindlasti vägeva kogemuse kui lähed. :)
  Ja Maris, eks me kõik oleme mingil hetkel hajameelsed. Selle kohta ütlen, ikka juhtub. :))
  Tõesti vinged pildid!

  ReplyDelete
 6. Kelli: Üüüü, Kelli, olen väga-väga meelitatud!! :) Ja ma mõistan küll sind, kuigi ülimfotograafiaks oleks mu pilte siiski väga liig nimetada. :):)
  Ja KUI ma peaksin kuhugi saama, siis ole mureta: Šveitsi juustu saab alati!!

  Mari-Ann: KULLAKENE, rahu-rahu, mul pole veel leping allkirjastatud ega rahad koos, asi pole veel kindel, rahuuu! :):)
  Aga davai, tule kohvrisse, ma siis riideid ei võta. :)

  Kristiina: Vabandused, jäin väga hilja peale. :)
  Oh, suured-suured tänud sulle toetamast!
  Heheheee, ma loodan, et see hajameelsus vanusega kaob. :)
  Ja tänud sulle veelkord!

  ReplyDelete