December 30, 2012

Minu 2012

Niisiis, aastake kohe jälle läbi ning kätte on jõudnudki aeg pildikesed kõikjalt soppidest üles otsida ning üks korralik tagasivaade teha! Võin juba ette öelda, et algselt oli mul plaanis teile hoopis rohkem sündmusi näidata, ent otsustasin arvu kaheteistkümnele kärpida, sest 12 väljendab ju ikkagi täiuslikkust, harmooniat. Pealegi on viimasel ajal jutuainet pakkunud kurikuulsad 12/12/12 ning 21/12/12. Ja üldse on ju meil ikkagi aasta 2012, kus omakorda 12 kuud ja minu 12 sündmust. Mis siin ikka rohkem heietada, 12 on hea arv!
Kuigi paljud suurepärased sündmused jäid pärast kärpimist kõrvale, peaksite üsna kena ettekujutuse saama mu suurematest või südamelähedasematest tegudest.
Niisiis, here we go (sündmused kulgevad ilusti kronoloogilises järjekorras)!
1. Sõbrapäev. Käisime kamba klassikaaslastega Kivikese lasteaias pisikesi põnne kantseldamas ning kuigi see pole just kõige erakordsem nähtus, jäi see väga pikaks ajaks meelde. Üleval paremal näete Laura süles tulevast südametemurdjat, alumine vasakpoolne pilt on selle päeva vaieldamatu lemmik. Ja sõbrapilt Kristiga eksis ka siia ära, sest oli ju ikkagi sõbrapäev. :)
2. Looduse Aasta Foto. Sel aastal läks üle ootuste hästi, sest võitsin lausa esimese ja kolmanda koha. Kui esimest kohta oskasin Tallinnasse minnes oodata (andsin juba varem intervjuu ja puha), siis kolmas koht tuli küll šokina. Naasin koju "Tantsiva hundiga", 350 euro võrra rikkamana ning kõvasti õnnelikumana. :)
3. MUUSIKAKOOLI LÕPETAMINE. Tegin selle ära, tegin selle ära, tegin selle ära!! Üleval vasakul näete hetke, millest ma ei mäleta närvitsemise tõttu suurt mitte midagi. Ainult seda, et korra koperdasin, aga kuna varjasin päris kenasti, ei saanud inimesed vist eriti arugi. Ülemine parempoolne pilt on samuti ajalooline, sest Liisu kuulas minu pärast mitu tundi klassikalist muusikat! Selle pildi all näete kurikuulsat klaveriõpetajat ja tulevast maailma tasemel geniaalset pianisti Džessikat, jätke meelde! Ning kõige alumine parempoolne pilt on mu kõigi aegade lemmik, sest lõpuks ometi sain selle lõputunnistuse kätte!!
4. Titepäev. Raatuses polnud meie klass kunagi ühtehoidev, kuid sellel ühel päeval saime kõik suurepäraselt läbi. Oli kohutavalt lõbus, saime solberdada veega ning käituda muidu äärmiselt lapsikult. Ülemisel vasakul pildil näete veel, kuidas me Lauraga kokku sobisime, hiljem jõudsime juba riideid vahetada. Alumine parempoolne pilt on igati ebaõnnestunud ning peaks kõige paremini head emotsiooni edasi andma. 
5. Piknikupäev. No kuidas saaks Marilinnu sünnipäeva välja jätta? Vallutasime oma piknikulinaga Botaanikaaia, tegime pilti, filmisime lollakaid klippe ja sõime kõike head-paremat (minu tehtud šokolaadiga maasikad ning Marilinnu tädi koogid, aahhh). Oli väga-väga mahe. :)
6. Põhikooli lõpetamine. Kah igati tore sündmus. Oh seda aega, kui ma oma üheksa kiituskirja kokku saades arvasin, et võin ka uues koolis läbi lüüa. :):) Sain pidada lõpukõnet lausa. Ja hästi tore, et semud läbi astusid!
7. Ujumislaager. Mine Türile vitamiinipoodi, kammoon and tannsssing, Whistle, Pille-Riin, selgeltnägija Sass..... oioioioioiiiiiii laagrinaljad on parimad. :):) Ülemine parempoolne pilt on laagri lemmik, sest tegime ikkagi kõik oma gängiga triatloni läbi! Päevitusrandid näevad ka kenad välja. Keskel vasakul näete ilmselt kõige rohkem laagrilisi, kes üldse ühele pildile mahtusid ja all paremal saate veel pilgu heita mu dream teamile, kel nimeks Simpsonid. 
8. Pariis. Käisimegi Lauraga täitsa ise Pariisis ära! Või noh... idee kohaselt oli isa kaasas, aga tema ei lugenud, sest ikkagi pidime majutuse ning lennupiletite bronnimisega ise tegelema. Keskel vasakul oleme jõudnud LÕPUKS OMETI kauaoodatud Eiffeli torni tippu ning kohe selle kõrval märgadena Moulin Rouge'i ette. All vasakul külastasime Eiffelit Bastille day ajal ning all paremal jalutasime Versailles' lossiaias. Meeldejäävamad sündmused siis: lõhkusime hüppamisega ära voodi ning isa lasi endale kaks nahkjakki pähe määrida. Super tripike! :)
9. Lähte. Sadasime Linnuga sisse Anna poole ning tegime tohututes kogustes pilte. Lisaks jooksime mööda viljapõldu, hüppasime heinapallidel ning grillisime öösel küünlaleegi kohal vahukomme. Oli väga vinge! Anna, tuleme uuesti kohe kui lumi ära sulab. :)
10. Rebaste rets. Kellele ei meeldiks ühe päeva vältel koolis hirmunult ringi hiilida ning kõigi suuremate käest armutult tappa saada? Sõime delikatesse nagu koeratoit ja koirohi, tegime lahedaid ülesandeid nagu koirohuga immutatud kala suust suhu andmine, mängisime laevade pommitamist (olime laevad), andsime Hugo kuju ees oma vande, vihtusime tantsida ja lõpuks ometi saime täieõiguslikeks rebasteks!! Lemmik pilt on keskelt vasakpoolne, sest sain lõpuks ometi oma maheda pinginaabriga loomulikus olekus jäädvustatud!
11. Moskva. Kutse tuli üsna lambist, kuid tasus end väga ära. Hullult vinge reis oli! Saime linna avastada ning pidin mitmedki hinnangud ümber kujundama. Üleval paremal asuvad parimad kaneelisaiad üldse! All vasakul resideerun koos armsa Johannaga, kes mind kõik need päevad võõrustada viitsis. :)
12. Soome. Käisime oma näiteringitrupiga esinemas sama tükiga, millega ka Kooliteatrite- ning Elva mitteteatrite festivalil (näide sündmustest, mille ära kärpisin lõpuks). Etendus tuli kolmkümmend korda paremini välja kui kõigil esinemistel kokku, jäin väga rahule ja sain žüriiliikme käest kiita ka. :) Unustasime Linnuga sootuks argimured ning lõpuks otsustasime teistest maha jääda ning Tamperes elama hakata (irooniline, sest algul olime kogu üritusele kõige enam vastu). Just seda reisi oligi vaja!

Ootan sinult palju, 2013!

9 comments:

 1. Ohhh olen esimene kes su postitust luges!!! :D
  Õnneks jäi laager sisse ja muidu väga cool postitus !!!! :)

  ReplyDelete
 2. Jeeeee Kelli, olen väga meelitatud :)
  No kuidas laager oleks saanud välja jääda?!

  ReplyDelete
 3. VAU! MEGAVINGE KOKKUVÕTE!! :D
  Jätka samas vaimus! Lahemahedad pildid ka :)

  ReplyDelete
 4. Oooo, suured-suured tänud, väga lahe kui meeldis!! :):)

  ReplyDelete
 5. lausa 6 sündmusel olin mina ka :) Kiidan postitust!
  Ja ma kuulasin ka sinu pärast mitu tundi klassikalist muusikat :D:D
  lol, käisime Eiffeli tornis, Versailles'is, Louvre'is, Orsay's jne ja kõige meeldejäävam on ikkagi voodi katki hüppamine :D
  xoxo

  ReplyDelete
 6. Sul oli ikka väga kirgas, edukas ja reisirohke aasta: Pariis, Moskva, Soome.. wow. :) Mul on sinu üle väga hea meel! :)
  Ilusat aasta viimast päeva ning head uut aastat, Maris! :)

  ReplyDelete
 7. Laura: No kuidas muidu, palju tänu. :):)
  Anna andeks, nüüd on kogu postitus rikutud :S
  Ja seda ka, et voodi katkihüppamine andis reisile sootuks uue vungi :)

  Kristiina: Uskumatu, lõin jah reisirekordi sel aastal, kolm riiki on tase!!
  Head uut aastat, Kristiina!! :)

  ReplyDelete
 8. jätan vahele need piinlikult mitte naljakad tervitussõnad(etskae jne)soovin sulle lihtsalt veelkord head uut aastat!!

  ReplyDelete
 9. Ma ei mõista, miks need tervitussõnad vahele jätta :S
  Normi aastat sullegi!!

  ReplyDelete