January 14, 2013

Time you enjoy wasting is not wasted time

Kuigi naissoost isik on tore olla ning ma olen selle üle uhke ka, siis vahepeal keerlevad ikka peas mõtted, kuivõrd lahe oleks elada meestemaailmas. Koostasin selle puhul ka väikese lihtsustatud loendi.
14 põhjust, miks ma oleksin pidanud sündima poisina:
*Maris on läti keeles mehe nimi.
*Minust saaks ilge naistemees, sest loomu poolest on mul naistega palju kergem suhelda.
*Ainsad asjad, mida ma praeguse seisuga edasi õppima läheksin, oleksid fotograafia ja... wait for it... astronoomia. Ei saa öelda, et kumbki neist väga naiselik ettevõtmine oleks.
*Meespoemüüjad ei vahiks mind haletseva pilguga, kui ma fotopoes nende käest arvamust küsin.
*Eelistan kinno minnes iga kell seiklust ja action'it romantilisele komöödiale.
*Minu meelest moodustab mu praegune perekonnanimi eesnimega perfektse harmoonilisuse ja ma ei taha seda muuta! Veidi mage oleks muutuda näiteks Maris Äädikaks. 
*Ma oleksin kõik need aastad põhikoolis tikkimise ja õmblemise asemel puutööd teinud.
*Käin šoppamas keskmiselt kaks korda aastas.
*Naisteajakirjade asemel loen Imelist Teadust.
*Ma vihkasin juba lapsena seda, kui öeldi noomivalt: "Noorele daamile pole see sobilik".
*Lapsepõlves oli mul üksainus nukk ja isegi temaga ma ei mänginud.
*Ma ei karda ämblikke ega hiiri ning mul pole kavaski kiljuda, kui mõni neist mööda põrandat sibama peaks.
*Mul pole ilmaski pähe tulnud mõtet korraldada tüdrukuteõhtut teemal "riietus ja kosmeetika".
*Ma ei kallista sõpru pärast igat lahkuminemist, vaid heal juhul annan matsu õlale ja lausun: "Ole meheks!".
Täna sain infominutites kiita, mis tuli kui välk selgest taevast! Teenisin välja lausa diplomi ja massiivse Milka šokolaaditahvli Comeniuse fotokonkursi puhul. Pärast infominuteid avastasin, et mind ümbritseb kari uudishimulikke inimesi (tegelikult nad lihtsalt tulid šokolaadi aroomi peale). Leidsin vist isegi mõned potensiaalsed pildistamiskaaslased!
Pärast kooli õppisime Kaisaga Ülikooli raamatukogus peaaegu kolm tundi homseks ajalooolümpiaadiks. Ma polnudki varem seal sees käinud, täiesti uskumatu kui mõnus seal on!

8 comments:

 1. Päris mitmed meheksolemise omadused käivad tegelikult ka minu kohta. Fotograafia asendaksin sujuvalt füüsika ja ehitusteaduste huviga, samuti lisaksin ekstreemsed spordialad. Nimi on mul ka ilus, ei taha juba sellepärast muuta. Aga mind häirib teinegi põhjus: saavutusi enne meheleminekut ei seostataks siis enam koheselt minuga. :S

  Mulle muidu väga meeldib su postituse originaalne idee, jätka samas vaimus! :) Ja ma usun, et potensiaalseid pildistamiskaaslasi oleks sul jalaga segada, kui vaid küsid. Mina nende hulgas muidugi. ;)

  Soovin ka palju pildimõtteid ja et nende teostus kukuks välja üllatavalt hea!

  ReplyDelete
 2. Noh, reaalklassis peaks meil selliseid veel olema õnneks. :) Ma tean küll, mida sa selle nime all mõtled, sest olen ise sama asja kallal pead murdnud!!

  Ohoo, suured tänud. :) No eks ma katsun veel midagi sellist pusida kunagi! Ja polegi ammu pildistamas käinud (khmkhm). :)

  Aitüma, mõtted kuluvad tõesti ära!

  ReplyDelete
 3. Põhjused, mis on sinuga samad: puutöö, vähene šoppamine, naitseajakirjade peaaegu vastane, "Noorele daamile pole see sobilik", tüdrukuteõhtute mittekorraldamine..

  * Ning.. Kõige suurem põhjus, miks ma peaksin olema poiss ja mitte tüdruk (ilmselgelt sa tead seda juba isegi): loomulikult ajateenistus.. Kui ma oleksin poiss, ei küsiks keegi, miks ma sinna minna tahan ja ei oleks mitte mingit probleemi sinna minemisega, seal olemisega ja teiste inimeste suhtumisega minusse (siis ei oleks ma mingi mõtlematult käituv noor, kes on endale midagi pähe võtnud ega tee midagi muud)
  * Lisaks.. on mul üsna mehelik nimi.. Enamikes riikides on "Keith" poisinimi, seetähendab, et sellisel kujul pole ma näinud mitte ühtegi teist tüdruk-Keith'i..
  * Lisaks.. Jah on palju naisjalgpallureid, aga siiski jääb jalgpall mehelikuks alaks. Ja 100x etemini olen ma nõus vaatama telekast jalgpalli kui näiteks iluuisutamist või mingit moesaadet..
  * Ma ei tea moest MITTE MIDAGI. Ei huvita ka see teeema ABSOLUUTSELT..
  * Ma ei ole küll väga suur jooja, päris ausalt.. Kuid siiski kui mulle antakse valida, kas viin või siider, siis valin ma viina.. Sest siider on liiga magus.
  * Mind huvitab Riigikaitse, relvad, Kaitsevägi ja kõik sellega seonduv..

  kindlasti on midagi veel, aga jätan praegu loetelu pikendamise. :P
  Ja Maris, mehele minnes ei pea sa ju tema perekonnanime võtma, võid ka enda oma jätta. :P

  ReplyDelete
 4. OHOOOOO, see on vist küll pikim tagasiside, mis ma kunagi saanud olen!! Lahe, et kellelegi veel teema korda läheb. :)

  MA TEADSIN, ET SA VÕTAKSID SELLE AJATEENISTUSE! Mul käis küll peast läbi, et kirjutaks midagi sõjaväe kohta, aga kuna põhimõtteliselt on see ka naistel võimaik, siis ei hakanud jamama. Edu sellega!
  Tore, et meil mõlemal mehelikud nimed on!
  Jalgpalli koha pealt nõustun ka sada protsenti! :)

  Ja viimase lause kohta...
  KUI ma üldse mehele lähen*
  Ma tean küll, et ei pea, aga nõme oleks ka erinevate nimedega elada ning hull jama oleks sellega, et kelle nime siis lapsed kannavad jne. Eks tuleb alistuda kõrgematele võimudele :(

  ReplyDelete
 5. Muide, sa kallistad meid küll üsna palju, ära nüüd nii meheks ennast ka pea :D
  Ja ma ei leia et sa oleksid mehena kuidagi parem..

  ReplyDelete
 6. No teid ju ikka peab :S
  Sest et parem polegi enam võimalik olla jah? :))

  ReplyDelete
 7. Mingil moel oleme täitsa sarnased: näiteks, mulle samuti ei istu naisteajakirjad vms, šoppamas käin samuti üliharva. Samuti ka kallistamine ei ole minu jaoks - tekib minus mingil moel ebamugavust ja romantilisi komöödiaid ma ka ei armasta (tekitavad une). Lapsepõlves sai ikka nukkudega mängitud, kuid ka näiteks "sõda" või "pantvang" vms, mis on ju põhimõtteliselt poistele mõeldud.:D Fotograafia on superlahe, ma oleksin peaaegu isegi mõelnud seda õppima ka minna (oli mõttes nagu avalduse saata eelmine aasta janii), kuid aeg oli läbi saanud ja siis pärast hakkasin ka mõtlema, et see võib jääda ka hilisemasse aega või siis lihtsalt kui suur hobi.:) Astronoomia on ming alati köitnud oma müstilisusega, ent seda õppida, selle peale pole ka mõelnud.
  Aga väga huvitavad faktid, tõesti mõnus lugeda. :)

  ReplyDelete
 8. OOOOOOO kui sarnased me oleme!! Täiesti uskumatult lahe, et ma päris üksi oma maskuliinse poolega ei ole :D:D
  Suured-suured tänud, eks ma katsun midagi sellist kunagi veel korraldada :)

  ReplyDelete