March 31, 2013

A house is just a place to keep your stuff while you go out and get more stuff

Kuna meil kodus paterdab ringi väike pisipõnn, saime järjekordse ettekäände munade värvimiseks.
Maris: "Ja mis värvi sina oma muna värvida tahad?"
Marii: "Valgeks!"
 Neljapäeval külvas ujumistrennis palju elevust Saksamaalt äsja saabunud vahetusõpilane, kes kuuldavasti annab hetkel Raatuses põnnidele (kaasa arvatud mu vennale) saksa keele tunde. Saime tema ja Maaliga üsna kergelt jutusoonele, ehkki pidev küsimusterahe tundus awkward ja iga pikema pausi ajal oli ka piinlik. Et uusi tutvusi peab olema alati nii keeruline sõlmida!! Rääkisime inglise keeles, kuid otsustasime Maarjaga, et läheme peagi sujuvalt saksa keelele üle kui julgeme. Kirevase päralt (väärt väljend), üks sakslane on just see, keda mul poolteist nädalat enne DSD eksami suulist osa vaja läheb!
Eile toimus näiteringiga peaproov. Idee kohaselt pidi see tegelikult juba kell kaheksa lõppema. Kõik läksidki minema, jäime Linnuga maha, et tibake veel teksti harjutada ja ka kohe minna. Noh, milline nägi välja reaalne reaalsus... karjumine, täiest kõrist "Nõia elu" huilgamine, filmiklippide salvestamine, cup songi praktiseerimine, klaveril akordide toksimine ja südamest "Pille-Riini" laulmine, pabertükikeste lennutamine, põrandal roomamine, linade lehvitamine, kaklemine, lõputu ja lõputu naermine. Ega meil kõigele sellele kaua aega ei kulunud, saime juba pool kaksteist tulema!
Tänasel kaunil päeval leidis aset kooliteatrite festival. Tubli reaal nagu olen, vedasin füüsika töövihiku isegi lava taha kaasa! Üldiselt on enesetunne väga nigel, sest Saaremaal läks kõigest tuhat korda paremini ja ma ei unustanud toona oma sõnu keset lava ära, aga noh... Loodetavasti rahustavad füüsika ja Mumford and Sons mu maha jälle. :)

2 comments:

 1. Kuna sa tundud teadvat kaameratest päris palju, siis tahaksin küsida, Pentax K10D oma umbkaudu 10mpx'ga on nn algajale hea või halb valik. Peab mainima, et kaamera ka päris vana.

  ReplyDelete
 2. Kahjuks pole ma nii asjatundja midagi, Pentaxitega pole üldse kursis...

  Siiski, nüüd netis natuke uurimustööd tehes tundub tegu olevat hea kaameraga, mis on võitnud eri auhindu just 2007. ja 2008. aastal. Mis ma veel kommenteerida oskan... 10.2 megapikslt on piisavalt kvaliteetne (mul endal sama), säri saab reguleerida 1/4000 sekundist kuni kolmekümneni ("bulb" variant küll puudub, aga seda ei lähe praktiliselt vaja, minagi näiteks pole seda kunagi kasutanud), ISO varieerub sajast tuhande kuuesajani, mis on ka väga timm. Tundub, et kaamera pole keerulisem minu omast, nii et ka algajale kohe arusaadav.

  Kaalub veidi rohkem kui minu Nikon, aga ei saa öelda, et minu oma just väga raske oleks, nii et see ei tohiks ka probleeme valmistada.

  Olen lugenud, et kaamera kere vanus ei mõjuta pildistamisprotsessi kuidagi, pigem siis investeerida objektiivi ning teha pilti rahus vana kerega. Muide, pildistamise juures ongi tähtsusjärjekord selline: valgus - objektiiv - pildistaja - kaamera. Nii et ära muretse selle vanuse pärast. :)

  Kokkuvõte: soovitan!

  ReplyDelete