March 27, 2013

With the lights out, it's less dangerous

Lugupeetud daamid ja härrad, minule ei kuulu mitte enam kaheksa-, vaid juba lausa üheksa-aastane väärikas kass! Pean kahjuks tunnistama, et piltidelt ei vaata siiski vastu mitte täpselt üheksa, vaid juba hoopistükkis üheksa aastat ja üks päev vana isend.
Muide, esimest korda ajaloos on Kiki mu kõrval seisnud rohkem kui poole minu elust.
Avastasin, et mu õeraasu lemmiklaul on Nirvana "Smells Like Teen Spirit", mida ta ise nimetab Kõvaks Lauluks. Kohe näha, kellest ta - taevale tänu - oma muusikaeelistustes snitti on võtnud (õnneks mitte vennast)! Nüüd ei möödu ükski õhtu ilma Nirvana saatel kargamiseta, tõtt-öelda teeme seda praegugi.
Nagu teravam silm juba märgata võis, valmistasin toorjuustu-marmorkoogikesi. Kohutav mässamine, seda võin igatahes kinnitada. Kasutasin igasuguseid keerukaid koostisosi, mille puhul tavaliselt vilistan ja retsepti proovimata jätan. Tegin hoolikalt marmorpõhja ning toorjuustutäidise, lisaks veel toorjuustukatte. Ja tulemus kukkus lihtsalt kohutavalt haledalt läbi. See välimus... niisama pildilt pole vigagi vaadata, aga kui siia kokaraamatust pilt kõrvale lisada, ei leiaks keegi neilt ühtki sarnasust. Õnneks pole välimus maitsega võrdelises sõltuvuses.
Üldiselt on elu kuidagi väga kiireks läinud. Märkamatult on libisenud kõik powerpointid ja kontrolltööd just sellesse ja järgmisesse nädalasse, kätte on jõudnud Deutshes Sprachdiplomi aeg, näiteringiproovid vajavad harjutamist, tegemata tööd vajavad vastamist, peagi korjatakse füüsikas ära töövihikud ning õudusega avastasin, et matemaatikas peame tuleval nädalal jälle suulisi teooriapunkte vastama. Nädalavahetus kulmineerub Kooliteatrite festivaliga ja peagi seisamegi uute arvestuste lävel! Hakkasin mõtlema, kuidas varem veel klaveri kõrvalt hakkama sain. Tegelikult on elu võrreldes eelmise aastaga vaid üks suur lullitamine, kuid kuidagi tundub, et see, mida varem pidasin tühiseks, kõlab nüüd, kus elu on kergem, raskelt. Eks inimene ole ikka nii laisk kui tal lastakse olla. :)
Täna sooritasin Deutsches Sprachdiplomi 1. järgu kirjaliku osa. Täitsa normaalselt läks vist. Kirja kirjutamisel turgatas mulle enda arust pähe kõiksugu tarku väljendeid (näiteks "obwohl", "trotzdem", "sowohl... als auch" ja mis need kõik on), aga raudselt näevad parandajad mu kirjastiili umbes selliselt:
"Ich speak Deutschland schon seit acht Jahr. Mir mag es mich, when ich meines Deutsches gepraktisieren könne, too. Mir haben eines family. Da ist es 4 Mitglieder gegibt. Sie are meine Mutter, meiner Vater und meines zweies Geschwister. Ich mag trains."
Kahe nädala pärast toimuva eksami suulise osa Powerpointi sain ka valmis!

3 comments:

 1. Happy B-Day su kassile! hehe. :)Armsakesed olete koos!
  Muideks, see Nirvana lugu on päris hea, pole küll ammu kuulanud, ent vahetevahel ikka meenub, kui kuskilt nime näha või lugu kuulata. Päris normaalne, et su väikeõde sellist muusikat nt kuulab.
  Ja saksa keeles sain vaid üksikust sõnast aru, aga päris tore, kui on võimalus õppida seda. Peaks ise ka uuel kooliaastal valikaineks saksa k valima. :)
  Aga ole ikka tubli siis! Edu arvestustel ja teistes töödes, Maris! :)

  ReplyDelete
 2. Saksa keelt ei mõika, üldse, aga viispluss viimasele lausele! Kui see ikka on "I like trains." :D

  Kusjuures ma ütleks, et koogid näevad täitsa söödavad välja... Ja kui need maitsesid paremini kui välimus sellele vihjaks, siis pidid need päris head olema :D

  Kiidan su õe ja sinu muusikamaitset ka :)

  ReplyDelete
 3. Kristiina: Me kassiga täname :):)
  Mulle ka väga meeldib, õest võib täitsa asja saada!
  Hahahahaa, kusjuures saksa keel on mulle meeldima hakanud alles nüüd, kus ma midagi juba mõikan ka, algus oli küll päris jube :D
  Suured tänud veelkord, Kristiina!

  Karina: Väga tubli, Karina, see'p ta ongi :D
  Kuule-kuule, ma näitan sulle retseptiraamatust originaalpilti kunagi, siis vaatame seda asja :)
  Annan talle kiituse edasi!!

  ReplyDelete