April 26, 2013

Chaos, panic, pandemonium – my work here is done

Käisin esmaspäeval vahetult pärast kooli Marilinnga lullitamas, mistõttu jagan teiega nüüd imepisikest osa meie semupiltidest. Toidupilte leidub ka, sest enesele aru andmata olen muutumas vist samuti selliseks piffiks, kes igal sammul oma toitu pildistab. Halb.
Kolmapäevasesse inimeseõpetusse pidime kõik enda perekonna ajaloost mingi erilise seiga otsima. Läksin siis isa juurde, lootuses mõnd hingematvat lugu kuulda. Tulemus: kolm jutukest seoses alkoholi ja purjusolekuga. Kuigi lõppkokkuvõttes sain emapoolsest suguvõsast äärmiselt armsa loo kulakuteks kuulutamise teemal, aeti mind ikkagi järgmisel päeval koolis kaasõpilaste poolt klassi ette, et oma kurikuulsaid viinanalju pajataksin.
Lugu vol 1: Minu muidu niivõrd ontlik vanaema ärandas omal ajal kuskilt purjeka ning purjetas illegaalselt üle Peipsi järve, et Venemaalt viina tuua. Lugu vol 2: Tollal umbes 16-aastane vanaisa pani pidu ning otsustas koos sõbraga minna viina juurde tooma. Roller ka olemas, mõeldud-tehtud. Sõitsid siis kahekesi mööda Riia mäge üles, kui neile üks veoauto vastu sõitis. Ja mida lausub minu vanaisa eesolijale? "Aja nüüd nende kahe vahelt läbi!" Lugu vol 3: Seesama vanaema ja vanaisa olid juba täiskasvanud ning abielus, omasid kaht last (minu 15-aastane isa ja 13-aastane lell (isa vend)). Suured korraldasid jällegi mingisugust prallet ning saatsid poisid poodi õlut tooma, sest mõlemad olid pikka kasvu ja said vabalt kätte küll. Kahjuks oli tee seitse kilomeetrit pikk, nii et tagasi jõudes võisid täiskasvanud 20 tühja pudelit imetleda.
Täna käisin saksa keele etluskonkursil, skoorisin kolmandale kohale!! Avastasin, et polegi pikka aega midagi võitnud, nii et päris uudne tunne oli midagi oma saavutusmappi lisada. Kohtunikurollis istus vabatahtlik Saksamaalt, kellega käin koos ujumas, nii et nüüd tunnen täitsa suurt ärevust trenniminemise ees. Mine sa tea, hakkame veel saksa keeles rääkima. Tegelikult peaksime tõesti mugavalt inglise keelelt saksa ja eesti keelele üle minema... 
Järgmisel nädalal saame lisaks kolmapäevale veel ka esmaspäeva ja teisipäeva vabaks, nii et nüüd võib viis päeva magada. :)

7 comments:

 1. Kus asub saialille pagariäri?!?!!?

  ReplyDelete
 2. Päris muhedad lood ikka .. :D
  Ja õnne konkursil 3.koha saamise eest, Maris! :)

  ReplyDelete
 3. Kus asub saialille pagariäri?!?!!?

  ReplyDelete
 4. See asub Variku linnaosas (Variku 8). Olen tahtnud sinna korduvalt minna, kuid siiani pole veel jõudnud.
  Need vaarikad näevad nii head välja!

  ReplyDelete
 5. Ragne ja Anu, ma usun, et viimase kommentaari vastus oli piisavalt ammendav :)

  Kristiina: Suured-suured tänud!

  Evamaria: Aitäh sulle ja proovi kindlasti ära!

  ReplyDelete
 6. Kas macaroonsid olid paremad siin või Prantsusmaal?

  ReplyDelete
 7. Prantsusmaal ma proovisin macaroonse tavalistes väikestes kohvikutes ja maailmakuulsas Ladurees. Peab tõdema, et siinsed macaroonsid on minu meelest "tavalistest" Prantsusmaa macaroonsidest kõvasti üle, kuigi päris Laduree tasemele ei küündi (mis pole sugugi halb, sest Laduree on maailmas number 1 siiski).

  ReplyDelete