July 25, 2013

I'm not sleeping. I'm just taking a good look at the insides of my eyelids

Eilse päeva (ja lisaks terve öö) veetsin semu Marilinnuga tema vanaema-vanaisa maal. Et juttu põnevamaks muuta, tuletan meelde, et tema vanaisa pole keegi muu kui minu aukartustäratav füüsikaõpetaja. Jõudsime kohale, kui kuulus füüsikaprofessor täiesti lihast ja luust inimesena bokserites laua taga istus ning pelmeene sõi. Läks nii, et lõpuks leidsin end tema kõrvalt pelmeene söömast ja tõestamast, et oskan siiski viiekümne piires arvutada, mis tema sõnul "alati see suurim murekoht on". Samuti kuulsin õhtu edenedes juba füüsikatunnist teada-tuntud lauseid nagu "asjad töötavad üldjuhul paremini kui need sisse lülitada" ja "tulevikus tuleb jätkata õpinguid Oxfordis, ise sealjuures modellikarjääriga tegeledes". Ahhh, vedas meil ikka selle õpetajaga, kuigi ma ei kujuta ettegi, millise näoga edaspidi füüsikatunnis või -praksis istun. :)
Jääb selgusetuks, miks otsustasime oranžid mesinikuriided selga tõmmata ja kivikuningaid mängida, aga nojah:
Normaalne unegraafik läks jälle vett vedama, sest suvatsesime hommikuni oma meisterdatud pesas istuda ja lihtsalt lõpmatuseni rääkida, aga ei kahetse, sest niivõrd chilli õhtut pole juba pikka aega ette tulnud! Pidime veel enne suve lõppu tagasi pöörduma, loodetavasti ta vanaisa ikka ootab mind.
Varsti saab minu köögikata-karjäär läbi. Just nüüd, kui hakkasin veidi tuult tiibadesse koguma! Mahutan taldrikuid restile üha oskuslikumalt, suudan tulla toime ühtegi klaasi lõhkumata, teen vapralt juba kümnetunniseid tööpäevi ning isegi mu käed ei tunne enam valu tuliseid nõusid hoides (tegelikult tapsin ilmselt esimesel päeval nende nõude tõstmisega kõik retseptorid oma sõrmedes ning peopesades). Hommikuti soovin alati võimalikult koledaid koerailmasid ning ühel päeval võeti mu palveid kuulda - kliente praktiliselt polnudki ning sain rahus ajakirja lugeda. Kahjuks lubatakse edaspidi perfektseid ilmasid - hakkan nägema veel (siinkohal ei oska valida, kas öelda "vett ja vilet" või "näguripäevi", sest mõlemad väljendid kõlavad kihvtilt).
Väike armas meenutus Sitsiiliast, sest Sebastiano sai lõpuks filmi ilmutatud:

3 comments:

 1. Maris-kallis! Mind on tabanud uudishimuvoog ja tahan küsida, et a) kus sa töötad? ning 2) miks sa vahukoort ei söö?!

  ReplyDelete
 2. Esimesel füüsikatunnil vaatame kõik pingsalt Marisele otsa, kui füüsikaprofessor uksest sisse sammub :) Sulle võis too kohtumine täielik šokk olla!

  ReplyDelete
 3. Tuule-kallis: Väga huvitavad küsimused, minu vastused oleksid siis järgnevalt 1) Lõvisüdame kohvikus nõudepesijana ning 2) ilmselt neelasin lapsepõlves mürgise herilase alla, kes mu maitsemeele ära rikkus (üritasin vaimukas olla, aga tegelt mulle lihtsalt ei maitse). :)

  Karina: Kahjuks peate mind jälgima kõik pingsalt siis, kui ma tundi hilinen ja Reemann juba uut teemat annab, sest see olen ju siiski mina :D

  ReplyDelete