August 13, 2013

If people sat outside and looked at the stars each night, I’ll bet they’d live a lot differently

Mul oli eile kohutavalt maagiline öö. Vedasime Marilinnuga välja suure täispuhutava madratsi, võtsime ümber soojad pleedid ning lihtsalt ahmisime endisse pea kohal laotuvat Universumit, kusjuures pidevalt langes hulganisti tähti. Vahepeal tulid kurjakuulutavad pilved, kuid me lihtsalt soovisime ühe langeva tähega, et nad kaoksid (mida nad eeskujulikult ka tegid). Koidu eel kolisime tuppa ümber, olles öötaeva lummuses veetnud märkamatult 4,5 tundi.
Kahjuks ei õnnestunud mul ühtki langevat tähte kaadrisse püüda, tõtt-öelda tegingi vaid ühe suhteliselt vaadatava pildi, mis peaks meie emotsiooni natuke edasi andma (kuigi seegi kukkus välja üks suur piksliline udukogu, nii et suurelt ei soovita vaadata (kuigi nüüd te ilmselt just vaatate suurelt)). See 30-sekundilise säriajaga, täiesti manuaalse režiimiga ning statiiviga möllamine moodustab ikkagi täiesti omaette klassi, mille jaoks mina veel liiga saamatu olen.
Mis siis veel... järgmist hommikut alustasime pirnide korjamisega. Kui välja arvata tõik, et puud raputades kukkus üks vili mulle lagipähe pooleks, kulges töö väga edukalt. Nüüd seisab mul köögiski kastitäis pirne, mille Marilinnu vanavanemad lahkelt kaasa pakkisid (hehe, nüüd söön vilju, mis pärinevad otse füüsikaõpetaja aiast). Hiljem aitasin tal (Linnul, mitte tema vanaisal) tuleval nädalavahetusel toimuvale suveseminarile sponsoreid otsida ja nägin oma silmaga, kuivõrd keeruline see korraldaja elu ikka on. Siiski ei näinud me vaeva asjata: saime juurde paarkümmend kilo viinereid!
Millegipärast oli tänane postitus kuidagi väga tihedalt sulgudega üle ujutatud, loodetavasti säärane loll mood mulle külge ei jää (aga kes teab).
NAUTIGE AUGUSTIÖID!

2 comments:

  1. Minu meelest tuli sul tähistaeva pilt võrdlemisi päris hästi välja. Pole hullu, kui veidi udune. Vähemalt tähed näevad ikka tähtede moodi välja. Mulle see pilt meeldib igatahes!
    4,5h tähistaeva all veeta, wow. Kõlab justkui unelm! Ja nii armas perekond ikka. :)
    Oh ja viimane pilt on liiga armas&ilus, et seda kirjeldada, aga mainiks ära ülimõnus kollakas taust, super! :))

    ReplyDelete
  2. Suured tänud jällegi, Kristiina! :):)

    ReplyDelete