September 25, 2013

Life is a rollercoaster

Taaskord jõudis linna tivoli, mis tähendab, et sattusin kohe meeletusse õhinasse. Muidugi mitte atraktsioonide, vaid pildistamisvõimaluse pärast. Käisin seal kolmel järjestikusel õhtul, sest kahel esimesel oli see mingisuguse täiesti hoomamatu uduvihma tõttu suletud. Õnneks on kolm kohtuseadus, mistõttu eile õhtul pärast trenni sain kauaoodatud pildid klõpsitud! Järgmiseks plaanin semudega ka lahedamatele karussellidele minna.
 Muidu olen täitsa paljude asjadega tegelenud. Üritan käima saada üht projekti, mistõttu käisin täna pärast kooli&koori noortealgatuslike projektide ideede tuleproovis. Sisenesin ühe niru mõttega, sain hulgaliselt inspiratsiooni ning väljusin absoluutselt teistsuguste ideedega. Kindlasti mängis suurt rolli mu kõige lahedam mentor Siim, kes mind kaks tundi suunas ja pidevalt küsimusi esitas. Sattusime mõlemad vaimustusse ning pärast ametlikku osa andis ta mulle oma numbri ning lubas igal võimalusel aidata, aww. Ma ei sooviks nüüd ära sõnuda ega midagi, aga väga-väga tahaks linnalt rahad taha saada ning projekti ka koolilõpu praktilise tööna vormistada.
Reedel osalen vabatahtlikuna Teadlaste Ööl, tulge mulle Botaanikaaeda külla! Pühapäeval sõidan Tallinna mingisugust EstYesi värki ajama ning esmaspäeval lähme Marioniga Saksa Keele Instituuti sakslasest fotograafiga kohtuma, ajee, ajee. Ootan kärsitult kaasuskonkursi teemade väljakuulutamist. Lisaks loen (IDEE KOHASELT) igal võimalikul ajahetkel kirjandusklassikuid, sest koolis on meil au omada hetkel kirjandusperioodi. Suvi otsa lullitasin ühtki raamatut lugemata niisama ringi, nüüd olen vaid kolme nädala jooksul käsitlenud teoseid nagu "Jevgeni Onegin", "Meie aja kangelane", "Mäeküla piimamees", mitmed Tuglase novellid ning "Isa Goriot", mis, tõsi küll, kahjuks väga ei edene. Rootsi keelt õpin ka endiselt.
Üks koorilugu. 
Millegipärast jääb mul iga aastaga hääl madalamaks. Ega mul midagi selle vastu polegi, armastan madalat naisehäält väga. Mõlgutasin mõtteid, kuidas lasen end ehk isegi esimesest aldist teise alti viia. Ja siis tuli mu juurde meie dirigent järgmise jutuga:
"Sina olid ju see tüdruk, kellele ma kümnenda klassi ettelaulmisel ütlesin, et lähed teise sopranisse või esimesse alti, eks?"
Mina: "Mmmmmmhmmm..."
Tema: "Nüüd on meil sinu teeneid teises sopranis vaja!"
Mina (hästi-hästi madala tõrrehäälega): "Mul on madal hääl!"
Tema (samuti madalalt): "Eks meil kõigil ole madal hääl." (Kõrgelt): "Aga nüüd hopp-hopp üles!"
Praktiseeringi nüüd üleval jälle oma piiksumisoskusi.

7 comments:

 1. hääd pildid on:)

  ReplyDelete
 2. Kerpaaa:D:D, + ootan kannatamatult mahlakaid detaile sinu sensatsioonilisest projektist!!

  ReplyDelete
 3. Noh, õnneks rääkisin sulle juba eile ära, nii et jah... :):)

  ReplyDelete
 4. Mina jällegit kadestan sind selles osas, et ma pole IIAL veel 20-ne eluaasta jooksul tivolis (või üldse sellises lõbustuspargis) käinud (ega vist ka kaugelt näinud). Olen palju lapsepõlveaegu ilma jäänud vist. :(
  Kuid pildid on tõesti kihvtid & projekt tundub samuti väga huvitavana. :)) aa, ja muideks, kaua sa oled laulukooris käinud juba? Huvitav teada. ;)

  ReplyDelete
 5. Kusjuures käisin eile tivolis lõbutsemas (kui seda üldse lõbutsemiseks nimetada saab) ja vannun, et ei lähe enam iialgi tagasi!! Kõik atraktsioonid, mida lapsena ohtralt külastatud sai ning mida veel paar aastat tagasigi kenasti kannatasin, võtsid seekord südme alt õõnsaks ja andsid kokkuvõtes meeletult-meeletult-meeletult kehva enesetunde. Olen liiga vanaks jäänud. :(
  Lauluajalugu on mul selline, et kolmandast eluaastast üheteistkümnendani sai Fa-dieesis 8 aastat soolokarjääri arendatud ning samal ajal paralleelselt läksin seitsmeselt mudilaskoori, kust edasi laste- ja sealt segakoori. Nii et jookseb üheteistkümnes aasta kooris, oppaa. :)

  ReplyDelete
 6. Vist hakkab jah vanadus pähe. Õnneks mind ennast sinna ei tõmba enam, kunagi olin aga väga pettunud, kui vanemad lubasid vennal minna koos sõpradega & mind ei lastud. :I
  Ohoo, nii pikka aeg ikka. Väga tubli oled, Maris!!! :)

  ReplyDelete