September 2, 2013

Mul on valmis juba pliiatsid ja suled

Igal aastal möödub suvi üha kiiremini ja kiiremini, mis tekitab suurt masendust. Nagu ka praegu - kuhu need kuud kadusid?! Täna koolimajas ringi kõndides näis, nagu poleks ma sealt üldse eemal viibinudki. Kuigi mu motivatsioonilevel asub hetkel absoluutses nullpunktis, luban eesoleval õppeaastal olla hästi-hästi aktiivne, võtta vastu kõik võimalused ja hoolsamini õppida! Loodame, et ma seda pärast esimest nädalat veel mäletan.
Sel aastal korraldasime Marilinnuga tarkusepäeva raames õnneloos-aardejahti. See tähendab, et juba aegsasti enne 1. septembrit helistasime läbi hunnikutes sponsoreid, kogusime loosikasti nänni, voltisime lipikuid ja käisime linna erinevates soppides sponsorite loovutatud auhindadel järel. Hahaa, sellele vaatamata jäi piisavalt aega, et taielda ringi kauboimütsides, kuulata kõlaritest kauboilaule, süüa tasuta Lille Maja toitu ning mängida täispuhutavate põrsastega. Kõiki neid lollusi on tegelikult üsna keeruline sõnadesse panna.
Eile jõudiski tarkusepäev kätte. Püstitasime telgi, jagasime lastele õpitubade plaanid ning selgitasime reegleid (tuli koguda kuuest eri õpitoast kleepse ning seejärel võis tulla meie juurde õnneloosis osalema). Appppppi, kuidas mõned inimesed kopa ette viskasid! Ehk olime algul liialt lahked: lasime lastel, kes vaid hariliku pliiatsi või pastaka võitnud olid, uuesti loosi tõmmata. Kuid üsna pea selgus, et meie headust kasutatakse kurjasti ära. Mõni reaalselt tuligi, sobras ja vahetas loosi seitse tiiru, volksutas oma hirvesilmakesi kui palusime tal ühe kindla välja valida ning pani oma noore tänamatu tibuemmekese meid vihkama ("mida mu kullake ikka selle Lotte kotiga teeb, andke need teatripiletid, teil pole ju vahet"). Mis kõige veidram, leidus ka täiskasvanuid, kes tulid loosi tõmbama ning ei leppinud mitu tiiru oma auhinnaga, tekitades enda taha pika järjekorra. Üks keskealine naine näiteks täiesti tõsimeelselt sõnas, et tema võidetud kruus näeb kole välja ja nõudis vahetust. Jopakolla, tundsin end vanusest hoolimata päris küpsena seal.
Tarkusepäeva melu nautimas:
Kui säärased negatiivsed isikud kõrvale jätta, kulges üritus siiski superhästi! Leidus hulgaliselt uudishimulikke lapsi, kellele oli lausa lust häid auhindu ulatada. Pärast ürituse lõppu läksime Marilinnuga linna peale ning kasutasime ära järelejäänud flaierid. Kohutav, kui palju suhkrut ning keemiat näost sisse ajasime, aga kuidas lased tasuta toiduvõimalust raisku? Esmalt sõime suhkruvatti... ja siis jõime limpsi... võtsime kommi... tõime endile jäätised... haarasime veel ühed limpsid ja... ja siis ulatas Auli kõigile veel ühed suhkruvatid! Säärast nimekirja ette lugedes hakkab jube, aga lohutan end mõttega, et eile olime veel väiksed lapsed ja tohtisime. Täna läksin 11. klassi.
Head uut kooliaastat ka minu poolt!

2 comments:

  1. Täiesti uskumatu kui häbiväärne võib mõni inimene olla ja veel täiskasvanud! Võidab kruusi ja nõuab veel vahetust, kunas eelmine on kole...nagu appi! Mis inimestel viga on!? Ma oleks rahul kui ma midagigi võidaks. :)
    Aga päris hea ettevõtmine oli teil ja saite boonuseks kuhja magusat, heh. :D

    ReplyDelete
  2. No eks oleksimegi sinusuguseid osavõtjaid sinna rohkem vajanud :)
    Heheheheee, "kuhja" on veel vähe öeldud! :D

    ReplyDelete