April 16, 2014

UUS ALGUS

Tähelepanu, kõik mu kallid sõbrad! Mul on teile tohutu uudis: SEE JUHTUS!!! JAA!!! JAA!!! Mul on nüüd uus kaamera, millele kulutasin iga viimsegi kui penni hinge tagant, aga see ei loe hetkel, sest olen niiiiiiiiii meeletult õnnelik! :'):'):') Vabandan oma paatosest nõretavat üle võlli keeratud elevust ning tavapärasest tihedamat smaili-ja hüüumärgikasutust, aga... NIKON D3300!!!! :'):') Tahaks õnnest nutta (olen sellele päris lähedal). Juba järgmise postituse külvan üle massiivse pildihunnikuga!
Koostasin uue eluetapi alguse puhul ka tagasihoidliku kollaažikese:

Kuna vahepeal on blogisse küllaltki pirakas auk sisse jäänud, on mul ka kõiksugu uudiseid kogunenud, mis mu praeguses elevuses küll tahaplaanile jäävad, kuid sellegipoolest äramainimist väärivad: näiteks avasin lõpuks pensionifondi, mis käivitas ühtlasi minu rikkaks saamise plaani esimese etapi (need pole küll omavahel seotud, aga ikkagi on nüüd tähtsam tunne oma esimest miljonit teenima hakata (tegelen sellega siis, kui aega leian)). Samuti läbisime kooriga laulupeo II ettelaulmise, kusjuures Raul Talmar hüüdis meile "Hurraa!" ja pälvisime väga auväärsed 9,5 punkti kümnest! Vahepeal sai ka mu õeraas nelja-aastaseks, meisterdasin talle tordi ja organiseerisin ta sünnipäevapidu teiste laste seltsis. Lõppes ka seni kõige hullem arvestuste nädal (ma ütlen küll igal arvestuste nädalal, et see oli kõige hullem, aga SEL KORRAL oli ta TÕESTI kõige hullem). Kuna ma selle tehtud sain, võib nüüd suvi sama hästi täies hiilguses alata (kaamera on mul ju samuti!).

8 comments:

 1. Palju õnne uue kaamera puhul ja soovin edukat koostööd uue tehnikaga! :)

  ReplyDelete
 2. Heii :) Mingist vanast ajast oli meelde jäänud, justkui oleksid sa kunagi teinud mingi HTG rebaste tunnusmärkide postituse vms, aga nüüd nagu enam ei leiagi. Ei tea, kas ma ajan kellegi teise blogiga sassi? :D
  Mõtlesin, ega sa ei tahaks kirjutada mingit postitust HTGst? Esiteks oleks seda ilmselt ka teistel huvitav lugeda, aga minul kui võimalikul sellesügisesel uuel HTG õpilasel oleks seda kohe eriti põnev lugeda. Midagi sarnast sa ka 2012. aasta septembrikuus tegid, kust olid punktide kaupa toodud mingid asjad, millega rebased arvestama peaksid vms :D Aga see oli nii huvitav!
  Üldiselt ka koolist - kas oled rahul? Mis õpetajatest arvad? Üldiselt midagi huvitavat - mis toimub kooris vms?
  Isegi kui sa seda postitust tegema ei soostu, siis ütlen ikkagi - ma oleksin sellise postituse üle megaõnnelik! :D

  Aitäääh!

  ReplyDelete
 3. Suur aitäh, Eliise! :)

  Ja anonüümne, ma vastan sulle pärast kaalutlemist siiski pigem siin, sest ma tunnen ennast: selle postitusega läheks mul niiiiii kaua aega, sest see tundub siiski tsipa ametlikum ettevõtmine kui pelgalt mingi jutu maha kirjutamine, mida ma siin hästi teha saan. Ilmselt kõnniksin ma muudkui ringi, kannaksin mõtet postituse tegemisest pidevalt endaga kaasas, meenutaksin seda magama heites ja lõpuks kõngeksin selle alla, ilma et omadega mäele jõuaksin. :D Aga ühesõnaga....
  10. klassi algul tegin tõepoolest postituse, olles siis veel väike naiivne rebasekene, kelle jaoks oli siiatulek justkui unistuse muutumine reaalsuseks. Mitte et ma nüüd oma valikut kahetseksin - kindlasti mitte -, aga suhtun sellesse nüüd kõvasti realistlikumalt ja märkan ka kitsaskohti.
  Näiteks uskusin mina tõemeeli, et siia tulles serveerib kool mulle riigi parimaid professoreid, kes mind võluväel targaks teevad. Oma suureks pettuseks leidsin, et see pole sugugi nõnda. Tegelikult peitub ühe riigi juhtiva gümnaasiumi fenomen selle õpilastes, kes suure osa ajast ise õpivad, mitte õpetajates. MUIDUGI ON MEIL KA SUPERHÄID ÕPPEJÕUDE ja ma ei taha mingil juhul siin kedagi maha teha, aga... tõtt-öelda vahetaksin ma umbes pooled aineõpetajad Raatuse-aegsete vastu, päris tõsiselt. Seal, märatseva klassi ees, pidi õpetaja ikka kõva närvi säilitama, et õpilastes huvi tekitada. Siin pole sellega eriti probleeme ja õpetaja ei PEA tegelikult huvitav olema, sest keegi tema peale karjuma ei hakka ja mingit draamat ka ei teki. Kõik nohistavad viisakalt omaette ja on vait, mõni teatud õpetaja arvab üldse heaks pooleks tunniks välja jalutada ja meid mingit imelikku töökäsku põrnitsema jätta. Ma arvan, et kui needsamad õpetajad saadetaks näiteks mu vanasse kooli põhikooliõpilaste ette, tehtaks neile uut ja vana ning neist sõidetaks konkreetselt üle. Siis on meil veel selliseid õpetajaid, kes on tegelikult maruhead, aga kelle jaoks on kõik nii imeliselt lihtne ja selge kui seebivesi, et pikemat seletamist ei vaja. Ilmselt saad sa üsna pea ka sellest aru, kes need on. Neile meeldib hullult igasuguseid seoseid luua, mida on minu meelest kohutavalt raske jälgida. Ma saan aru, et ma peaks oskama kõike omavahel seostada jnejnejne, AGA enne seda meeldiks mulle siiski põhiasjadest aru saada. Nagu matemaatikas: sa ei kujuta ette, kui kardinaalselt mu elu muutus, kui avastasin, et cos(-a) = cos a just seetõttu, et see on paarisfunktsioon!!! Selle avastusega seostasin omavahel matemaatika V ja VI kursuse, mille vahel oli suvevaheaeg (kui ma ei eksi). Selline avastamine mulle just meeldibki, et mul on väikesed tükikesed ja ma ise panen neid kokku. Mõnes tunnis aga... õpetaja näitab mingit esitlust, laseb kiiresti 3 slaidi edasi, siis ütleb, et see on ju seesama, mis mingis teises tunnis, siis kerib 5 slaidi tagasi, küsib, kas seda veel mäletate, naeratab uhkelt oma hiilgava õppemeetodi üle ja arvab tõsimeeli, et muutis mind targemaks, ehkki mul asub vihikus mingi lohakas noolte segapuder, nii et lõpuks loen jällegi iseseisvalt õpikut, et kõigest aru saada. 10. klassi tulles ehmatas see mu ikka korralikult ära: sain mõned hinded, mida ma polnud 9 aasta jooksul iial saanud, ja tundsin end klassi lollimana. Tegelikult pole see nii! Nende õpetajate stiil vajab lihtsalt harjumist, ajapikku hakkad tajuma, mis on oluline ja mis mitte (loe: mõne õpetaja võid, nii kurb kui see ka pole, üldse kõrvust välja lülitada ja iseseisvale õppimisele keskenduda).
  Appi, ma loodan, et ma sind juba ära hirmutanud pole!

  ..... jätkub .....

  ReplyDelete
  Replies
  1. ..... jätkub .....

   Aga kuna sa küsisid ka koori kohta... oioioi. No mis ma ikka vingun: tase on meil tõepoolest superhea. Aga meetmed, kuidas seda saavutada... jätan selle sinu otsustada :):):):) Tegelikult pole nii hullu midagi, nalja saab palju ja puha, aga noh... enne esinemisi (ja tegelikult vahepeal isegi siis, kui esinemist ei pruugigi olla) kisub ikka parajaks põrguks. Aga jällegi: sellest ka meie kõva tase.
   Ma loodan siiralt, et ma sind ära ei hirmutanud! Anna andeks! Tegelikult on meie kool siiski võimas, inimesed lahedad ja õpetajad üldjoontes väga mõistlikud, abivajajatele antakse alati abi, seda isegi nende õpetajate poolt, kes tunnis asju selgeks ei armasta teha. Ja nii umbes 2 kuud kestab sul kindlasti see rebasevaimustus, mille sümptomiteks on pidev õnnetunne ning haiglane soov igal hommikul varem ärgata, et aga kooli saaks. :)
   Ja tegelikult on siin ausõna tore. Ausõna.
   Lihtsalt ma soovin, et keegi mind ka natukene omal ajal hoiatanud oleks, et ma siia perfektsust taga ajama ei tuleks. Aga samas - kust seda üldse leiab, eks?!
   Nii et tule ikka siia rõõmsa südame ja tujuga, meelesta end kõige suhtes võimalikult positiivselt ja äkki uuel aastal Treffame koridoris! :D   /WOAHH, see oli ühtlasi mu pikim kommentaar, raudselt!

   Delete
 4. Ja siin ka soovitud postitus, mille ma üles leidsin :D
  http://ha-ha-haa.blogspot.com/2012/09/life-is-too-complicated-in-morning.html

  ReplyDelete
 5. Õigus jah, selle unustasin oma pika jutu peale sootuks :D

  ReplyDelete
 6. Mina, kes seda HTG postitust soovis, ei olnud see eelmine, kes selle lingi saatis :)
  Aga nüüd on võimalust kirjutada suuuur aitähhh ja kardan, et ka mina oleksin sinna kooli perfektsust otsima läinud, aga kuna mul on ka endal iseseisev õpioskus täitsa hea, siis ma arvan, et ära ei hirmutanud.

  Suur tänu sulle!! Kindlasti tegi see mind mõne asja suhtes targemaks.
  Ja kohe kindlasti näen ma Sind järgmisel aastal, sest kooli olen sisse saanud ja tulek on nüüdseks kindel.

  SUUR aitäh! :)

  ReplyDelete
 7. Väga hea, kui sain millegi osas kasuks olla! :)

  Ja PALJU-PALJU ÕNNE sissesaamise puhul, võid minuga siis vabalt rääkima tulla koridoris ka ja puha. Ma pidin kõrvalt selline tusane vend paistma, aga ma luban, et tegelikult ei ole :D

  ReplyDelete