December 5, 2014

8 märki sellest, et olen suureks kasvanud

Ehkki lapsepõlv tundub olevat juba mägede taga, polnudki see tegelikult ajalises mõttes nõnda ammu. Et olen alles 18 aastat vana, on nii mõnedki lapsepõlvemälestused mul veel kristallselgelt meeles. Eriti aga see, kuidas vanemate käitumine mind vahepeal nõnda marru ajas, et tõotasin endale pühalikult mitte kunagi "igavaks suureks" sirguda. Paraku tundub, et olen siiski saatuslikku rada läinud ja seda teinud.

1. Lasteaiaruumides, mis kunagi tundusid nõnda hiiglaslikud ja avarad, pean nüüd hoolega jälgima, et ma oma pead vastu lage ära ei lööks. Samuti ei tohi eesruumis kaua riietuda, muidu hakkab pea hapnikupuudusest kumisema.
2. Minule, kes ma vanasti rannas 85% ajast vees viibisin (ning kaldal üksnes soolaküpsiseid söömas käisin), meeldib nüüd rannas magamas käia. Dialoogis "Lähme juba vette!" - "Oota, kuivame veel..." on rollid vahetunud: nüüd olen mina see, kes Mariile oma vastustega tuska valmistab.
3. Ma ei saa käia enam karussellidel ilma tungiva soovita pärast tervest oma sisikonnast vabaneda.
4. Ma ei löö enam ajalehte lahti koomiksileheküljelt.
5. Lastele suunatud etendused pole minu jaoks enam naljakad, vaid piinlikult ülepaisutatud.
6. Sama lugu raamatukangelastega: need, kes tundusid olevat nõnda vaimukad ja täiuslikud, kahvatuvad nüüd. Lärmisepa tänava Lotale ja Karlssonile tahaksin vitsa anda!
7. Tegevused, mis tundusid mulle kunagi nõnda igavatena, köidavad nüüd mind. Tegevused, mida võisin omal ajal lõpmatuseni korrata, ei paku mulle mingisugust pinget.
Ma EI VIITSI vaadata lõputult neid samu "Mullewap'i" osasid ning mängida peitust, kui ma tean, et õde oskab end peita vaid vannituppa, minu toa kappi ja elutoa ukse taha.
8. Ma ei oota enam paaniliselt päkapikke ja andmisrõõm on minu jaoks ületanud saamisrõõmu. :)

Kas olin lapsena pimedusega löödud, saades nüüd nägijaks, või on lugu sootuks vastupidi, sellest pole mul aimugi. Jäägu ta igaveseks saladuseks!

3 comments:

 1. Viskan ühe suure "like"i sellele huviga loetud postitusele! :)

  ReplyDelete
 2. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh, loodetavasti tundsid ennastki mõnes punktis ära :)

   Delete