December 20, 2014

Mida oleksin võinud teada 5 aastat tagasi?

Ma olin enda arvates musterteismeline. Ei paugutanud väga tihti uksi, õppisin korralikult ja ajasin päris mõistlikku juttu suust välja - nõnda ma vähemalt uskusin. Praegu oma vanu kirjatükke (kas või esimesi blogipostitusi) lugedes ei suuda ma aga otsustada, mida ihkan rohkem: kas pea liiva alla peita või seda nõrkemiseni vastu seina taguda. Kuidas ma küll nõnda loll sain olla?! Nõnda mõtlen tegelikult ka pelgalt paari-kolme nädala vanuseid kirjutisi lugedes - tont seda teab, kas annab see märku pidevast enesetäiustamisest ja arengust või hoopiski näitab, et olen kogu aeg sama rumal olnud...
Kolmes tõsiasjas võin igatahes nüüd kindel olla. 
 • Kõigile pole puhtfüüsiliselt võimalik meeldida. Seda on küll palju korrutatud, aga ikkagi ei saa hing enne rahu, kui on omal nahal järele proovinud! Omadest kogemustest kinnitan, et see vastab tõele, sest kõigile meeldimine eeldab teatavasti ka oma maailmavaadetega vastuollu minemist. Ja sealt edasi on vaid üks pisike samm kahepalgelisuseni.
 • Mälestuste taaselustamine ei pruugi sugugi tore olla. Parima lapsepõlvesõbraga kokkusaamine võib osutuda pettumuseks. Raamat ei pruugi teistkordsel lugemisel enam nõnda võimas tunduda. See pole reegel, ent ometi üpris arvestatav võimalus. Esiteks juba seetõttu, et üldiselt on mälestustel komme ajas võimsamaks muutuda. Samuti kaob mitmendal kogemisel esmakordne uudsus. Ilmselt seetõttu olengi oma lemmikraamatut vaid ühe korra lugenud, lemmiknäidendit ja -filmi vaid ühe korra vaadanud.
 • Asjadel on komme ise paika loksuda. Kui varem piinasin end pideva ülemõtlemisega, siis nüüd ootan pigem mingisuguseid signaale, mis aitavad (väga viimasel minutil) otsuseid langetada. Võib-olla olen lihtsalt pohhuistlikum.
*mõtiskles Maris kell pool viis hommikul

2 comments:

 1. See viimane on kuidagi kõige meeldivam, ja ilmselt ka kõige pohhuistlikum.
  ... Ja tõenäoliselt ka see, mida mul hetkel oleks vaja kõige rohkem endale teadvustada. :)

  Huvitav mõte sul!

  ReplyDelete
 2. See mõte aitab tõepoolest! Ja tõepoolest toimib ka, tasub kindlasti proovimist :)

  ReplyDelete