December 30, 2014

Suur MMXIV eri

Kuidas mulle küll kõikvõimalikke kokkuvõtteid teha meeldib! Kirjandite ja esseede sisu kallalgi pusin vahel üksnes selle mõttega, et jõuda oma lemmikosani (kokkuvõtteni). Vähemalt sama palju meeldib mulle oma aastaid kokku võtta. Lubasin sel korralgi endale natuke fotode lõikamise ja kleepimise rõõmu, tuues teie ette oma parimad palad 2014. aastast. Head vaatamist!

Ujumislaager. Lisaks mõnusatele rattaretkedele, öistele seiklustele, karaokeõhtule, poetuuridele, saunale ja hulgalistele ujumaskäikudele saime oma kampa uue auväärse liikme, Kristiina, kelleta ma oma elu enam ette ei kujutakski!
Laulupidu. Sel aastal oli ta kuidagi eriti hea. Ilmselt seetõttu, et me ei piirdunud üksnes kaare all laulmisega, vaid võtsime viisijupi üles ka ühistranspordis, vanalinnas ja kaubanduskeskustes...
Õllesummer ja Bastille. Õllesummeril käisin sel suvel esimest korda elus, muidugi olid mul selle osas mõningad eelarvamused. Pidin neist kõigist lahti ütlema, sest tegemist oli äärmiselt mõnusa üritusega! Päevasel ajal sõime ja kuulasime erinevaid artiste, hilisõhtul hüppasime üles-alla Bastille'i taktis ning öö lõpetuseks vaatasime suures telgis jalgpalli.
Suvine Põhja-Saksamaa ja geenitehnoloogia. Sündmus, mis nõudis mu suvest 3 nädalat, kuid lisas kogemustepagasisse umbes aasta jagu kasulikke teadmisi. Lisaks kõigele tean nüüd näiteks kindlalt, et geenitehnoloogiat ei lähe ma õppima elu sees. :) Tegelikult ei kahetse ma oma õpitoa valikut sugugi, kõik selle juures oli täiuseni lihvitud ja timmitud! Kõik!
Robinsonid. Elasime suvel Marilinnu, Madise ja Teodoriga mõnda aega iseseisvalt maal, olles nõnda ülejäänud maailmast täiesti isoleeritud. Ujusime, vaatasime päikeseloojanguid, käisime metsas, punusime pärgi - just nõnda tahaksin tulevikus veeta kõik suved! Ainult öösiti kummitas.
Põhja-Eesti. Panime Marilinnu ja Annaga suvele väärika punkti viimase maakodus!
Sügisene Lõuna-Saksamaa ja õllefestival. Vahel vaatan ajas tagasi ja täheldan, kui suvaliselt mõned sündmused mu ellu trügivad. Sügisene Saksamaa oli küll kõigi suvaliste otsuste absoluutne kunn, kuid seda enam ta meelde jäi ja lõbu pakkus! 
Isadepäevakontsert Estonias. Naljakas, kuidas ma seda pelgalt tunniajast kontserti juba mitu kuud varem ootasin. Harjutasin oma I aldi partiisid, paikasin seelikut, lihvisin tantsusamme... Ja rahule jäin ka!
OneRepublic. Veetsin selle õhtu suurepärase muusika saatel heade sõprade keskel. Isegi ilma VIP-piletiteta, mis turvamees meile jagas, oleks õhtu 5+ olnud!!
Rootsi kruiis. Üks tore kruiisike sõpradega oli täpselt see, mida aasta lõpetamiseks vajasin!
Võidud. See aasta oli esmaklassiline kõikvõimalike konkursside poolest, millest varmalt (ja täiesti kooliväliselt!) osa võtsin. Tuleb välja, et vaeva ei näinud ma päris ilmaasjata - 2014. aastal lisandus mu mappi 19 diplomit!! :)
Veel meenutamist väärivaid seiku:
(õhtud Viljandis/ katusekino/ 18!/ Evelini kiisupidu/ töövarjupäev Äripäeva peatoimetajana/ vinged peod)
 (koolihommik rabas/ seilamine merel/ Tõrva Loits/ kooliolümpiamängud/ jaht virmalistele/ ekvaatoripäev)

Paratamatult loodan selgi korral, et uus aasta toob kaasa veelgi rohkem seiklusi, võimalusi, rõõmu ja õppetunde! Keskkool võiks lõpetatud saada! Ja kõrgkooli võiksin sisse saada. Siis oleks elu täitsa järje peal. :)
Meeleolukat aastavahetust teile, kallid lugejad!

3 comments:

 1. Maris, ei saa sulle ütlemata jätta, et sa oled nii nii nii tubli lihtsalt! Oled täis nii palju tahtejõudu ning aktiivsust, et suur kiitus kohe sulle! Ole uuel aastal sama tubli edasi, kuid ära end üle ka kurna eksju :) Igatahes kaunist 2015.ndat aastat sulle, täis rõõmu ja seiklusi! *Ülivägev postitus lihtsalt* !!! :)

  ReplyDelete
 2. Tere, sõber Maris! Väike üllatus nii sulle kui ka mulle endale ehk vahepeal jälgin siiski su blogi ka! VÄGA MÕNUS POSTITUS. :)
  PS! Mu maamaja ei kummita...... :s:s

  ReplyDelete
 3. Aitäh-aitäh teile mõlemale, olete nii armsad! :')

  Ja Marilind, ma väga loodan, et sul on maamaja suhtes õigus :D

  ReplyDelete