January 5, 2015

Sügavaid mõtteid

Ma olen viimastel nädalatel teinud kannapöörde ja omamoodi filosoofiks hakanud. Hästi, päris kannapöördeks ei saa seda nimetada, sest kõikvõimalikud küsimused ja probleemid on mind alati paelunud, ent kunagi varem pole ma oma mõttelennule nõnda vaba voli andnud. Uus aasta on kuidagi mu ellu toonud sügavamad filmid ja mõtlikumad teosed, nende hulgas ka Jaan Tätte "Vaikuse hääle", mis meenutas mulle lugemise ajal väga "Väikest printsi" ja mida ma kõigile soojalt soovitan! Mõned enim mõtteainet pakkunud killud Tätte teosest toon välja ka käesolevas postituses, sest nad tundusid pelgalt endale hoidmiseks liialt head.
 • "Ometi mulle tundub, et keskmiselt on "paha" meie sees tugevam kui "hea". Paha tuleb nagu iseenesest, ja selleks, et paha poolt heaga kontrolli all hoida, kulub natuke energiat. Siit ka mõnus tunne hinges, kui oleme mõne heateo sooritanud, kuna see ei tulnud iseenesest."
 • "Meeldib see meile või ei, aga tehnika areng toob kaasa inimese taandarengu."
 • "Kui sa juba kindlalt tead, mida tahad, siis alateadlikult hakkad sa astuma samme, mis viivad sind lähemale. Siit ka uskumus, et kui jõuad soovida midagi, kui täht langeb, siis läheb see täide. See tähendab, et kui sa nii kindlalt oma soovi tead, et jõuad selle soovida murdosa sekundi jooksul, siis oled juba teel oma soovi poole."
 • "Rõõm tuleb saamisega, õnn tuleb loobumisega."
 • "Kõik ei saa olla sinu inimesed. Osad on, osad ei ole."
 • "Me kõik teame, et sureme ühel konkreetsel kuupäeval ära. Ükskord me sööme viimast korda, hingame viimast korda, teeme kõike viimast korda."
Nõnda palju filosoofiat siis tänaseks ööks. Ehk hakkan lõpuks ka blogisse mõtlikumaid arvamuslugusid kirjutama - elame-näeme! Juba loetud tundide pärast astun (pigem tuhisen, sest olen tingimata hilinemas) sedasama tuttavat kooliteed mööda ning alustan nädala halvimat päeva ses aasta halvima tunniplaaniga perioodis. 

*Pildid on jäädvustatud aastavahetusel Krista ja Katsi maal, kus lisaks lõbusale metsaskäigule ja õnnevalamisele tegime ka massiliselt süüa, jagasime kingitusi, tõmbasime loosiga uusaastalubadusi (kuu aega taimetoitlust), kütsime sauna, paitasime kaksikute jääkaru-koeri ning vaatasime "Mandriine". Sellist lõppu aastale ma vajasingi!

2 comments:

 1. Oi seda tahaks kohe kindlasti lugeda! Jään ootama neid arvamuslugusid ;)!

  ReplyDelete
 2. Oeh, katsun oma parima anda!! :)

  ReplyDelete