October 13, 2015

Manuaal: kuidas olla maailma parim lapsevanem

1. Armasta oma last!
2. Saada talle Saksamaale kastitäis eestikeelset kirjandust ning pudruhelbeid!
3. Teise kastiga saada järele Kalevi kommid ning koduaiast korjatud õunad!
4. Palju õnne, oled omadega mäel!
Tänu neile kastidele on mul väga mõnus kodune tunne ning ma ausõna kirjutan peagi lähemalt nii Saksamaal tehtud tähelepanekutest kui ka ülikooli(m)elust, kuid hetkel pean tõttama: mind ootab ees Einführung in das Studium der Politikwissenschaft, mis on põhimõtteliselt sissejuhatus mu põhiainesse, poliitikasse. Kui nüüd mõtlema hakata, siis võib-olla luban endale loengus isegi ühe Oravakese batooni. Idüll...

4 comments:

 1. Kas siis Saksamaal ei ole selliseid kiirputrusid(..putre..?)? Ühes postituses kirjutasid, ma mäletan, et igatsed putru, aga ma mõtlesin, et mingisugune instant värk on ikka olemas ja pigem napib seda korralikku kraami (milleks mina pean kõige tavalisemat jämedat kaerahelvest). Mida seal siis pigem hommikusöögiks eelistatakse, müslit, võileibu?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Siin pole tõesti seda pudrukultuuri üldse... Võib-olla on see ainult Põhja-Saksamaa värk (kuulsin sõbralt, et tema sakslasest sõber sööb küll putru), aga pärast kolme suure toidupoe läbikammimist näitasin Google'i pildiotsingust pudru pilti müüjale, küsides, kas Saksamaal midagi säärast tuntakse, ning ta raputas täielikus hämmingus pead.
   Kui mu pudrud saabusid, teatas mu toanaaber, et tema tunneb putru üksnes tänu oma vaheaastale Lõuna-Aafrikas.
   Siin on kogu elu üles ehitatud Brötchen'itele ehk leiva-/ saiapätsikestele, mida kõlbab süüa nii hommikuks, lõunaks, ooteks kui ka õhtueineks. Hommikuti süüakse ka müslit või hommikuhelbeid, ilmselt ka pannkooke, aga neid pole me korterikaaslasega veel küpsetanud.

   Delete
 2. Listi peaks lisama ka need sõnumid, mida meie empsid meile saadavad! Aga nii cool, õunu tahaks praegu isegi! :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hahahaa, sul on õigus! :D
   Võiksin sulle paar saata, aga arvestades seda, et minuni rändasid need 8 päeva, võivad need sinuni jõudes kergelt mädanenud olla...

   Delete