December 24, 2015

Imeilus jõuluhommik

Juba novembrikuus teadsin, kus veedan oma jõululaupäeva hommiku: eks ikka laugaste ning kidurate mändide keskel! Kaasa tulid kolm kullakallist sõbrannat - Kaisa, Maali, Marilind - ja valituks osutus Endla raba, kus ma varem käinud ei olnudki (vähemalt sel eluperioodil, mida selgelt mäletan).
Kui unistasin jõulusest rabamatkast novembris, nägin silme ees valget kohevat lund, detsembriks olin küll alistunult leppinud mõttega mustadest jõuludest, kuid salamisi lootsin vilksamisi silmata varahommikust härmatistki. On ilmselt tarbetu täpsustada, et meil ei vedanud kummagagi. See-eest tervitas meid puna-rohe-sinine vaatepilt, mida seirates suunurgad iseenesest üles tõusid. Kui jõululaupäev, siis jõululaupäev!

Endla rappa lubasime suvel tingimata naasta, et siis lõpmatuseni mööda laukaid ujuda, vahepeal pisikestel saarekestel hinge tõmmata, võileibu süüa ning seejärel taas pea ees vette hüpata. Oh seda magusat suveootust!

Õhtu veedan igatahes kordades traditsioonilisemalt: ikka piparkookide, mandariinide, glögi, kuusepuu ja korraliku õhtusöögi keskel. Võib-olla isegi kingituste - kes teab!
Kauneid pühi!

6 comments:

 1. Maris, häid jõule ja naudi Eestit! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suured tänud ja sama soojad soovid sulle vastugi! Naudin, ma luban :)

   Delete
 2. Tõesti imeilus jõuluhommik! Ja üldse lahe mõte jõululaupäeval rappa sõita!

  ReplyDelete
 3. Nii vahva on idee ! Ilusaid pyhi ja aastalõppu / uue algust, naudi oma Eesti-aega :)

  ReplyDelete
 4. Aitäh-aitäh sulle, head uut! :)

  ReplyDelete