December 7, 2015

Nikolaus

Sõbrad, mul käis täna öösel Nikolaus külas! Üks asi on istuda põhikoolis oma koduklassis, lõigata akende kaunistamiseks paberist lumehelbeid, kanda klassikaaslastele ette saksakeelseid luuletusi küünaldest ja kuusepuudest, lasta hea maitsta piparkookidel, mida jõulumeeleolus õpetaja heatujuliselt jagab, ning lugeda tekste, kus räägitakse Nikolaustag'ist kui Saksa laste suurest rõõmupäevast. Sootuks midagi muud on tõmmata hommikul ähmis peaga saapaid jalga, et mitte rongist maha jääda, ning leida ühest saapast üllatusmuna, teisest maapähklid... ja tähelepanelikumal silmitsemisel saabaste kõrvalt terve kommikarp!
Minu korterikaaslast Nikolaus mingisugusel naljakal põhjusel ei külastanud. See-eest käivad tal iga päev päkapikud, kes toovad Kalevi sussišokolaadi ja Kirju Koera kommi. Naljakas, mis. 
Ülemisel pildil on esindatud mu ema saadetud jõulupakk, mis võttis silme eest kirjuks: nõnda palju templeid, silte ja marke, nagu polekski see saadetud Euroopa Liidust (üksnes mõne riigi võrra kõrgemalt), vaid paralleeluniversumist.
Ega sisugi kirevuse poolest sugugi alla jäänud. Sinna olid pistetud kõik kohustuslikud elemendid: 8-vilja-helbed, Etno sokid, Tallinna peenleib ja kuhjaga Kalevi tooteid. Mul on juba eelmisest paarist pakist kappi nõnda palju maiustusi jäänud, et võiksin hakata vaikselt mõtlema Kalevi filiaali avamisele. Võttes arvesse mu korterikaaslase säravaid silmi kirsitükkidega täidetud tumedat Kalevi šokolaadi nähes, hakkaks mul päris hästi minema.
Kõike head algavaks töönädalaks!

No comments:

Post a Comment