December 20, 2015

Varsti kodus!

Sõbrad, mul on praegu nii hea meel! Eile tuli mulle külla vend, kellele olen nüüdseks suure õhina ja uhkusega pea kõiki linna vaatamisväärsusi tutvustanud (põhirõhu olen asetanud mõistagi jõuluturule). Muside-kallidega me üksteist üle ei külvanud, ent ometi on maru hea taas koos olla. Ütleme korraga samu asju, matkime alateadlikult teineteise liigutusi, astume sama jalaga - mingi õe-venna side meie vahel vist tõepoolest on! Homme varahommikul sõidame veel randa ning veedame ülejäänud päeva jõulukingitusi ostes, ülehomme hommikul kell neli alustame juba Chris Rea saatel oma kaheksateisttunnist teekonda Rostockist Tartusse. Ma tulen tõepoolest jõuluks koju!!
Et korterikaaslane sõitis samuti juba vanemate juurde Leipzigisse, on terve korter meie päralt. Kahjuks pole siin suurt midagi nautida, kuna praeguseks on mu eelmine toaomanik - mu korterikaaslase kunagine korterikaaslane - pea kogu mööbli välja kärutanud. Ta kolib nimelt siit lõplikult välja ja võtab kaasa kõik, mis kuulus algselt talle. Külmkapi, pliidi, söögilaua, vannitoakapi, mu voodi, kummuti, kirjutuslaua, riidekapi ja riidekirstu... 
Päev, mil ta seda mulle teatas, ei kuulunud just parimate kilda. Kujutasin ette tühja tuba, milles viliseb vaid kõle tuul. See oli ühtlasi esimene kord, mil tundsin end siin abitu ja nõrgana. "Ei, sa ei tohi mu voodit ära viia," tahtsin talle meeleheitlikult selgeks teha, "sest ma olen liiga noor ise uue otsimiseks (ja ostmiseks)." 
Nüüdseks on kõik paika loksunud. Käisin järgmisel päeval Studentenwerk'is ja uurisin, kas neil oleks mulle ehk pakkuda kohta ühiselamus: mu siinse elu parima sõbranna ühikas oli jätnud mulle äärmiselt positiivse mulje. Mõistagi olid kõik kohad pilgeni täis. "Aga kui ma hästi ilusti küsin?" uurisin neilt veel pooleldi naerdes ja tõusin juba püsti. Ja teate mis! Hakkasin vist tädile meeldima, nii et ehk võttis ta lahti sümpaatsetele inimestele mõeldud listi - igatahes tehti mulle pakkumine, mille vastu võtsin! Asukoht on suurepärane, ma ei pea muretsema möbleerimise pärast ning säästan korraliku kopika. Ja mis veel uskumatum: mu korter asub eelpool mainitud sõbrannaga samas majas ja samal korrusel (õigemini paiknevad need kohe vastakuti)! Ütle siis veel, et märke pole olemas, eks.
Sisse saan kolida esimesest veebruarist - seega magan jaanuaris madratsil ja elan pappkastide keskel. Aga mis need neli nädalat siis ära ei ole (millal siis veel kui mitte tudengipõlves)!

Vahepealne aeg on olnud üldjoontes tegus ja lõbus. Katsusin viimase nädalaga võimalikult palju kohustusi kaelast saada, mis enam-vähem õnnestus. Mõistagi tuleks vaheajal idee kohaselt kaevuda veel paljudesse erinevatesse tekstidesse, ent ennast tundes ei jõua ma oma kavatsustega kuigi kaugele (niisiis ei hakkagi ma endale väga kõrgeid ootusi seadma).
Veidi eredamalt on mul möödunust meeles muusikaline etteaste ühel jõulupeol. Laulsin "Oma laulu ei leia ma üles", korterikaaslane saatis mind kitarril (ma natuke luiskasin, et tegemist on jõululauluga, sest säärane tingimus oli seatud korraldajate poolt - aga olgem ausad, keegi ei saanud ju nagunii ühestki sõnast aru (ja lugu läks väga peale)).
Küpsetasin oma leedukast sõbrannaga ka ingveriküpsiseid, käisin üle pika aja korralikult tantsimas, sain Abu Dhabist postkaardi ning inglise keele õppejõud lajatas mu töö lõppu "SUPER JOB" kleepsu. :)
Sellise noodiga täna lõpetangi: korraldame vennaga filmiõhtu. Soovin teile omalt poolt kõike head-paremat!
Tartus näeme!

4 comments:

 1. Hea kuulda, et sul kõik nii hästi on. Tule juba rutem : D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh, Anu - tulen nii kärmelt, kui saan! :D

   Delete
 2. Kui tore postitus! :) Aga.. 18 tundi Rostocki ja Tartu vahel?! Tundub ulme ettevõtmine.

  See ühikakoha saamine on tore näide jälle sellest, et saab ikka ja ainult see, kes küsib/tegutseb, mitte ei löö käega!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii armas sinust, Eliise!

   Tead, see on tõesti päris ulme.
   Lend ise Berliini ja Riia vahel on köömes, ent Rostockist tuleb omakorda Berliini loksuda, siis oodata ja passida, taas Riias passida, siis Riiast Tartusse loksuda. Tartu pinnale tõstan jala kell 22.30 :)

   Delete