March 28, 2016

Hommikusöögist ja lihavõttejänesest

Laupäeva hommikul brunch'isime Liisi, Evelini ja Anuga Krista pool. Natuke nagu niisama (et sõprus või nii, aeg-ajalt on ju tore kohtuda), natuke ka alatooniga minu peatset lahkumist tähistada. Tõepoolest, minu vahva aeg kodumaal hakkabki selleks korraks lõpusirgele jõudma. Nädala pärast kiman taas oma roostes veloga loengute vahet ja pursin (peaaegu niisama rooste jäänud) mõisarahwa keelt.
Aga tagasi eelpool mainitud hommikupooliku juurde: ajasime juttu ja koksisime lihavõtete puhul sümboolselt oma üllatusmune. Seal mõnusasti tiksudes tabas mind ühtäkki heldimusega arusaam, kuidas mul on kõigi ümbritsevatega ikka tohutult vedanud. Tähendab, see ei tulnud mõistagi mingi pommuudisena, kuid oli sellegipoolest märksa teravamini tajutav kui muidu. 
Jube toredad olete mul kõik, sõbrad!
Munadepühad on mulle üldse alati väga meeldinud. Ilmselt seostan neid alateadlikult piiripunktiga talve ja kevade vahel, kust alates pole tagasiminek enam võimalik. Edasi ikka aina helgemaks ja valgemaks! Sel aastal kinnitasid mu veendumust ka kellakeeramine ja kuue (!) kollase liblika nägemine. 
Laupäeva hilisõhtul pärast väikest jalutuskäiku värske peaga tuppa jõudes otsustasime emaga, et korraldame Mariile järgmiseks päevaks aardejahi. Mõeldud-tehtud. Rebisime sedeleid ja lisasime neile erinevaid instruktsioone. Ehkki lubasin endale, et ärkan hommikul vara, jälgimaks ise kavala muigega oma elevil õde, ei suutnud ükski vägi mind hommikul tõusma sundida - isegi mitte Marii ise, kes iga leitud sedeli järel kilgates minu juurde lidus, mind veidi aega togis ning seejärel alla andes järgmisesse kohta sööstis (nii väitis mulle vähemalt ema, sest minul endal puuduvad igasugused mälestused enne kella ühtteist hommikul). 
Lubasin endale pühalikult, et katsun järgnevatel aastatel lihavõttejänese rolli paremini kanda.

2 comments:

 1. Väga muhedad pildid.Mõnus kevadine tunne südames. Need maasikad kohe isutavad mind :). Muideks, Maris, on vist aeg oma profiilil (bios) üks aastake juurde lisada? ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suured tänud ilusate sõnade eest!
   Ja see aastakese lisamine on tegelemisel, ausõna (samamoodi see "lõpetasin ÄSJA Treffneri", kuna "äsja" pole ehk enam paslik)! :D

   Delete