June 9, 2016

Minu nädalavahetus Brüsselis - massiivne pildipostitus nr 2

Pealkirjaga läks nüüd küll nihu, kuna tegelikult said juba eelmises postituses kõik Brüsseli kaadrid jagatud ning täna keskendun täielikult pühapäevasele Maastrichtile ja Monschaule. Samas ei tulnud ma ka ühegi parema alternatiiviga lagedale: "Minu nädalavahetus Euroopa südames - massiivsed pildipostitused 1 ja 2" kõlanuks üsna veidralt. Nõnda tuleb siiski veidi eksitava pealkirjaga leppida...
Hommik tervitas meid taas paksu uduga, kuid peagi ilmutas end halastaja päike. Võtsime kaheksases minibussis suuna Maastrichti poole: tõotas tulla imeilus päev. Seda ta ka tõepoolest oli!
Maastrichti kohta oskan kosta nõnda palju, et see oli üdini hollandilik. Vähemalt mina oma vaimusilmas olen alati üht Hollandi linna umbes nõnda ette kujutanud: kohvikud, jalgrattad, sadam. Iseäranis meeldisid mulle üksteise külge aheldatud ülipeenikesed majad (esindatud ka alumisel pildil). 
Pärast mitmetunnist avastusretke linnas sõitsime Monschausse, mis oli noh... selline:
Täielik boheemluse paradiis, kus iga maja andis omaette Villa Villekulla, Segsummasuvila mõõdu välja. Kunagi lapsepõlves sai perega käidud Pipimaal, mistõttu näis mulle nüüd, nagu oleksin läinud ajas tagasi, kusjuures toonased miniatuursed majakesed olid nüüdseks omandanud reaalsed mõõtmed. Kui päris alguses mõtlesin, et mis me sinna Saksamaa poole ikka ronime - sealt ma ju tulen! -, siis kohale jõudes ei suutnud ma ära otsustada, kuhu õigupoolest oma pea pöörata: kas pitskardinatele, uksekoputitele, kelmikatele aknaraamidele või petuuniaid kastvatele tütarlastele?? (Proovisin natuke igale poole ja nägin ilmselt välja nagu pöörlev vurrkann.)
Kõige lahedam oligi minu jaoks see, et viltuste seinade, tornikeste ja ümmarguste akende taga elasid tõepoolest päris inimesed, kes toimetasid-asjatasid-siblisid. Leidsin ühe "müügis"-sildiga korteri ka, nii et kui sellest ülikoolist ei peaks ikkagi asja saama, teate kõik, kust mind maailma eest varjatuna leida võib.
Õhtuks sõitsime tagasi Brüsselisse, et enne järgmise päeva lendu veel hinge tõmmata, veini juua ja paar mõtet vahetada. Nõnda mu vahva tripike läbi saigi... 
Tahan veel kord tänada Dani ja Kristit meeleoluka nädalavahetuse eest - mis nii viga elada, kui sõbrad oma uksed ja südamed avavad!

3 comments: