September 5, 2016

Bergeni õllefestivalist

Veetsin terve pika laupäeva Bergeni õllefestivalil vabatahtlikuna, mis pentsikul kombel ei tähendanudki minu jaoks muud kui seda, et sain omale tasuta särgi ning võisin täiel rinnal nautida vabatahtlikuks olemise hüvesid (prii sissepääs, tasuta söök, hilisem afterparty). Midagi kontimurdvat ma tegema ei pidanud: valvasin kaks neljakümneviieminutilist vahetust varuväljapääsu ja käisin ülejäänud aja teiste vabatahtlikega niisama ringi, veendumaks, et kõigil on tore. Paistis, et oli ka: ühtki konflikti või kaklust minu silm küll ei tuvastanud. Üldse kujunes festival kordades viisakamaks kui olin eeldanud. Ootasin vist Oktoberfesti-laadseid härjapõlvlaslikke ruudulistes särkides ja traksides laudadel tantsivaid mehi ning meetrise läbimõõduga dekolteedes vahutavaid õllekappasid kandvaid näitsikuid - vähemalt säärasena kangastub mulle 2014. aasta novembris külastatud õllefestival Lõuna-Saksamaal. (NB! Mitte et selle toreduses kahelda tuleks ;))
Seekord oli tegemist pigem messiga. Üritus toimus vabas õhus, kohale olid tulnud nii suured väärikad kui ka väiksemad tegijad, kes pakkusid tuttavate kindla peale minekute kõrval ka uudistooteid. Külastajad käisid oma pisikeste klaasidega erinevate telkide vahet ja näisid olevat huvitatud eelkõige erinevate sortide kombekast degusteerimisest - mis muutis meie töö veelgi lihtsamaks.
Päeva lõpuks jõudsin juba mitu tiiru mõelda, et õllefestivali korraldajad olid nõnda suure rühma vabatahtlike värbamisega endile karuteene teinud, kuna meie hüvede ja vastuteenete kaalukauss oli küll tasakaalust väljas. Nautisime poole rohkem kui endist andsime! Võib-olla kergest süütundest (või pigem lihtsalt tegutsemistahtest) ajendatuna käisime õhtu poole omaalgatuslikult lettide taga seisvatele müüjatele kohvi viimas - nende rahulolevad naeratused aitasid meis alal hoida oleme-ikka-vajalikud-ka-mentaliteeti.
Ilmaga meil (üllatus-üllatus, tere tulemast Bergenisse!) ei vedanud: terve esimese poole päevast saime tunda korralikku vihma. (Kohalike sõnul oli see mõistagi väga suur vedamine, et ainult esimese poole päevast kallas.) Õnneks pole ma nüüdseks enam verivärske uustulnuk: tennised, millega naiivselt riiki sisenesin, lösutavad juba ammu kurvalt kapinurgas, tehes ruumi korralikele veekindlatele matkasaabastele. Kui need kombineerida villaste sokkidega, saab täiesti edukalt hakkama ka kõige suuremas rajus.
Tõepoolest, pole olemas halba ilma, ainult vale riietus - kahju ainult, et Norras selle õige riietuse leidmine palju enam vaeva ning majanduslikku ressurssi nõuab kui näiteks Lõuna-Itaalias...

2 comments:

  1. Kle ma broneerisin kõik head ilmad 8-12 oktoobriks, et kannata seni ära! Muidugi oleks teadnud, et toimub õllefestival, oleks endagi piletid selleks ajaks broneerinud!!!

    ReplyDelete
    Replies
    1. See seletab nii mõndagi!! Jään siis huviga neid päikeselisi ja kuivi päevi ootama (et oleks olla!) :D

      Delete