October 9, 2016

Your world is a living expression of how you are using - and have used - your mind

Tahtsin teiega jagada kaht väga head muusikalist elamust. Esimene pärineb eilsest õhtust, mil käisin üle saja aasta live'is bändi nautimas. Tegemist oli kohaliku tegijaga Great News, kellest mina varem kuulnudki polnud - et mind ümbritsevad inimesed laulsid aga hoogsalt kaasa, järeldasin, et vähemalt kodulinnas (kui mitte kaugemal) on neil korralik nimi juba tehtud. Mulle meeldisid nad väga - positiivset tunnet, mis mind pärast kodus valdas, ei suutnud lämmatada isegi bändile eelnenud üldse mitte minu maitsele vastavad (loe: lootusetult sügavale alternatiivsusmülkasse vajunud) soojendusesinejad.
Täna õhtul käisin vaatamas-kuulamas kabareed. Pean tunnistama, et minu jaoks oli see esimene kord elus - ootasin huviga midagi sensuaalset ja poolerootilist, segu greatgatsbilikust ning burleskilikust hõngust. Arvan, et leidsin selle üles küll. 
Natukene kultuuriaidalikku lampidega kaunistatud ruumi sisenedes hakkasid kohe silma viimseni lihvitud maitsekad detailid ja üleüldine mõnus atmosfäär. Show toimus kordamööda kahel laval, nii et ühe artisti esinedes sätiti valmis teist - esinejate vahele pause ei jäänud. Jõudsime nende tundide jooksul väga värvikat esinejate spektrit kogeda, igaüks oma näo ja moega. Viimane artist, kes tõstatas minus küsimuse, ega ma parajasti 19. sajandi Moulin Rouge'is ei viibi, pani mu tõsise valiku ette, kas joosta viimasele rongile või kõndida hiljem poolteist tundi jala tagasi koju. (Olin just otsustanud kõndimise kasuks, kui ta teatas, et teeb viimase loo - minut hiljem leidsin end, hing paelaga kaelas, rongi poole lidumas (jõudsin!)).
Ülemine pilt tõendab, et matkasin täna Lyderhorni tippu - seega on mul nüüdseks kõik 7 Bergenit ümbritsevat kohustuslikku mäge vähemalt korra vallutatud. Ometi ei tähenda see, et võin homsest südamerahus teki alla pugeda ja jõuludeni sarju vaadata, sest avastamist jätkub küll ja veel. Nagu nüüdseks tean, ei piirdu tegelik mägede arv kaugeltki mitte seitsmega, iga tipu otsast avaneb lugematul hulgal järgnevaid: ainult käi ja avasta. (See on mul lähipäevil kindlasti plaanis ka - koos sõbrannadega, kes tunni eest Tartust sõitma hakkasid ja umbes seitsme tunni pärast Bergenis maanduvad!!)
Nii et katsun nüüd mõneks tunniks sõba silmale saada - hommikune äratuskell teatavasti ei halasta!

No comments:

Post a Comment