November 30, 2016

Dumpster-november: tulemused!

Nagu selles dumpster diving'u teemalises postituses lubatud sai, pidasin novembrikuu jooksul silmas, kuivõrd vähe on toidule võimalik kulutada. Ei, ma ei söönud 30 päeva järjest säästumakarone ketšupiga, vaid silkasin lihtsalt tihemini suurte toidupoodide prügikonteinerite vahet, smugeldades (või päästes, oleneb vaatenurgast) koju täiesti kõlblikke puu- ja juurvilju. Näib, et ma ei kujutanud toidukraami kõlblikkust ette ainult oma peas, sest organism näis nõustuvat: imelikult end igatahes ei tundnud ega haigeks jäänud.
Poodi sattusin harva: mõnikord tekkis soov täiendada kaerahelveste, külmutatud marjade või pähklite varusid. Samas ei hakanud ma endale keelama ka mõnevõrra luksuslikumat kaupa nagu kookospiim või viigimarjad. Väljas sõin samuti! Ühtlasi sai kuu jooksul maha peetud mitu korralikku feast'i erinevates seltskondades, mille tarbeks ikka kokkasin-küpsetasin. Nälga ei tundnud kindlasti (pigem vastupidi)!
Aga numbritest siis! Kulutasin (koos nende feast'ide ja restoranidega) toidule umbes 97 eurot. Võib-olla valmistab säärane number pettumust, kuna mu eelnev jutt julgustas ootama midagi eriti ekstreemset, nelja eurot või nii. Samas tuleks arvesse võtta ka linnade elatustaset ja sellega kaasnevat hinnavahet. Pärast erinevaid hinnakalkulaatoreid uurides jõudsin järeldusele, et Tartu mõistes kulus mul umbkaudu 45 eurot. See teeb 11 eurot ja 25 senti nädalas, euro ja 60 senti päevas! 
Siinkohal pean vajalikuks taas mainida, et käisin väljas ega ajanud sente näpuga taga - kindlasti oleks veelgi odavamalt saanud. 

Minu arvates täitsa hull!! Ma ei ole Eestis kunagi omaette elanud ega majandusaruannet koostanud, seega ei oska ma arvata, mis ühe inimese kulutused ühe kuu lõikes olla võiksid. Tehniliselt usun, et 45 euroga nädalas oleks täitsa võimalik hakkama saada - eeldusel, et kelder on pilgeni täis kartulit, kurki ja erinevaid hoidiseid ning toidupoodides hoitakse madalat profiili. Kindlasti ei saaks hommikuid alustada ahnelt kolme mangoga või kirevilja-mix'iga, nagu siin ikka aeg-ajalt teinud olen.
(Mõtlesin endamisi, et saan Eestisse naastes arvatavasti paraja šoki osaliseks, sest pean end harjutama kurva tõsiasjaga, et kogu toidukraami eest tuleb ise maksta.)

// Ja mis värk nende tulpidega on, Maris? Need pärinevad mõistagi samuti otse prügikastist - tõin sealt ükskord möödaminnes 20 lillat tulpi, 10 hele- ja 10 tumeroosat roosi.

5 comments:

 1. Elan küll Tartus, ent siiski tahaks teada, kui palju tudengil toidu peale raha kulub. Et mis on see kulu kõige odavamalt läbi nihverdades, ent siiski mitte nälgides ja mis võiks siis see normaalne ja mitmekesise toitumise summa kujuneda? Enda numbreid võin ju küll liita-lahutada, aga mingit võrdlusmomenti see mulle ei anna.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sain tegelikult natuke arvamust ja tagasisidet, mille kohaselt võiks eeldada, et need numbrid võiks Eestis olla kuskil saja kandis.
   ????
   Muidugi kivisse ei raiu midagi, kõik sõltub! Inimesest, söögiharjumustest, väljaskäikude rohkusest, alkoholi tarbimisest... Seega lõppkokkuvõttes pole ma sugugi targem.

   Delete
 2. Minu arvamuse kohaselt on 45 eurot üsna vähe kui ei ole keldritäis varusid kuskilt võtta.

  ReplyDelete
 3. Mul läheb vist kuus juba kohvile pea sama palju kui sul toidule :'D. Aga tulbid megailusad, kes ja kuidas need ära visata suutis :o!?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hahahaa kusjuures mul oli see kohvivõrdlus endalgi silme ees!!
   Siin on heaoluühiskond, tead küll, see tähendab, et ära visatakse ka häid asju! :D

   Delete