November 13, 2016

Happy toast

Läinud nädala sisse mahub mitmeid hetki, mille vältel käis peast läbi mõte, et voh, kus nüüd alles kirjutaks! Paraku läks nende hetkedega nagu ikka: mulle näib, et kõik mu (päris vahvad) mõttelennud kipuvad Bloggeri keskkonnas vilkuva kursoriga rinda pistes oma võlu kaotama ning skaalal väga magedast väga põnevani 180kraadise pöörde tegema. Ja kahjuks mitte sugugi mulle soodsas suunas.
Ehk suudab aga üks sel nädalal aset leidnud pisihetk - endale pannil röstsaia pruunistamine - ülejäänute magestumise heastada. Õnn peitub pisiasjades, teate ju küll! 

Käisin säärase ürituse nagu "catcuddling" raames kasside hoiukodus kasse kudistamas. Hetkel tagasi mõeldes pean tunnistama, et ootasin ilmselt rohkem seda kudistamise osa: midagi stiilis, et mina leban voodil ja mulle kallatakse sülle karbitäis kassipoegi, kes kõik nuhutavad ninaga ja nõuavad valjult piiksudes paitust. Tegelikkuses seisime silmitsi väärikate kassiemandate ja -isandatega, kel kõigil näis olevat meist sügavalt poogen. Nii mõnegi kassi kõrk pilk tekitas tunde, et põgeneksin meeleldi kummarduste ja kniksude saatel selg eest toast. Kohtasin üht eriti kõrki kassi, keda paitada ei söandanudki. Küll aga avastasin temas hämmastavalt intelligentse kuulaja. Rääkisin talle maad ja ilmad kokku, kaevudes oma hinges päris sügavate kihtideni, ja toast väljudes tundsin, nagu oleksin enda taga just psühholoogi kabinetiukse sulgenud.
Kui Rachel - pärast seda, kui ta oli külastanud Tallinnat - ulatas mulle Kalevi tumeda metspähklitega šokolaadi, voolasid mu silme eest läbi kõik need hiljutised korrad, mil keegi on oma hoolivust minu vastu šokolaadis väljendanud. Mu ema, kes saatis eestlannadega kaasa Oravakese komme. Eestlannad ise, kes tõid lisaks leivale kaasa Kalevi kraami. Katrin, kes oli vahepeal Eestis käinud, ja uputas mu naastes šokolaadimerre. Ameeriklanna Charlotte, kes mulle samuti pärast Eesti külastamist vandeseltslasliku silmapilgutuse saatel kolm Kalevi tahvlit pihkude vahele surus... Hindan neid žeste tohutult - tõesti hindan!!! -, kuid riiulis seisva virna hävitamiseks läheks tarvis kõvasti kauem aega kui mul siin veel jäänud on. Ühtlasi tabasin end mõttelt, miks asetseb võrdusmärk hoolivuse ja justnimelt šokolaadi, mitte mõne tervisele sõbralikuma variandi (näiteks kikerhernejahu või musta melassisiirupi) vahel. Sest armastus käib kõhu kaudu ja šokolaad on maailma maitsvaim asi...?
Tegelikult pean veidi oma sõnu sööma: tahtsin pigistada eelnevasse šokolaadisesse jorusse ka prantslannad, ent siis meenus, et nemad tõid kaasa ainult sibulamoosi.

Presidendivalimistele elasime kaasa üliõpilas(m)elu keskmes, Kvarteret'is. Lehvisid USA lipud, treppide käsipuid ehtisid puna-sini-valged õhupallid, meeste ja naiste vetse tähistasid Clintoni ja Trumpi pead, linastusid dokumentaalfilmid ja valimisdebatid, esines Obama-nimeline eriti alternatiivne heavy-metal (??) bänd ja nii edasi, melust ega draamast puudust ei tulnud. Ameeriklanna Charlotte langes pärast säärase karnevali nägemist kergesse šokki, sest valimised pidavat tema arusaama järgi kujutama endast midagi püha ja tõsist, mitte üle võlli keeratud tsirkust. Tol hetkel sain täitsa hästi aru, mida ta silmas pidas.

Järgmisel päeval käisime linnas oma tasuta takodel (sain äsja teada, et ÕS on säärasele variandile rohelise tule andnud!) järel. Juba pikka aega lehvisid linnas loosungid, et kui Trump peaks kaotama, jagab Mehhiko kiirtoidukett tasuta takosid. Unistus tasuta takodest sai seega valimisjärgsel hommikul maha maetud. Üsna pea ilmus aga sotsiaalmeediasse pealkiri "f**k it - free tacos anyway!"
Seljatasin läinud nädalal ka norra keele eksamid. Kirjalik osa tundus minevat kenasti, ainult et mulle ei meenunud norrakeelne vaste sõnale "äike". Kirjutasin välgunoolega pilve alla, et ilm on kohutav. Suulises osas pandi mind paari ainsa õpilasega, kes polnud terve semestri vältel piuksugi kuuldavale toonud. Mainin juba etteruttavalt ära, et eksamiruumis jäi ta oma senisele endast loodud kuvandile truuks. Ühtki küsimust ta mulle ei esitanud, minu omadele vastas jah ja naeratas - katsu sa siis leida võimalusi oma keeleteadmiste demonstreerimiseks. Eksamineerijad polnud mu paarilisega ilmselgelt rahul, pommitades teda lõpu eel küsimusterahega. Mul hakkas temast väga hale, nii et katsusin aidata. Komisjoni palve "kirjelda oma riideid" peale suutis ta suure surmaga teatada, et tal on seelik seljas. "Ja mis värvi?" küsisin, et ta saaks demonstreerida oma hiilgavat sõnavara - hoidsin pihus pöialt, et ta vastaks must. Selle asemel ta noogutas ja naeratas, mina hammustasin huulde.

Kuna terve post on olnud pehmelt öeldes suvaline, sobib ehk järgnev täiesti teist masti teadaanne mu kirjutist kokku võtma küll: nimelt jään praegust perioodi oma elust meenutama lastelastele märksõnaga "ingverilembus". Olen avastanud võlu ingveri tee sisse pistmises ja toorelt söömises, samuti komistan selle otsa ikka ja jälle igasugustes roogades. Dumpster feast'il leidsin end ühtäkki karri eest vastutaja rollist - ainuüksi sel põhjusel, et oma nõutuses, millest õigupoolest pihta hakata, alustasin ingveri hakkimist. Käisin reedel Katrini pool õhtusöögil ja mul jooksevad praegugi veel külmavärinad mööda selga alla, kui meenutan meie imelist aasiapärast suppi, mille ingverist, karrist, kookospiimast, sibulast, küüslaugust, köögiviljadest, seentest, riisinuudlitest, idudest ja poole laimi mahlast kokku segasime. Ja õhtu parim osa? Katrin surus mulle lahkudes terve ingverijuurika pihku! Õnn peitub tõepoolest pisiasjades! :)

2 comments:

 1. Ma olen juba viimased mitu postitust tahtnud midagi siia kirjutada (eriti selle dumspter divingu oma alla) aga pole osanud, nii et kirjutan nüüd lõpuks - sa lähed aina lahedamaks ja nii hea on lugeda! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. :):):) Sa just tegid mu õhtu, Eliise, aitäh!

   Tahtsin muuseas sinu viimase posti alla kirjutada, et panin tol õhtul su postist inspireerituna samuti oma päevale punkti TV3 Play vahendusel "Kallis, sa oled kosunud" vaadates - täielik quilty pleasure! (Ja ma tean, et tõid selle teema sisse ainult oma itaalia keele motivatsiooni näitlikustamiseks, ent see ei vähendanud mu indu!)

   Delete