November 28, 2017

November ei ole alati hall

"Mul on tunne, et sa oled ainus, kes seda vahetussemestrit naudib," jäi mu kõrvu kajama Heleni üpris resoluutne seisukoht, kui meie jutt triivis koduigatsuse teemale (väitsin nimelt, et minu jaoks on semester möödunud liigagi kiiresti ning mul on hea meel, et olen sunnitud pärast pühi veel viimaseks eksamiks tagasi tulema). Ma tahaks väga loota, et tal pole õigus, kuid mida rohkem ringi vaatan, seda enam tundub, et rusuv novembrirõskus on lõviosa üliõpilastest oma raudsesse haardesse vangistanud. Näen enda ümber morne nägusid ja tunnetan ihukarvadega peade kohal heljuvat ängi. Sess on kohe-kohe kätte jõudmas. Ma ei saa aru, kas mu maailmapilt on väga väärastunud, et ma lihtsalt ei adu sessiga kaasnevat tuska - igatahes tundub see nõnda ebaoluline kõige selle kauni kõrval, mida siin enda kohta igapäevaselt avastan ja kogen. Olen viimasel ajal joonud võib-olla natuke liiga palju särtsakat chai'd, krõbistanud natuke liiga palju magusaid mandleid, vaadanud natuke liiga palju tähistaevast ja kuulanud natuke liiga palju Sons Of The East'i. Mulle meeldib mõelda, et mu päris elu on midagi palju enamat kui ülikool: seiran laisalt seda tiirlevat rotiratast, mitte ei jookse selle sees, hing paelaga kaelas*. Usun, et nõnda ongi õige ja hea. Olen lammutanud viimasel ajal massiliselt oma tõekspidamisi, hinnanud ümber kaljukindlaid seisukohti ja täiendanud lülihaaval oma elufilosoofiat. Ja ikka ja jälle mõistnud, kui palju on mul veel enda kohta avastada. 
Muide, käisin täna professori kontoris oma sünopsise ideed arutamas -  rääkisime kümme minutit mu plaanist ja lahkasime seejärel kaks tundi inimsuhteid, eneseteostust, elu mõtet ja ühiskonna valupunkte. See oli ilus! Kinnitas hästi mu uskumust, et halli argipäeva kangast on võimalik leida ka sinna sisse põimitud päikesekiiri. Selle peale asjakohased kullakarvalised siiruviirulised hommikupildid ka.
Ja rohkem mul mõtteid polegi - selline sinisilmne mõttearendus siis täna.
*vahetult enne eksameid jooksen endal rotirattas hinge seest

4 comments:

  1. Oehhh kui ilusad pildid! (üldse ei tahaks sind pärast pühi tagasi Taani lasta, aga okei .... Kui sulle tõesti meeldib, siis võid)

    ReplyDelete
  2. Ole sa tänatud ja ära muretse, jaanuar möödub kui udus ja enne veel, kui aduda jõuad, mis toimub, oleme taas koos!

    ReplyDelete