March 2, 2018

Viivitusrindel muutuseta

Liisi pakkis eile oma asjad kokku ja põrutas üheksaks kuuks Sloveeniasse EVSile. Sellest tiivustatuna lõin üleeile õhtul kontoris tuled surnuks ja hüppasin Tartu poole suunduvale rongile, et sõpra veel viimast korda näha. Kui juba, siis juba - otsustasin tervet nädalalõppu pikendada ja esmaspäeva varahommikuni kodulinna jääda. Tõotasin endale muidugi, et õpin kõvasti ja teen tööd ka, mitte ei löö ainult lulli. 
See plaan läks mõistagi kolinal vett vedama. 
Martinil on hetkel koolivaheaeg, nii et meie viimased kaks hommikut on möödunud väga laisas taktis kikerherneomleti ja kohvi seltsis. Eile viitsis ta isegi eriti pakse banaanipannkooke küpsetada, nii et einestasime kui kuninga kassid. Seejärel surusin süümepiinade peenikese häälekese - sellesama, mis tuletas mulle meelde mu optimistlikult antud lubadusi - agressiivselt maha ja lobisesin hoopis kolme sõbraga kolmes erinevas kohvikus. 
Täna ei saanud ma endale enam säärast jõudeaega lubada! Mõtlesin, et lähen üksinda kohvikusse keskenduma ja tööd tegema. Otsisin ema kapist kohvikukleidi, kohvikukampsuni ja kohvikumantli, kulutasin märkimisväärse aja lainerijoone tõmbamisele ning nägin üleüldse palju vaeva, et piisavalt kohvikulõhnalise ja -väärilisena mõjuda. Kõmpisin läbi külma tuule Karlovasse, tellisin tassikese kuuma marjateed, seadsin lauanurgale märkmiku, pärisin WiFi parooli ja avasin arvutis piisava arvu vahelehti, et end tähtsana tunda. Noh... Ütleme nii, et eks ma natuke tundsin ka. Samas tean, et kõik oli vaid peen suitsukate - produktiivsusest jäi asi kaugele. Tegelikult piilusin salaja rõõmsavärviliste barettidega kohvitavaid pensionäre ja unistasin tulevikust.

5 comments:

 1. Oot, mis kohvik see on? Siuke tunne, et elus pole sattunud, aga ometi tituleerin end ikka-ja-alati tartlaseks ..!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Anna Edasi Tähe tänaval! See võis ilmuda kuskil 3-4 aasta eest??? Minu arvates oli see üsna uus, kui seal pärast eesti keele proovieksamit nutmas käisin :D

   Delete
  2. Siiski-siiski, aastast 2010 juba. :) Hää pilt on küll.

   Delete
  3. Päriselt ka?! Täitsa lõpp, nüüd pean Tõelise Täiskasvanu kombel ohkama, et taevake, küll see aeg lendab alles ruttu...

   Delete
 2. Ah! Siis on tuttav koht kyll, olen seal nende vaimustavaid koogikesi nosinud kyll! Sa leidsid lihtsalt siukse kaameranurga, et nuputasin tykk aega :)

  ReplyDelete