November 26, 2018

Lõpetamine

Nagu põgusalt juba mainitud sai, lõpetasin vahetult enne eelmises postituses kirjeldatud Malerwegi matka Rostocki ülikooli. Vanemad sõitsid koos Mariiga ekstra Eestist kohale, Marco tuli Taanist. Tundub, et üritus oligi märgiline üksnes meie endi jaoks; sakslastel on lõpetamisest sügavalt savi. Esiteks ei kiirusta neist keegi ülikooli lõpetamisega - minu kursuselt sai lisaks minule lõpudiplomi veel vaid üks tütarlaps. Isegi kui lõpetatakse, ei peeta eriti vajalikuks enda tseremooniale kohale tulla. Kui saabutakse, siis teksades ja võib-olla veidi pidulikumas pluusis. Ning võib juba aimata, et kuna sakslastel on probleeme iseenda lõpetamisele ilmumisega, ei tule kellelgi pähegi, et võiks ilmuda sõprade lõpetamisele...
Nõnda juhtuski, et veetsin mitu päeva ja ööd enne lõpetamist saksa sõpradega ninapidi koos, väisasime kambakesi erinevaid üritusi, mängisime lauatennist, sõitsime Wismarisse, võtsime ühes eriti alternatiivses klubis osa hiphopi rip off'ist, korraldasime filmiõhtu, magasin nende sohvadel - ometi ei tulnud keegi selle pealegi, et võiks uurida, kus ja mis kell mu lõputseremoonia toimub. Enamik neist olid õnnelikud, et said mu taas üle kaeda, ja sõitsid nädalavahetuseks rahuliku südamega Rostockist minema. Ma ei hakanud peale käima ka, et oot, mismõttes, te ei tulegi mind embama või?? Kultuuriline värk, lohutasin end. Nad tegelikult armastavad sind väga, Maris, nad armastavad sind väga...

Ega see tseremoonia ülemäära põnev olnudki, räägiti ellu astumisest ja ühe ukse sulgemisest, teise avamisest. Marii, kes õpib juba esimesest klassist saksa keelt, säras iga kord, kui tundis dekaani kõnes ära mõne ich'i või und'i. Ma usun, et reis oli talle parajaks keelekümbluseks, nii et tõsiasi, et ta pidi selle nimel mõnest saksa keele tunnist puuduma, polnud teab mis raskete tagajärgedega. 
Muide, boonusena üks pärl Mariilt: "Maris, küsi mu käest pereliikmeid saksa keeles koos artiklitega, aga ainult venda mitte, see ei jää mulle üldse meelde!"
Uuendasin oma CV'd ja päris tore tunne on, et saab kirjutada ülikooli taha 2015-2018, mitte enam 2015-present. Rohkem drastilisi muutusi pole ma täheldanud. Mõnes kohvikus saab kindlasti klienditeenindajana tööd. 

No comments:

Post a Comment