Minust

Mina olen Maris Pedaja, põline lõunaeestlane, ning hetkel on mul pooleli kahekümne neljas ellips ümber Päikese. Olen lõpetanud oma bakalauruseõpingud Saksamaal Rostocki ülikoolis poliitika ning meedia ja kommunikatsiooni erialal. 2017. aasta sügissemestril täiendasin end Erasmuse programmi kaudu Aarhuse ülikoolis Taanis ning 2016. aasta sügissemestril Bergeni ülikoolis Norras. Hetkel on kätte jõudnud pikisilmi oodatud eneseharimisperiood ja üürike aeg iseendale, enne kui sukeldun pea ees magistriõpingutesse. Luuletan, loen ja mõtisklen. Joon punast veini, rohelist teed ja tõrvmusta kohvi.

Tulevikus tahan olla sama kartmatu ja tugev kui Pipi. Kavatsen seigelda mööda võõraid maid ja teid, pidada maha huvitavaid vestlusi kõikvõimalike inimestega ning imada endasse käsna kombel elutarkust. Juured ajan siiski pisikesse ja armsasse puumajja Karlovas, kus hakkan korraldama igakuiseid kultuuri- ja tantsuõhtuid. :)
Mu elu on olnud alati väga tihedalt läbi põimunud muusika ja kirjandusega - toime ei tuleks ma tõenäoliselt kummatagi. Armastan sporti ja tegelen fotograafiaga, mulle imponeerivad head teatritükid, mõtlemapanevad filmid, sügavad arutelud, skandinaavialik heaoluühiskonnamudel, matkamine, "Plekktrumm", nullkulu, keskkonnakaitse ja säästev elustiil, banaanipannkoogid, öised tähevaatlused, varahommikused suplused rabalaugastes, Arvo Pärt, arengukoostöö, vihaseks köetud saun, saksa keel, toekad pudruhommikud, rahvusvahelised suhted ja välispoliitika, vaarikad, rokk-kontserdid, indie ja folk, kaneelisaiad, Feministeerium, laulupeod, improteater, ajalugu, idamaad, piparmünt, muinasjutud, kliimaaktivism, valge värv, keelpillid, dialoogid vanaemadega, heategevus, vihma lõhn, lehesajune oktoober, multikad, võõrad riigid, jooga, mediteerimine, valged klaarid, hääletamine ja Couchsurf'imine, seenelkäigud, koorilaul, Supilinn, vinüülplaadid, Harry Potter, telkimine, prügisukeldumine, luulekogud, kunstimuuseumid, Greta Thunberg, ooper, Haapsalu, eesti keel, füüsiline töö, lõkkeõhtud, Chopini nokturnid, udused hommikud, pillide häälestamine vahetult enne etenduse algust, taaskasutus, maagiline realism, Lapimaa, tume šokolaad, väljakutsed, hilisõhtused rattatiirud ja palju enamatki! Ma söön taimi, mitte loomi, ja mu elu rõhuasetus asub meie planeedi jätkusuutlikkuse nimel töötamisel. 
Kui ihkad teada rohkemat, siis on blogi just õige koht, kust otsida!
Lemmikviis hommiku tervitamiseks - august 2018 Endla rabas.

No comments:

Post a Comment